Kadınların/Bayanların sizce bu bir satış stratejisi mi yoksa farklı bir mantelite türünde algı mı?

Selamlar,

Çoğu zaman görürüz 2. El ürün alırken ; " Bayandan az ve temiz kullanımlı üründür " , "bayan kullanmıştır"

Yani bayan kullanıyor denilince erkekler, hemen düşer ve oltaya düşer algısıyla mı satış stratejisi yapılıyor yoksa kadınlar ürünü yıpratmaz anlamında mı? Ya çoğu zaman böyle açıklamalar yapılıyor. Bayandan kullanılmış araba , bayandan kullanılmış telefon. Yani bayan, erkek ne fark ediyor ürünü yıpratan erkekte olsa, bayan da olsa her türlü o ürün zaten yıpranacaksa yıpranır. Erkekte temiz tutar ve çiziksiz, kırıksız , döküksüz. Bazen bu algıyı sevmiyorum. Evini kiraya verenler oluyor böyle birilerinden de duyum almıştım diyor ki ;bayandan sıfır boyalı , döşeli ev. Yani ayrımcılığa giryor biraz kadını burda yüceltmeyin. "Kadın" kelimesinin burda lutfedilmesinin anlamı yok. Ne düşünüyorsunuz çoğu zaman denk geliyoruz. Belki kafama takıldı diye sordum ama bu algı değişmeli. Psikolojik olarak kadınlarda aşağılık kompleksi var.

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• sacmaliklar bazilari meslegi iyise yaziyor bide

0|1
    0|0
  • Yani genel olarak bayanlar daha temiz kullanıyor eşyalarını

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• olabilir bilmiyorum kadin narin oldugu icin narin kullanir temiz kalir gibisinden e tabi okuz yok mu var 😂😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...