Afrika'da regl olan kızlar için kutlama yapılması ilkel bir toplumun kadına verdiği değer değil midir?

Ülkemizde regl olmaktan Ped almaktan utanan kadınlar bile varken ilkel denen bir toplumun bunu kutlaması benim için gerçekten harika..

#Afrika💙💚

1|1
12|17

Erkekler Ne Diyor 17

• Güzel. Bence sünnet de regl de kutlanması saçma iki şey. Ama ikisinin de eşit şekilde değer görmesini isterim.

1|0
    0|0
  • ne güzel afrikayı küçümserler bşde

1|0
    0|0
  • onlarda kadın kutsaldır

2|0
    0|0
  • Evet olabilir.

2|0
    0|0
  • sırf seni sünnetime çağırmadım diyemi bu kadar trip ve kıskançlık yapıyorsun #feministkız

1|0
    0|0
  • Evet kutlama yapılıyor çünkü Regl olması hamile kalabilir anlamında yani direk çiftleşme zamanı
    Çok istiyorsan buyur git 13-14 de versinler seni

0|0
    1|0
    • 9gün

23 14 de evlendirildiklerini nerden biliyorsun sizin aptal düğünleriniz de erkek oldu artık ciflesebilir mantığında o zaman sizde oglanlari verin 13 14 yaşında

• Arkasından da sünnet ediyorlar ama..
    bence iyi araştır..
    Birebir bu ülkelere gitmiş biri olarak söylüyorum bunu..

0|0
    0|0
  • Ilkel toplumlar her zaman modern toplumlardan ustundur. Sebebi; "Cehalet mutluluktur."

1|0
    0|0
  • hayran kaldim farakli kultur ve insanlari ogrenmek heyecanladiriyor beni

1|0
    0|0
  • ülkede inanılmaz bir saptırma ve kendi kafasına göre değer, misyon biçme huyu var ya. ilkel ritüeli tutup millete "kadına değer" diye sunuyorsun.

0|1
    2|0
    • 9gün

Evet benim için değer
      Senin nefes aldığın ülke de Ped almaktan utanan kadınlar gördüm ben.
      YiyorSa sizde Kutlayın ilk regl oldüğunda kız çocuklarını

• 9gün

Yav hee. Siz anca çük kesin sonra halay çekin.. allah akıl fikir versin size

• 9gün

ne yani? Ülken her şeyi doğru yapıyor yani? pedlerden utanmak doğru mu? yazık..

• Değisik :)

1|0
    0|0
  • töbe töbe

0|0
    1|0
  • 😂😂😂bu neyin kafası yahu

0|0
    0|0
  • Bırakın küçük enişteyi tutmayın

0|0
    0|0
  • hayırlısı be gülüm

0|0
    0|0
  • Erkek çocuk vermek gibi bişey bu heralde 😄

0|0
    0|1
  • Peki aynı kızların regl olmadan önce sünnet edildikleri hakkında bilgin ne durumda?

0|0
    0|0
    • 9gün

Bilgim var. Gana da sünnet olduğunu düşünmüyorum ama ki yapılma amacı vajinal orgazmi kolaylaştırmak.

• 9gün

Evli kadınların çoğuna bakarsan büyük çoğunluğun sadece klitoral orgazm olabildiğini görürsün. Bence de kötü bişey ama + sı var mı var.

• 9gün

ten uyumu denen o cezbeden tahrik dolu iki tenin birbirini çekmesi ve kendine has kokusu beni etkiledikten sonra hatunun başına bir gecede bir kaç şimşek çakması sonucu irkilmesi kaçınılmaz son. net

Kızlar Ne Diyor 12

• Eğer erkeklere böyle bir uygulama yapılıyorsa kadına da yapılmalı, sonuçta eşitiz, ben beğendim :)

1|2
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum

1|0
    0|0
  • Alkışlıyorum 👏👏👏
    Darısı bizim beyni örümcek ağından kokuşmuş ülkemizin başına.

1|0
    0|0
  • Ay ben utanırım bıddışımdan kan geldi diye halay çekecekler düşünsene

0|3
    1|0
  • kesinlikle buna ihtiyaç var artık regl oldum diye ağlayan değil olması gereken gibi sevinen kız görmek istiyorum

1|0
    0|0
  • Doğru.

1|0
    0|0
  • Bence kızlarada kutlama yapılmalı

1|0
    0|0
  • ikisininde kutlanacak bir yanı yok ama neyse kutlasınlar

1|0
    0|0
  • Doğurganlık bir hediye olsa gerek

1|0
    0|0
  • bir kadin ped almaktan utanmamali. sonucta bu herkesin annesinde esinde (erkek olanlar icin ) kiz cocugunda olan dogal bir durum. bundan utanilmasina kesinlikle karsiyim ama gidip kutlama yapmakta abooo 😅

0|2
    0|0
  • Orda memeler de özgür

0|4
    0|0
  • ped almaktan falan utanmıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...