Nolur beni korkutmayin (dini soru)?

Arkadaslar ben son 1 aydir her gece sicrayarak uyaniyorum. ve cok ama cok korkuyorum sanki biri beni gözetliyormus gibi oluyor. gozlerimi acamiylrum korkudan bisey gorcem diye. size de omuyormu
Ve 2 senedir sürekli namaz kiliyordum ama son 2 aydirda birdenbire biraktim. hala kilmak istiyorum ama bir türlü olmuyor?
Nolur gicik cevaplar yazmayin

Güncellemeler:
10gün Birazdan uyku zamaniiiiii 😭😭😭😭😭
10gün 😳uyyamiyorum, tesekkürler korkuttunuz beni.

0|0
14|9

Erkekler Ne Diyor 9

• "Ammar" cinsi bir cin musallat olmuş şaka şaka paronaya yapmışsın korkunun üstüne git gözlerini aç etrafı kolaçan et ve ürktüğün birşeyi incele ve bundan mı ürküyordum diye dalga geçmeye başla, sonunda gerçektende dalga geçilecek birşey olduğunu keşfedersin

1|0
    0|0
    • 10gün

Ay okurken güldüm 😅
      Okadarda kolay olsa keske, gözümü bile acamiyorum 😭.

• 10gün

Korkunun üstüne gitmezsen böylemi yaşayacaksın? Eğer birşey olsaydı şuanda bu soruyu soramazdın dimi :D en fazla ölürsün niye bu kadar kasıyorsun

• 10gün

😂😂😂 dogru soyluyorsun
      Okadar hikayeler duyorumki ondan etkilendim baya 😟

• Birdrn uyanma meselrsi yatagin altinda kirinti lsr olabilir

1|0
    0|0
  • Travmatik olay yaşadın mı son zamanlar da

1|0
    0|0
  • Şimdi şunu söyleyeyim eğer biri seni izliyormuş hissi gerçekten beyninin yönlendirdiği bir bilgiymiş geç de olsa .. Yani demek istediğim biri seni izliyor hissine kapılıyorsan gerçekten izleniyormuşsun

0|0
    0|0
    • 10gün

Korkutmaya mi calisiorsunn ya 😞

• 10gün

Bunu bir yerde okumuştum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum hatta ruhi çenet de bununla alakalı bir video yapmıştı.. araştırmanı tavsiye ederim

• 10gün

Ay valla cok korktum keske söylemeseydin bana 😭 eger arastirirsam daha cok korkarim kalsin :/
      Yinede sagol

• Psikoloğa git cinlenmemişsindir korkma :D

0|0
    0|0
  • Üç harfliler musallat olmasin

0|0
    0|0
  • Cinlenmis olabilirsin

0|0
    0|0
  • Psikolğa görün

0|0
    0|0
  • din ve korku iç içedir korktukça inanırsın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Korkutmayın demissin ama olan bu yapacak birşey yok bu tür şeyler çocuk oyuncağı değil çünkü. Bu tür konularda çok fazla araştırma yapmış biri olarak söylüyorum birinin seni gözetleme hissi genelde yanında malesefki o tarz varlıkların bulunduğundan dolayı oluyor. Ve bu tür musallat olaylarında insan dininden uzaklaşıp namaz kılma gibi eylemlerini yerine getiremez aynı senin gibi ya içlerinden gelmez ya da sürekli bir aksilik çıkar. Sıçrayarak uyanma durumuda seni korkutmaya çalıştıkları için. Tabi ben hoca değilim sadece şu ana kadar yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim bilgiler bunlar , musallat olanların çoğunda bu tür belirtiler olur buradan kesin bir bilgi alamazsın çok geçmeden işini bilen bir hocaya vs gözük ihmal ettiğin hergün başına gelenlerin riski artacak çünkü.

0|0
    0|0
    • 10gün

Gece biri izelnme hissi var sadece. Rüyalarimda cok sükür korkmuyorumda ama uyaninca geceleri gozumu acamiyorum
      Tesekkürler..

• 10gün

Bu tür olaylar genelde geceleri oluyor zaten. Benim demek istediğim kabus gördürterek korkutma değilde daha çok seni bilerek sıçrayarak uyandırıyorlar. Aynısı benimde başıma gelmişti uykuya daldığımda hergun sıçrayarak uyanırdım. Diğer bir yöntemse üstüne düşmemek ne kadar çok rahatsız olduğunu anlarlarsa o kadar uğraşırlar :) umursama bir süre ama devam edip üstüne yeni şeyler eklenirse muhakkak bakım yaptır

• Karabasan geliyor olabilir benim abimde snn gibi yaşamış o da bir ara namaz kılmayı bırakmıştı ve onun odasıd karanlık bir oda orada gece uyurken elinde bir bocak gibi bişeyle birisi yaklaşmış gözünü açmış korkmuş dikkat et namaz bırakmayakım ya en önemli şey...

1|0
    0|0
  • Psikolojik olarak arastirmadan metafizikle aciklamaya calisma sacma ilmus. Uyku sorunun olabilir stresli olabilirsin, namaz tamamen senin iraden biirseye yuklemeye calisma

1|0
    0|0
    • 10gün

Turkcem iyi deyil cok zor anladim

• 10gün

Duygularin iyi degilse;kafan karisiksa;stresliysen;mutsuzsan olabilir diyorum. Hangi dil biliyorsun?

• 10gün

Evet olabilir :/
      Almanca

• Vesvese canım

1|0
    0|0
    • 10gün

Yatmadan önce okadar dua okuyorum halen korkuyorum ://

• namazı biraktigin içinde olabilir , benim babamda namaz kılmayınca veya kalkamayinca gece uyandiriyorlarmis korkma bikac sure okuyup yat

1|0
    0|0
    • 10gün

Zaten hwp okuyorum ama yinede korkuyorum ya.. :/

• 10gün

hm bilemiyorum

• 10gün

namaza başla kilmadigindadir bence , hususu nedensizce namazı bırakınca ugrasiyorlar

• paranoya..

1|0
    0|0
  • Beni takip et , dini yanıt vercem ama mesajdan konusalım. 1 kac bisi sorcam yanlıs anlasılmasın

1|0
    0|0
    • 10gün

Burdan yazsan olmazmi acaba? ...

• 10gün

Tabiki namaz nasi kilim ozm

• 10gün

5 vakit namazınıda kılıyon

• Musallat olma durumu olabilir mi ki? Abdestsiz uyuma bol bol felak nas oku

1|0
    0|0
    • 10gün

Hep okuyorum zateeen 😞😞

• 10gün

Gonlunu ferah tut öncelikle. Gece uyumadan once ilik su ic. Bende de oluyordu bir donem, hiçbirşey olmadigi halde geceleri korkuyordum uyuyamiyordum, uyusam da mutlaka uyaniyordum. Ilik sut, rezene gibi yatistirici icecekler ic. Gönlünü ferah tut, kotu seyler dusunmemeye calis. Ve uyumadan once yorulmaya calis ki deliksiz uyu. Zamanla gececektir

• 10gün

Insallah diyelim.. tessekürler

• Bendede oluyor aniden kalkiyorum. Ama namazi niye terk ediyorsun cok sacma?

1|0
    0|0
    • 10gün

Hayir terketmek isemedim, birdenbire kilmak istemiyorum. Baslamak istiyorum ama sanki biri. beni tutuyor yemein ederim :/

• 10gün

Onlar rahat cunku

• 10gün

Imansiz olduklari icin.

• Psikolojik işte. Vicdan yapıyorsundur. İyice araştır bu din olayını. Kalmaz ondan sonra.

0|0
    0|0
    • 10gün

Nasil anlamadim ne kalmaz? Din mi?

• Nas ve felak surelerini ve ayet-el kürsi oku sürekli ve vesvese dualarını oku

1|0
    0|0
  • Bunlar bir belirti değilki. Vucüdunda nedeni olmayan yaralar ya da morluklar oluşuyor mu? Evinde gaipten sesler duyuyormusun? Yürüme sesi ismini söyleyebilir. Bide evde tek mi yaşıosun ailenle mi? Rüyanda kedi köpek fare yılan tarzı hayvanlar görüyormusun? ya da daha kötüsü direk onlarla konuşuyormusun rüyalarında? Yani sadece bu dediklerin bir ölçü değil 😕

1|0
    0|0
    • 10gün

Hayir hicbiri olmuyor. bu saydiklarindan. Bunlar büyü belirtileri degilmi? Ailemle yasiyorum
      Ama yinede her gece sicrayarak uyanmaktan korkuyorum dedgim. gibi gozumu acamiyorum. Ve sanki biri beni izliyor 😭

• 10gün

Odana gece lambası tak psikolojik olabilir son zamanlarda ağır bir durum falan yaşadıysan. Bide sürekli sıçramalarını kafaya takarsan devam eder vucüt otomatik kendini ayarlar. Hani erken kalkıcam diyip uyuyanlar saat kurmasa bile uyanabilir buda onun gbi kafana takmayacaksın. Rahat ol ya. Bişe olmayacak de içinden. Namazı falan kafaya takma. Bende dua okuyamam mesela ama bişe yok yani hala hayattayım 😄

• Bence imanını hep tazelemen gerekiyor... ne için ve neden namaz kıldığı bence araştırıp öğrenmelisin. Ve günde 5 vakit ezan okunuyor? yani Allah seni huzuruna çağırıyor ve biz buna itaat etmiyorsak halimize ağlamamız lazım. Sevgilimiz çağırsa hemen gideriz oysa... umarım tekrar kılmaya başlarsın 😊 uyku sorununa gelince her gece yatmadan Ayet kursi, felak, nas ve Fatiha surelerini oku.. bunlar seni korur inşallah.. unutma Allahın yarattığı en üst varlık insan dır. Yani İnsan cinlerdende meleklerden de daha üstündür. Bu yüzden korkma sadece Allah'a inan ve güven 😊

1|0
    0|0
    • 10gün

Hristiyan bir ülkede yasadigim icin o güzel huzuverici ezanlari duymuyorum malesef 😞😞
      Ama tavsiyen icin tesekkür ederim. Ben hergece birsürü dua okurum ama halen korkuyorum yemin ederim.. :/ insallah kilmaya baslarim yine. .

• 10gün

Gerne 😊 ve fazla takılma vesvesedir. Sen düşündükçe peşini bırakmaz bu kötü düşünceler. O yüzden kafanı başka şeylere ver. Gute Nacht😊

• 10gün

Mach ich hoffentlich 💪😊 tekrar tesekürler. Dir auch Gute Nacht 😘😘😘

• Ben de öyleyim ya geçmiş olsun sana da

1|0
    0|0
Yükleniyor...