Erkeklerin kadınlara yer vermesi gerekmez mi?

Otobüs gibi toplu taşıma araçlarında sürekli taciz olayları yaşanıyor. Yer veren erkekler olsada maalesef çoğunluk olarak yer verilmiyor. Erkeklerin bu konuda daha duyarlı davranması lazım

0|0
19|39

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle katılıyorum. Fakat etraf odun olmuş artık, herkes o kadar bencilki her şekilde ben bencilim diye bağırıyolar konuşmasalar dahi tavırlar bunu gösterir vaziyette. Kaldır ulan bir poponu rahat ettirme derdinde herkes. Şahsen Bodrum'muğla yolculuğunda sarhoşken kadına yer verdim 1 saat ayakta sallana sallana bitmiş vaziyette gittim. Bu çok zor bir şey değil kadındır o. Saygı sevgi görgü meselesidir. Ha çok hasta olursun. Atıyorum miden bulanır, ayakta duramayacak kadar kötüsündür veya uyuyor gibisindir. O şartlarda vermen gerekmeyebilir fakat çok kötü olmadığın müddetçe ihtiyacı olan insanlara yer vermek gerekir. Bide şu tipler var yer boşalınca kadını değilde kendisini ön plana atıp oturanlar... İçimden derim öküz adam kadına yer vermedi diyede.

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Kaldı mı öyle düşünceli erkekler?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Rahatsız edildiğini anladığım zaman veriyorum.

3|0
    0|0
  • Ben bazen veririm

1|0
    0|0
  • sadece çok kalabalık haldeki durumlarda kadınlara yer veririm o durumda taciz olur doğru ama onun dışında gerek yok

0|0
    0|0
  • Kadina gore degisir. Ogrenciyken butun gun okul yorgunlugu ile otobusteyken gun yapip donen kadinlara yer vermezdim. ama hasta yasli hamilelere yer verirdim. gezmeden gelene yer vermiyorum

1|1
    0|0
  • Herkes parasıyla biniyor kardeşim. Madem kadın erkek eşit yok öyle yer mer. Ancak hamile ve ya cocuklu olur o zaman yer veririm onun dışında hayatta yer vermem. Bende taciza uğradım hemde 50 yaşında bir bayan tarafından

0|0
    0|0
  • Hayır gerekmez. Kadınlar da erkeklerde yer vermek veya almak zorunda değil. Saçma bir cinsiyetçilik.

0|0
    0|0
  • Yaşlı- hamile - fiziksel sakatlığı olan - çocuklu bir kadına yer veririm onun dışında da kusura bakmasınlar ama genç sapa sağlam bir genç kız içinde o koltuktan kalkamam...

0|0
    0|0
  • ben o işi kibirli kadinlar yüzünden biraktim yer vermiyorum tabi aşırı kalabaliksa illaki veriyorum o kadarda alcak değiliz

0|0
    0|0
  • Genelde oturmadıgım icin öyle bir durum olmuyor ama birinin bir kadını rahatsız ettigini görürsem adama gözümü dikip bakıyorum falan, zaten o tipler korkak ve cinselligi icinde yasayan sorunlu varlıklar oluyor.

0|0
    0|0
  • Cinsiyetcilige gerek yok. Kadin ve erkek esittir diyorsaniz erkegin vermemesi gerekir cunku ikinizde insanisiniz.

0|0
    0|0
    • 9gün

Size kalsa "önce kadınlar ve çocuklar kurtarılır" kuralı da kaldırılmalı cinsiyetçilik var diye. Empati yoksunu olduğunuz bir gerçek

• 9gün

Bence yazilarima baksaydin bunu demezdin bana. Kadinlara empati kurabilen bir insanim. Sadece bu konuda cinsiyetlistirmek sacmalik. Erkek olunca noluyor? Kadin olunca ne oluyormus? Mecbir muyum sana yer vermeye kadinsin diye

• Niye, kadın erkek eşitti hani...
    Lannn ne bencil varlıklarsınız!

0|0
    0|0
  • gerekmez.

0|0
    0|0
  • elbette verilmeli ve mümkün olduğunca yer veriyorum

0|0
    0|0
  • Öyle bir öncelik yok. Kapıda bile hamile ve yaşlılara yer verin diye yazıyor. Hadi diyelim ki senin dediğini yaptık otobüse bindiğimizde bir bakıcaz bütün koltuklarda bayan gorcez tuhaf olur yani 😃

0|0
    0|0
  • Toplu taşımaları her sefer kullandığımda bu olaylara dikkat ederim. Eğer bir it tacizde bulunmaya kalkarsa gözümle uyarır daha sonra Allah ne verdiyse ağızını burnunu düm düz ederim onun. Ki yapmışlığım vardır.

0|0
    0|0
  • Otobusun durumuna göre yer veriyorum ben.

1|0
    0|0
  • Otobüsle pek işim olmuyor. Sadece yaşlı ve hamilelere yer veririm.

0|0
    0|0
  • Feminist bayanlara asla yerimi vermem...

0|0
    0|0
  • neden vermeleri gerekiyor anlamadim ben?

0|0
    0|0
  • Hayır vermek zorunda değil .

0|0
    0|0
  • Eskiden nezaketen yer veriyorduk uzun zamandan beri kadın erkek eşit diyorsunuz bende yer veriyorum

0|0
    0|0
  • Kadın erkek eşit di hani?

1|1
    0|0
  • kadın erkek eşitliği nerde

0|1
    0|0
  • Valla bir teşekkür bile etmiyorlar bazen o işi bıraktım.

0|0
    0|0
    • 9gün

artik tanımadigimiz bir erkege nazik bir davranisi karsisinda tesekkur etmeye bile korkar olduk. ondan olabilir

• 9gün

ayıp olan kadına tacizde bulunacak zihniyettir bence bunu yok etmeliler gerisi hallolur

• Kadın erkek eşitliğini isteyen kadınlar o vakit gelip bizden size ayrıcalık yapmasını istemesin. Ben yaşlılar hariç yer vermem

0|0
    0|0
  • Tabi ki de her daim yer veririm.

0|0
    0|0
  • Kullanmıyorum neyse ki

0|0
    0|0
  • Ben yer vermem banane

0|0
    0|0
  • Hyr ben veemiyorm geregi yok cunku niye hak edecek kadin yo

0|0
    0|0
  • gerekmez. önemli olan toplumu bahsettiğin kişilerden arındırmak.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 18

• kesinlikle verilmesi lazım.

1|0
    0|0
  • Müge anlı da bu konuya deginmisti 😂 erkeklerin bağğyanlara yer vermesi gerek genc veyahut yasli olsun burdan duyrulur asdj😂

1|0
    0|0
  • Erkekler tam bir HANZOdur. Teşekkürler Saygılar bay.

1|0
    1|1
  • Çoğunluğun duyarlı olması? Bizim ülkemizdeki insanlarda nerde acaba o duygu?

1|0
    0|0
  • haklisin 👏

1|0
    0|1
  • Niye adam belki uzun yol gidecek yorgun hasta. Elin kızına neye yer versin. Taciz olayı olsa müdahele eder Tamam da kalkıp yer vermesi absürt yani.

0|0
    0|0
  • Ya katılmıyorum ben. :) Çok kalabalık bir şehirde yaşamıyorum belki o yüzdendir ama yani onlara da yazık :) Kadın erkek eşitliği diye bağırırken bize yer vermeleri lazım mantığını pek haklı bulmuyorum :)

0|0
    0|0
  • Hasta yaşlı gebe veya çocuklu değilse yer verilmesin. Sonra esitizz biz. Ben doğru bulmuyorum. Tacizciye susmak yerine gerekli ayar verilirse düzene girer bir şeyler.

0|0
    0|0
  • herkes birbirinden yorgun vermezler

0|0
    0|0
  • Adam olsunlar yeter onlardan yer falan istemiyoruz

0|0
    0|0
  • Kesinlikle..

0|0
    0|0
  • Gerekmez

0|0
    0|0
  • Ben o konuda izmirin erkeklerini beğeniyorum beyefendi çoğu :) yardımseverler aşırı

0|0
    0|0
  • gerekmez, ama 50'sinden büyük erkek/kadın yaşlılara ve hamile kadınlara yer vermeleri gerekir

0|0
    0|0
  • Onlar celikten mi yapili ki. Onlar da yoruluyor. Ki ben erkek olsam herkese yer vermem. Yer verilcek biri varsa duzgunse ona yer veririm sade

0|0
    0|0
  • yani ama işte türlü türlü insan var

0|0
    0|0
  • Neden versin?

0|0
    0|0
  • Allah korusun zaten otobuse bindimi bir daha inemiyoz tovbee

0|0
    0|0
Yükleniyor...