Cumhur reisimizin şangay 5lisine gireriz sözünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Cumhur reisimizin şangay 5lisine gireriz sözünü nasıl değerlendiriyorsunuz ?

1|0
1|24

Erkekler Ne Diyor 24

• valla bunlarda bir şey yok ki. her şeyi batı üretiyor. trump daha yeni new york times a röpörtaj verdi. yurt dışındaki fabrikaları kaptıp amerikaya taşımak için vergi indirimi yapıcam dedi. apple ve microsoft ile de konuşmuş. öyle olursa çin falan açlıktan geberirler. ister sevin ister sevmeyin. her şeyi onlar üretiyor.

0|1
    0|0
    • 13gün

iyide her şey vergi değilki ucuz işçilik var çinde Türkiye Rusya ya da Abd yerine çinde üretilmesinin sebebi bu nufus fazla hindistana taşısalar yine aynı pahta çalışır yani ki çin parası yükselen güç buda bir gerçek :)

• 13gün

çinin yükselmesi abd ve diğer batılı firmaların yatırımları sayesinde oluyor. çinin bunlar dışında fazla bir şeyi yok. onu da geçtim çinde oluşan yeni zenginlerin hepsi paralarını batıya aktarıyorlar, çocuklarını okutuyorlar gayrimenkul alıyolar. yine ortaya çıkan para da akıyor o tarafa. abd devamlı zenginleşiyor ama gelir dağılımı uçurumu artıyor. sıkıntıları o. bu durumla ilgili bir çok makale çıkıyor sağda solda. bir de trump gümrükleri yükselteceğini söyledi. bunlar abd ye satamazsa dünyanın kalanının tükettiği yetmez. avrupa bile abd ye çalışıyor. onlar bile o kadar tüketmiyor. trump ile anlaşırsa erdoğan zaten bir şey olmaz. daha farklı şeyler çıkar ortaya.

• Şangay örgütü, ülke ekonomimizin sadece %3'ünü karşılarken, AB %60 gibi bir rakamı oluşturuyor.. Hal böyle iken, Avrupa ile kötü ilişkiler ve ambargo demek, Türkiye'nin ölümü demektir.. Şangay bizi kurtarmaz..

0|0
    0|0
  • Yakında rusya da bizi kandırdı der olay kapanır

0|2
    0|0
  • Tarih için tarih almamız gerekmezse iyi 😂

0|0
    0|0
  • onlarda bizi 4 gözle bekliyorlardı zaten

0|2
    0|0
  • Europe grubu bize ekonomiks anlamda %84 yardım ederken shangay 5 lisi %8 yardım ediyor sen düşün bir ok olmaz shangay 5 lisinden

0|0
    0|0
  • daha mantıklı olur ülkemiz için sömürgeci batı dusunsun bundan sonrasını İngiltere bile ab den çıkmışken ki suanki ABD nin yeni baskanida ab ye ters Türkiye niye ab ye girmek için cabalasin

1|0
    0|0
    • 13gün

Ya kim ogrettiyse sunu surekli aynı hikaye ingiltere bile dedigin ingiltere çıkmasina ragmen butun anlasmalardan faydalanarak cikti anlasmalar devam ediyo yani

• 13gün

dünyanin dengelere degişecek o kesin dedigim gibi daha güvenilir olur ama Şu an için cok erken söyledigin teskilata su durumda girerse türkiye ile daha cok ograsacaklar ama onların bu kararları da türkiye ile rusya cini iyice yaklastırıyor buda bir gerçek ben rusya ile birlik olmalarından yanayım orta doguda en güclü devlet rusya neden batıdan birşeyler bekliyoruz ki? geç bile kalındı herşey abnin yeni başkanına baglı oda rusya ile yaklasmak istiyor yeni dengeler olusabilir

• 13gün

Soran Türkiyenin ab'ye ihtiyaci var Abnin tek menfaati multeci haricinde iki uc ufak detay Senin paran surekli kaybediyo 1 e 4 olucak yakında senin dedigin gibi olmuyo bu isler

• Daha bugün Ruslar, tam da uçaklarını düşürdüğümüz günün yıl dönümünde bizim askerleri öldürdü.

"Reis"'i yine kandırıyorlar :)

0|0
    0|0
    • 12gün

sen pkklı olarak kim oluyorsunda bizim askerleri diyebiliyorsun Türk askerine?

• 11gün

Kafa mı buluyorsunuz benimle?

Birisi gelip beni PKK'lı yapmış. Diğeri de ülkenin konumuna işaret etmiş. Yeni pazarlara açılmaktan bahsetmiş.

Bu nasıl bir pazar ki adamlara domatesini bile satmıyorsun, üç beş inşaat işi kapıyorsun adamlar sana doğalgaz satıyor, silah satıyor.

Türkiye hali hazırda güçlü bir ülkeydi. Ancak dış siyasette yapılmaması gereken ne varsa yapıldı. Daha yeni Kürecik'te ABD'ye hava savunma sistemi kurdurttuk, Erdoğan yaptı bunu. Kendi hava sahamızın kontrolü bizde değil. İncirlikte nükleer başlıklı füzeler var.

Sanırım Erdoğan'ın çabası Türkiye'nin diğer yarısını da Ruslara peşkeş çekip koltuğunu sağlamlaştırmak, malum bu aralar sallattıda.

• 9gün

@güncelle3 Onun bunun çocuğu hakaretini aynen iade ediyorum. Memleketin canına okudunuz, bir gram sevginiz yok memleketinize.

• Onun hiç bir dediğine itimat etmem, saygı göstermem.

0|0
    0|0
  • Geç bile kalındı

0|0
    0|0
  • Onun bunun tarlasına döndü ülke.. Yakında arap ülkeleriyle altın günü topluluğu oluştururuz.

0|0
    0|0
  • bu 5 li de hangi ülkeler var acaba bence de AB den mantıklı

0|0
    0|0
  • gireriz ama çıkabilir miyiz sonra :D

0|0
    0|0
  • Dikkat etsin onlar bize girebilir yani :D

0|0
    0|0
  • Ab ye dilenecegimize bunlari kullanalim guzel olur