Suriyeli Biriyle Evlenmeye Evet Der Misiniz?

İlk önce bir soru gördüm. Gizli üyenin biri sormuş ve altta onlarca aşağılayıcı yorum. Bir çoğu da tanıdık isim maalesef. Üzgünüm bunu önceden yazmak istedim.

Ben kendimi bildim bileli 7 ceddimden beri Türküm ve Türk olmaktan da mutluyum ama bunu hiç bir zaman üstünlük, kibir ve rehavet unsuru olarak görmedim. Hiç bir zaman Türküm diye kendimi diğer ırklardan ve kardeşlerimden üstün görmedim.

"Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH'ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdârdır. 49/ EL-HUCURÂT 13. Ayet-i Kerime"

ALLAH Yüce kitabımızda her şeyi net ifade etmiş. Hadi diyelim inanmıyorsunuz peki hani insani değerler? Hani eşitlik? Hani saygı? Hani yürekten sevgi?

Ben suriyeli biriyle evlenirim kardeşim. Benim canım da olur, yüreğimin prensesi de olur. Yeter ki gerçekten onun yüreğine güvenebileyim. ALLAH için sevdiğini bileyim. Tertemiz biri olduğuna inanabileyim. Çok şükür ki bu bilince sahibim.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Aşağılayıcı, hakaretvari, küfür vb. yorumlara sahip yorumlar silinecek ve o kişi engellenecektir.
Suriyeli Biriyle Evlenmeye Evet Der Misiniz ?

1|0
24|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

• Bu soru için teşekkür ederim :) Güzel düşünen güzel bakan kimseleri görmek gelmek ne güzel... Bütün mesele ruhumuza denk olana denk gelebilmektedir... esas biz kendimizi ruhumuzu ne kadar biliyoruz. ..

0|2
    0|0
  • İnsan olsun yeterli türk Suriyeli vs vs. Farketmiyor dinini bilen saygısını koruyan her "insan" olabilir ırk ayırt etmiyoruz. Lakin şöyle bir örnek verim bazıları gerçekten insanlıktan çıkmış başlık parası istiyor çoğu Suriyeli kardeşlerimiz bizim arkadaş evlendi kızı almak için başlık parası verdi garip.

0|1
    0|0
  • Can havliyle kaçıp bize sığınmış insanları nasil bu kadar ezebiliyoruz. Aklim ermiyor buna. Vicdansizlik bu..
    Suriyeli birisiyle evlensek ne olacak? Irkimiz mi lekelenecek? Ne kadar saçma düşünüyorlar ya

0|1
    0|0
  • Ciddi anlamda olayları yanlış anlama biçiminize hayranım. Sorunun özellikle de benim yorumumdan dolayı açıldığını biliyorum. ''Kezban'' olarak nitelendirdikleri kadınları Ruslarla karşılaştırıp sonra onlarla evlenmeleri komiğime gitti. Her şeyi yanlış yorumlayıp kendinizi haklı çıkartmayın mümkünse.

0|0
    0|0
    • 12gün

Hayır fresia. Orada tek size yorum yazmadım. Olayı yorumlayıp adam gibi soru sormak istedim o kadar. Kesinlikle size dayalı soru değil.

• Helal olsun cidden güzel dedin.

0|2
    0|0
    • 12gün

Evlenmeyen evlenmesin benim maksatım bu değil zaten ama önce insanlık önemli. Önce insanlık. Bugün onlara yarın bize.

• 12gün

İşte malesef sizin gibi insanlar kalmamış, az.
      Sureyileri deneylerde falan kullanalım diyenler bile var gerçekten mide bulandırıyorlar.
      Dediğiniz gibi insanlık olmalı..

• 12gün

Faşistler en çok mide bulandıran cinsler zaten onlar insan değil.

• Hayır

1|1
    0|0
  • Insanlarin dini, irki, siyasi gorusu bizi ilgilendirmez. Ki irk zaten tercih edilebilir bir olgu degil. Iyi insan iyi insandir, otesi yok. Turklerin hepsi mukemmel olmadigi gibi tum Suriyeliler de kotu diyemeyiz. Bu nedenle olmaz diyemem ben

1|1
    0|0
  • Evlenmem diyip büyük konuşamam. Sonuçta gönül kimi seviyorsa onu istiyoruz. Ne sorusu gördün bilmiyorum geçenlerde bir tanesine bende yorum yaptım. 😊

0|1
    0|0
    • 11gün

Ne dedin

• 11gün

Soru suriyeli burada var mıydı. Bende yakında doluşurlar buraya bizde burada mülteci mülteci dolanırız dedim.

• 11gün

Bu onları kötülediğimden veya sevmediğimden değil.. zor durumdalar biliyorum. Ama sahip oldukları imkanlar ve bazılarına bununda yetmeyip daha fazlasını istemesi açıkçası benim sinirime gitmiyor değil. Onun dışında bir sıkıntım yok. Irkçılık yapan bir kız değilim. Onları aşağılamamda. Suriyeli bir arkadaşım vardı zaten bir ara gayette iyi anlaşırdık..

• Suriyeli arkadaşlarım var ve gayette evlenilecek kızlar

0|1
    1|0
  • İnsana , insan gibi bakarım ben.
    Benim için dili, dini, rengi, ırkı farketmez.
    Keşke herşeyden önce gelse insanlık ve dayanışma , yardımlaşma, hoşgörü ve nicesi.
    Ne yaşanası yer olur dünya.

1|1
    1|0
  • Ben kendim gibi Zaza istiyorum, Kürt de olabilir. Suriyeli istemiyorum

0|1
    0|0
  • O görüşlerden biri de benim ki mi?

0|0
    0|0
  • Suriyeli kurt türk anlicaginiz nereli olduğu önemli değil önemli olan adam olması sewdigini koruya bilen bir insan olduktan sonra kimseye muhtaç elendikten sonra ve en önemlisi allah korkusu olan kim olursa olsun ewlenirim

0|1
    0|0
  • Neden olmasin

0|1
    0|0
  • Demem

0|1
    0|0
  • Çocuğumuz güzel olacaksa neden olmasın 😂

0|0
    1|1
  • Hayir, evlenmem Turk olsun benim olsun!

0|0
    0|1
  • Hayır, demem.

0|0
    0|0
  • Bu açıdan bakıncada doğru ama ay yazmaya üşendim neyse

1|1
    0|0
  • Zaten tüm dünya müslümanları dışlıyor. Bide müslüman müslümanı dışlarsa vay halimize

0|1
    0|0
  • Rus ukraynalı olsaydı tabiki gelinimiz olabilirdi ne ırkçılığı ama suriyeli aaaa onlar mülteci aaa onlar kaçtılar yazık hepinize yazık

0|1
    0|0
    • 12gün

Bu kadar düşebiliyoruz işte. Asıl yazıklar olması gereken bizleriz. Yüreğimizde taş taşıyoruz kalp değil.

• Hayır Türk dururken neden Suriyeli tercih edeyim

2|0
    0|0
  • Yureginin prensesi oyle mi Emre?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• eğer niyeti , kendini kurtarıp , vatandaşlık almak için evlenmek değilse.. yani mantık evliliği değilse.. evlenirdim.. sadece , tek bir ırktan olan bir kadınla evlenmezdim. .. o ırk da suriyeli değil..

0|1
    0|0
    • 11gün

Bence hangi ırk olursa olsun açık olmak lazım genellememek lazım.

• 11gün

belki haklısın.. ama her birimizin hassas olduğu insanı hınç ya da nefretleri olabiliyor.. kişisel seçim meselesi sonuçta.. gerçi büyük konuşmak iyi bir şey değildir.. ama.. öncelikli olarak bir ırk bana itici geliyor bazı sebeplerden dolayı.. neyse..

• 11gün

İyi geceler abi.

• Şimdi olaya gerçekçi bakarsam: Kültür farkı olacak bu hoşuma gitmez hemde sevmediğim bi' kültür.
    * Türk kızlarını her zaman trip atan nazlı çok şey isteyen bireyler olarak gördüm ama en samimi en çok aileye değer veren bireyler olduklarını da düşünüyorum o yüzden bilmediğim yoldan yürümem.

Şöyle bir şey de var, kimse kimseyi neden evlenmiyorsun? diye baskı altına alamaz, herkesin dini farklıdır, hayat standartları farklıdır istekleri farklıdır.

0|1
    0|0
  • Ben evlenemem sahipim var 😆😆
    Ciddi olursak da gözüme gönlüme hitap ettikden sonra ırk farkı önemli değil

0|1
    0|0
  • ben araplardan nefret ediyorum neden nefret ediyorum anlatıyım adamlar tembel kutsal yerleri bile çöplük haline getiriyorlar devlet zaten arap vatandaşlara katar dubai vb para veriyor çalışmaya gerek yok mesela dubaililer 18 yaşında ki kızların kızlıklarını almak için taylanda gider yani bunlar ne peygamber efendimizin ümmeti olabilir ne de başka bir şey sevmiyorum suriyelilere gelirsek en eğitimlileri en zekilerini yabancı ülkeler topladı bize daha çok varoş kısıım kaldı suçlular kaldı nasıl bir zihniyet savaş olduğu zmaan bile çocuk yapar yollarda ve arap dediğinin zihniyeti ile bizim zihniyet zıt arap için kadın köle türk için kadın han dır yani orda bile zıtız zaten İstanbul a suriyeliler ne zaman geldi o zmana suç oranları daha çok arttı şiddet olayları arttı ben kimseyi aşağılamıyorum gördüklerimi söylüyorum

0|0
    0|0
  • seversem farketmez irki

0|1
    0|0
  • İnsan olduktan sonra düşünürüm.

0|1
    0|0
  • Şu Suriyeliler hakkında yapılan vicdan mastürbasyonu sıktı artık.
    Allah unutmuş zaten Orta Doğuyu kendi evlense nolur

2|0
    0|0
  • Benim etmem lazım

0|1
    0|0
  • kader kısmet..

0|1
    0|0
  • Güzelse kaparım :D

0|0
    0|0