Adanalılar neden başlarına bir iş geldikleri zaman Allah'a laf ederler veya küfrederler?

Arkadaşlar Adanalılar başlarına bir iş geldikleri zaman Ör: Başlarına bir taş düşse hemen Allah'a sövüyorlar veya Allah'a laf ediyorlar Kısacası her olayın sorumlusu Adanalılar için Allah oluyor sizce neden Adanalılar Allah'a sık sık neden küfür ederler veya etme ihtiyacı duyarlar? Ağız alışkanlığı mı yoksa başka bişey mi neden Adana'da Allah'a küfür edilir halbuki bizlere binlerce nimet verdiği halde?

0|0
4|3

Kızlar Ne Diyor 4

• Genelleme yapman hos degil :) Sahsen bugune kadar hic kufur etmedik ne ben ne ailem ne cevrem.. her yerde oldugu gibi adanada da pis semtler var

0|1
    0|0
    • 16gün

@Ayseguulls tabiiki genelleme yapmak hoş değil elbette Allah'a küfür eden her yerde var İstanbul'da da var İzmir'de de var ama Adanalılar daha çok eder Ağız alışkanlığı mı bilmiyorum ama Benim Adanalı bir arkadaşım var sordum ona (haşa) sen Allah'a küfür ediyor musun? diye oda evet dedi küfrediyorum dedi Harbi mi dedim? Evet harbi dedi

• 16gün

Var oyle dengesizler malasef. Allah islah etsin

• 16gün

@Ayseguulls bence ağız alışkanlığı diye düşünüyorum ama bu bence iyi bir alışkanlık değil bence Ahirette onlar için durum iyi olmaz ama ne diyeyim Allah kurtarsın onları ağız alıştı mı bir daha bırakamıyor Adana halkında alışkanlık olmuş resmen :(

• adana çünkü

0|0
    0|0
  • Aman siz meleksiniz

0|0
    0|0
    • 16gün

@gizo1905 ben melek falan değilim ama bu Adanalıların Allah'a küfretmesi sence ne kadar doğru halbuki buna aklım almıyor o kadar nimet verdiği halde küfretmek ne kadar doğru?

• 16gün

Bende Adanalıyım

• 16gün

@gizo1905 Özellikle sen daha iyi bilirsin kendilerini Allah'ın adamı kabul ederler o bir yana küfür olarak da (haşa) Allahını s... m diyorlar (devamını getiremeyeceğim anlarsın sen onu) öyle diyorlar sence Adanalılarda ateizm var mı biraz yoksa ağız alışkanlığı mı?

• Adanaya hiç gitmemişler uyduruyor bunları hep. Adanalıların antalya ve izmirlilerden bir farkı yok. Dogudan gelenlerle bir tutmaktan bıkmadınız. adanayı genellemek, bağcılara bakıp istanbulu genellemek gibidir.

0|0
    0|0
    • 15gün

o küfredenler genelde doğu illerinden gelenler mi? halbuki benim oturduğum semtte de doğulular var ama Allah'a küfrettiklerini duymadım genelde doğu halkı dindar ve inançlarına bağlı oluyorlar ama tabii Adana'da doğudan gelen kesim var bir çoğu Provokatörler Özellikle Dağlıoğlu Mahallesinde PKK yandaşı çok fazla ama dediğim gibi doğulular genelde dindar insanlardır

• 15gün

Ben allaha küfür edenleri görmedim hiç. Kötü olayların oldugu yerler dogudan gelenlerin oturdugu mahalleler. Allaha küfür ne ya hayatımda hiç duymadım 22 yasındayım dogma büyüme adanalıyım

• 12gün

benim bir arkadaşım var kendisi adanalı dedim ben ona sen Allah'a küfür ediyor musun diye sordum o da evet dedi küfrediyorum dedi bende şok oldum açıkçası

Erkekler Ne Diyor 3

• Genllememek lazım her Adana'lı bir olmuyor genelde dışardan gelenler bozuyor Adana'yı yoksa yerli halkı iyi bence.

0|0
    0|0
    • 16gün

@karadenizli52 öyle diyorlar yerli halkı iyi diyorlar hatta güvenilir manasında Allah'ın adamıyız diyorlar ama çoğu Adanalı küfreder Özellikle (haşa) Allahını s... m tarzı küfür ederler (devamını getirmiyeyim anlarsın sen onu biraz küfürü sansürledim ) :)

• 15gün

@karadenizli52 yerli halkı iyi ama tabii kötü olanları da var orada Doğulular çok var PKK sempatizanları fazla buda biraz Adana'nın imajını bozuyor bence millet farklı algılıyor Adana'yı

• 15gün

Aynen öyle tam aksine yerli halkının çoğuda ülkücüdür adananın :)

• Walla kardeşim bende Adanalıyım ama ağzımdan öyle bir laf çıkmadı bir kere çıktı onda da dedem suratıma tokatı yapıştırdı feleğimi şaşırmıştım... edende görmedim denk gelmedi... 30 küsür senedir... Edenlerde ağzı bozuk - ağzından küfür eksik olmayanlardır...

0|0
    0|0
    • 15gün

@Damlakatre peki sence Allah'a küfür iyi birşey mi? İllaki obür dünyada cezası vardır eminim

• 12gün

@Damlakatre elbette Adanalılarla karşılaştırmak iyi değil ama öyle söylüyorlar genelde Adanalılar Allah'a küfreder diye bir söylenti var zaten Adanalıyık Allah'ın Adamıyık diye boşuna söylemiyorlar Adanalılar kendilerini (haşa) Allah'ın adamı olarak kendilerini gösteriyorlar

• 12gün

Çok eskilerden söylenmiş bir şeyi şimdi, ye mal etmek kaldı ki o bir tekerleme gibi bir şeydir... Googla arat doğrusunu bulursun...

• ors pu çocuklarılarda ondan gö tleri sıkışınca allahım yardım et bela gelince küfür et kara ktersizlikten başka bişey değil

0|0
    1|0
    • 16gün

tabiki adanalılara demiyorum ALLAH a kim laf edenlere diyorum

• 16gün

@yozersefe doğru haklısın o zaman alışkanlık demeyelim de adet diyelim biz buna onların adetlerinde o var o zaman ama öyle de adet olmaz ama işte onlarda var Allah hepimizin sonunu hayır etsin ne diyeyim bazı insanların işi zor

• 16gün

aynn kardeşim

Yükleniyor...