Hangi meslek bana uygun?

İnsanlarla konuşmak sorunlarına ilgi duymak sorunlarını çözmek, toplumu tümüyle etkileyecek birşeyler yapmak istiyorum, sorun olduktan sonra çözümü değil sorun çıkmadan düzgün toplum nasıl olur bunu yapmak istiyorum sorun çıkmadan önlem alınmalı düşüncesindeyim,,, böyle giderse gelecek nesil çok bozuk olacak, neden derseniz kısaca anlatim, sevgi yok en başta eğitim düzeni bozuk, sigara alkol madde zina taciz tecavüz özellikle küçük kızlara tecavüz son yıllarda çok arttı, şiddet (sadece kadına değil herkese olan şiddetten bahsim ama kadınlar daha çok maruz kalıyor) boşanma arttı, bilinçsiz cahil toplum ardından bozuk toplum olduk ve buna nasıl dur deriz, yaşlılar tek yaşıyor evlat istemiyor ya da türlü türlü sebepler oluyor

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• insanların derdiyle uğraşsan psikoloji derim , toplumun derdiyle uğraşsan sosyoloji derim ama sen insanların yaşamlarını değiştirerek toplumun sıkıntılarından kurtulmasını istiyorsun o zaman siyaset yap... düzgün temiz siyaset...

0|0
    0|0
    • 10gün

siyaset yapan düzelteblir mi :(

• 10gün

önce aday olmak gerek sanırım :D

• 9gün

sen yeterki iste :D

En İyi Kız Görüşü

• sosyoloji

0|0
    0|0
    • 10gün

memur oluyorlar napim ben memurluğu

• 10gün

ne yapabilirim sence ünide mi kalsam yoksa ne bilmiyorum ki

• 10gün

ya bu tür çalışmalar yapmak istiyosan kalabilirsin dışarıdan yapman da mümkün. gelecek konusunda emin adımlar atmak gerek tabi.
      eğer akademisyen olmak istiyosan , sğrekli araştırırım çabalarım, mesleğime özen göstermek üzerine düşmek isterim diyosan kal tabi.
      ha bunları yapmadan da akademisyen olmuş olan canlıları da görüyoruz. cidden kendinde bir ışık görğyorsan, önün açılsa iyi şeyler başarabilirim diyosan bir araştır bakalım, ilgili olan , gğvendiğin bir hocayla görüşmen faydalı olabilir belki.

Erkekler Ne Diyor 10

• sen kaymakam ol artık bayanlarda yapa biliyo bütün ülkeyi düzeltemezsin belki ama bir ucundan tutarsın 😕😉

1|0
    0|0
    • 10gün

kaymakam mı siyasetçi mi

• 9gün

siyaset zor iş yalan söylemeyi beceremiyosan zaten hiç girme

• 9gün

yalansız siyaset yapılamaz mı
      kaymakam olmak için belli bölümlerden mezun olmak gerekiyormuş ve çok uğraşmak gerekiyormuş sınav sınav sınav ben uğraşamam :D

• Psikolok olarak tekil siyasetçi olarak çoğul yardımcı olabilirsin

1|0
    0|0
    • 10gün

onun içinde siyasette çok yükselmek gerekmez mi

• 10gün

Bazı insanlar vardır siyasette yuksek konumda degillerdir ama her istedigini guzelce yaptıra bilirler Turkiyede bunun milyonlarca örnegi var mesela

• 10gün

ne olablir ki

• Psikolog

1|0
    0|0
  • Böyle düşünen tek benim sanıyordum😳😳

1|0
    0|0
    • 10gün

hayır :D bende varım ve beni çok düşünürüyor bu bozukluklar :( :( :(

• 10gün

niden :D

• 10gün

Ok yazma

• bu yazdıklarına uygun olan sosyolog ama fiili bişey başarmak için hukuk..

1|0
    0|0
  • Boşanma ve aile hukuku avukatı olabilirsin :P

0|0
    1|0
  • Pskoloji okumak istedim hep kesinlikle becerebileceğim birşeydi cünkü ama olmadı Şu an alakam yok cok uzak bir bölümdeyim ve sorunu görünce bir kötü oldum hala zamanın ve imkanın varsa pskoloji oku...

0|0
    0|0
    • 10gün

ne okuyosun

• 10gün

yok ya cok calısmak lazım pskolohi puanı yuksek ama askeri kontejdan kıbrısta pskoloji okuyabılrm asker ailelerine orda burs vaar eskiden kazanmıstım orayı gitmemiştim gene sınava girsem kazanabilrm ama kıbrısta okumakta zor olabilir işte bilemeiyorum yani.

• 10gün

hayırlısı olsun

• Kuafor ol

0|0
    1|0
  • doktor sağlık memuru hemşire

0|0
    1|0
  • Belli başlı idelerın var , politika bence

0|0
    0|0
    • 10gün

politikayi yapabilir miyim bilmiyorum ki

Kızlar Ne Diyor 7

• Sosyoloji ve Psikoloji kesinlikle

1|0
    0|0
  • Psikolog?

1|0
    0|0
  • Psikoloji ya da pdr okuyabilirsin

0|0
    0|0
    • 10gün

Ama benim amacım dar alanda değil toplumu etkileyecek kaliteli şeyler yapmak dileğim

• 10gün

Bilemiyorum

• Ona kendin karar vereceksin

0|0
    0|0
    • 10gün

bliyorum ama başka hangi meslek var diye sordum

• psikolog

0|0
    0|0
  • Müşteri temsilcisi ol sen

0|0