Cocugunuz sizin geleneklerinize veya dininize uygun olmayan biriyle evlenmek istese karsi cikarmisiniz?

Benim sevgilim alevi. gayette ciddiyiz. ama babama henuz acilamadim. ailesinin gelenekleri gorenekleri bizimle hic uyusmuyor. Annemde bilmiyor. siz olsaydiniz evlilige karsi cikarmisiniz? bence cocuklarin uyusumu iletisimi ve kisilikleri geleneginden irkindan dininden vs. daha onemli.

0|0
12|15

Erkekler Ne Diyor 15

• cehennemde odun bulunmaz her kisi yakitini kendi goturur..
    dini bilgilerini ogrettikten sonra kendi bilir..

0|0
    0|0
  • bilemdigin şu, evlilik hem ailelerin hemde sizin evlediginiz bir müesese... ondan gelenek örf adet bunlar önemli hususlar... inş aileler anlaşabilir.

0|0
    0|0
  • net çıkarım özellikle dine uygun değilse

0|0
    0|0
  • daha sonrasında yaşayacakları sorunları biliyorum karşı çıkardım

0|0
    0|0
  • evet çıkarım

0|0
    0|0
  • düşünmedim

0|0
    0|0
  • Çıkmam

0|0
    0|0
  • hayır çıkmam çünkü bende böyle bir ilişki yaşadım.

0|0
    0|0
  • hayır aşk bu kimse karışamaz

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim

0|0
    0|0
  • Aşkın dini milleti yoktur yürü yolunda.

0|0
    0|0
  • Önemli olan kişilik.

0|0
    0|0
  • siz anlaşıyorsan herkşeyi herkesi s... bosverin

0|0
    0|0
  • Farketmez düzgün olsun yeterli

0|0
    0|0
  • Valla çok. karışık bu durumlar ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Elbette daha önemli sonuçta hayatının geri kalanı o insanla geçecek ve sen nasıl hissediyorsan öyle yapmalisin

1|0
    0|0
  • Bn ønem vermezdim egerki benim cocgum dogru kisi oldugunu dusnuyor v istyorsa musade ederdim dunyanin sonu değil nede olsa

0|0
    0|0
  • Gelenekleri çocuğumun üzülmesine sebep olacak türdense uyarıp onaylamadığımı söylerim. İlle de istiyorum diyorsa kendi hayatı kendi seçimi. Din konusunda da hangi dinden ya da hangi mezhepten olduğu önemli değil. İnsan olsun da.

0|0
    1|1
  • Şimdi aleviyse sorun çıkarmam ama müslüman değilse evlenmesini istemem sonuçta ahiret hayatınıda düşünmeliyim çocuğumun ama kendisine kalmış ben tavrımı ortaya koyarım

1|0
    0|0
  • Gelenek gorenek masalini gecelimde din onemli. Muslumanlikta kadin gayri muslim bir adamla evlenemez

0|1
    0|0
    • 15gün

yok oyle bir sey arastirdim bende oyle saniyordum

• 15gün

Bunu arastircam 😊 dedigin gibiyse engel olmalik bsy yok. Kaldi ki oyle olmasada ben cocugumun evlenmek istedigi insandan ayrilmasini istemezdim sadece dutumu duzgunce dusunmeye acardim ayrica neler yapilabiliri dusunurdum

• 14gün

yanlis dusjnce ve yanlis bir yoldasiniz..
      caiz degil demissiniz. icki icmekte caiz değil ozaman icilsin.. namaz kilmamakta caiz degil ozaman kiljnmasin.. boyle bir sacmalik olurmu?
      dini kimden ogreniyorsunuz?
      musluman olmayan bir kisiyle dost olmak bile istenmezken siz kadinlar bunu es olarak. nasil kabul edebilirsinizki?
      ALLAH a kufur eden sunnetleri hice sayan bir kisiyle. nasil evlilik dusunup dost edinebilirsin ve bunj sadece caiz değil diyip caizide basitmis gibi goruyorsunuz oda muallak..
      kadinda erkekte ilk evlenecegi. kisi musluman olmalidir.
      erkek icinde bu gecerli.

• Cevremde cok gördüm. Ama sonu hic iyi bitmiyor. Hepside ayrıldı :/

1|0
    0|0
  • Karsi cikarim

0|0
    0|0
  • Bunlar bana saçma geliyor. sevmek önemli olan.

0|0
    0|1
  • Cikmam

0|0
    0|0
  • evet. Müslüman dışında herkesle evlenebilir

0|0
    1|1
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Ben karşı çıkmazdım şahsen benim ailemde karşı çıkmaz alevi oldun sunni olsun nolursa olsun neye inanırsa inansın ama insan olsun kafasındayız biz daha çok
    Ben karşıyım yok sen alevisin yok sen şusun busun
    Bu ayrım neden yapılıyor arkadaş? Neden yani? Aklım almıyor
    Teyzem hep derdi 'kızım biz işyerinde hep kardeş kardeş çalışmılızdır hiç bir zaman ne sen alevisin ne de sen busun diye düşünmemişizdir nolduda insanlar bu kadar ayrım yapar oldu' diye
    Ben bu ayrımın ne zaman olduğunu ne zaman insanlara dayatılmaya başladığını biliyorum ama söylemicem o düşücem bana kaldın

Sonuç olarak soruna gelirsek ben çocuğumun bu isteğine karşı çıkmam
    Tek karşı çıkacağım nokta çocuğumun getirdiği insanın çocuğuma yeteri kadar saygı ve sevgi beslemedğini sezdiğim zaman olur
    Eğer onu seviryorsa ve çocuğuma saygı duyuyorsa beraber mutlularsa banada onların mutluluğunu desteklemek düşer

0|0
    1|1
Yükleniyor...