Sokak hayvanları için bağış kampanyalarına destek verir misiniz?

Sokakta kalan hayvanlar son zamanlarda bir çok eziyete ve şiddete maruz kalmaktadır. Havalar soğumaya başladı, ve bununla beraber aç kalmaları ve hasta olup ölmeleri söz konusudur.
Kış ve son bahar ayların da oldukça zor günler geçirip hastalıklara yenik düşmekteler, bunun yanı sıra aç kaldıkları için bünyeleri de zayıf düşmekte.

Hayvan sever dostlarımız kendi imkânları ile oluşturdukları hayvan besleme alanlarında kendi imkânları gereği yettiği kadar yüzlerce sokak hayvanına ev sahipliği yapmaktalar.
Bu yüzden hayvan sever dostlarimizin yetişemediği yerde mama desteği sağlamak için bizler hayvan severler devreye girmekteyiz.

Sokak hayvanları için yapacağınız 10 TL lık mama bağışı ile sizler de zor durumda kısıtlı şartlar altın da beslenen hayvan dostlarımıza mama yardımın da buluna bilirsiniz.
Yapıcağınız 10 TL’lik mama bağışını Google Play Store’dan Sokakta Kalanlar yazarak arama yapıp karşınıza çıkan 10 TL lık uygulamayı satın alarak projeye destek olabilirsiniz.

Yapacak olduğunuz bağış ile alınan mamalar, kargolanip ihtiyaç bölgelerine gönderildiği zaman kargo üzerinde gönüllü hayvan sever: Adınız Soyadınız yer alacaktır.
10 TL lık mama bağışı yapmak için ;
Google Play Store’a girip, ” Sokakta Kalanlar ” olarak arama yapıp karşınıza çıkan 10 TL lık uygulamayı satın alarak bağış yapa bilirsiniz.
Sokakta kalanlar Hayvanlar için Mama Bağışı Konusu ?

• Duyarlı Olmak Gerekir.
    A seç
  • İlgilenmiyorum
    B seç
  • Sosyal sorumluluğa destek vericeğim.
    C seç
  • Sokak hayvanları da bir can taşıyor değerlendirilmeli.
    D seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
1638

En İyi Erkek Görüşü

• Güvenmediğim programa 10 tl vermek yerine. Her ay petshoptan mama alıp sokakta belirli yerlere koyuyorum.

2|2
    0|1
    • Kesinlikle hocam. Migros'un 1 liraya dostluk mamaları var, onlar da uygun. Petshop mamaları pahalıdır diye düşünüyorum.

• Facebook adresimize erişim sağlayarak, mama gönderimini sağladığımız kişilerin kanıtlı fotoğrafları mevcut ve iletişim adresleri mevcut. Kendilerin den bilgi alabilir, irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca aşşağıdaki Mystery07 nicki kullanan beyfendi, 1 liraya aldığınız mamaların içlerinde kimyasal maddeler olduğunu sizlere hatırlatmak isterim. İyilik yapıcağız diye, hayvanlarda kalıcı hasarlara yol açtığınızın farkında olun.

En İyi Kız Görüşü

• Ben direkt elden yapmayı tercih ediyorum ve seviyorum. Kendim sokağa inip veriyorum gördüğüm kedilere. Oturduğum yerden sokak köpekleri yok o yüzden sadece kedilere yardımım dokunuyor. Ayrıca iş sadece yemekten vermekle bitmiyor onların başlarını da okşamalıyız

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 37

• Bu uygulamayı daha önce de duymuştum; fakat hesabımda bir sıkıntı olduğu için ödeme yapamıyordum. Bu vesile ile indirememiştim. Fakat ben zaten Türkiye'ye gittiğim zaman, hayvan sever arkadaşlarımla böyle projelerde yer alıyorum. Gerek kulübe yapmak olsun, gerek sokaklarda hayvanların yemek yediği yerlere ufak modifikasyonlar olsun. Onlar bize muhtaç canlılardır. Onları anlamak, hissetmek gerekir. Böyle bir uygulamayı da paylaştığınız için teşekkür ederim.

0|0
    0|0
  • sosyal proje adı altındaki pek çok çalışmaya yapılan bağışların , gerçekten ne derece doğru şekilde değerlendirildiğine dair ciddi şüphelerim var.. sokak hayvanlarını kendim besleyip , hasta olanları elimden geldiğince veterinere kendim götürüyorum.. pençe manyağı yapsalar bile.. ama açıkçası , güvenmiyorum bağış meselelerine..

0|0
    0|0
    • Merhabalar, şüpheleriniz konusunda kendinize göre haklı olabilirsiniz. Facebook sayfamızda, mama gönderimini sağladığımız yerlerin kanıtlı fotoğrafları mevcuttur.

• Sahsiniza saldiri almayin.. benim supheciligim.. 10 liranin 10 lirasiyla da mama alinip hepsinin dagitildigini ispatlarsaniz , bagislar bile katlanir.. benim gibi cinsler bile bagis yapar. Ama bagislarin tumunin kullanildigina emin olamiyor insanlar. Gevmisteki rezaletler yuzunden.

• Bİz kanıtlı olarak yapıyoruz, elimizde ne var ne yok kanıtlı herşey.

• Duyarlı olmak gerekir. Ben zaten kendi elimden geldikçe su ve yemek veriyorum.

1|0
    0|0
  • Sıra onlara gelene kadar ne pırlantalar var 3 kuruşluk yardım çok görüldüğü için ziyan olup gidiyorlar. Siz sokak hayvanları diye inleye durun. Yarın bir gün açlıktan bu memlekette hayvanlarla ilgilenecek insan kalmayacak.

0|0
    0|1
    • Türkiye Cumhuriyeti gibi aziz bir millete ve topluma sahip olduğumuz için, binlerce kez şükür etmemiz gerekiyor şikayet etmemiz gerekmiyor. Her zorluğun bir başarısı vardır elbet hayatta.
      Unutmayın sizler bir kalp taşıyorsanız, o sessiz masum kullar yani hayvanlar da bir kalp taşıyor.

• Çok cahilsin, kabullenmeyi bana madem aşılamışlar, senin çok mu umrun daki oturuyorsun pc başına saatlerce burdan insanlık dersi veriyorsun? Burada insan kurtarılmıyoor malesef, çık dışarıya oralarda kurtarılmayı bekleyenler var.

• Kendimi bir kurtarabilsem bakacağım bir çaresine ama önce kendimi kurtarmam lazım.

• sorumluluğum gereği yardımcı olacağım. duyarlı olmakta fayda var.

1|0
    0|0
  • Güzel bir uygulama. Biz zaten o görevimizi yeterince yerine getiriyoruz. Elini hiç taşın altına koymayan insanlar bu konuyu değerlendirmeli bence.

0|0
    0|0
  • evimiz bahçeli.30 dan fazla kedimiz , 2 tane köpeğimiz , 3 tane kuşumuz :D bir tane de davşanımız var :D gelir sağladığımız hayvanlara hiç girmiyorum bile :D o yüzden ben üstümüze düşen görevi yaptığımıza inanıyorum. teşekkürler kolay gelsin.

0|1
    0|0
  • Zenginin kedisinin içtiği sütü fakirin çocuğu içemiyorsa bana adaletten söz etmeyin.

Bir tane fakire garibana evsize yardım etmezsiniz yolda görseniz yolunusu değiştirirsiniz ama doğası gereği dışarda yaşayan ve dışardan yemeğini çıkaran hayvan için soğukta üşüyecek diye endişelenirsiniz... Allah akıl fikir versin

0|0
    0|0
    • Ön yargılarınızı kendinize saklayın, bizleri ne kadar iyi tanıyorsunuz ki bu kadar emin ve net konuşma hakkına sahip hissediyorsunuz kendinizi? Allah akıl verecek ise, sizin gibi ön yargılı olan insanlara akıl vermesini isteriz.

• Hayvan popülasyonu baya yoğun olan bir yerde yaşıyorum bulunduğum sitenin içindeki 8 kedi üşüdükçe acıktıkça ya bana ya evi kedilere açık lan diğer site sakinlerine uğrarlar site dışında ise onlarca köpek arabayla çıkmadığımız günler sokaktan caddeye ulaşana kadar heryerimiz pati izi. Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

0|1
    0|0
  • sadece ilk cümleni okudum ve şunu söylüyorum sokak hayvanları için bağış yapmam ama evcil hayvan satın alıp bir süre sonra ortaya bırakanların cezalandırılması için gerekli bağışı yaparım sokak hayvanları gökten inmiyo sokağa sahiplenme işini çocuk bakar gibi yapmamlılar bence yasal çerçeveye oturtmalı aşısına gitmeyen hayvan sahiplerini direk cezalandıracaksın 6 aylık kontrollere sokun hayvan duruyomu durmuyomu diye alıp alıp sokağa atıyo namussuzlar

0|0
    0|0
    • İnsanlar ne zaman, doğum günleri, evlilik yıl dönümleri ve bir hediye anlamında evcil hayvan alıp hediye etmeyi bırakırsa, bu dediklerinizin hiç biri asla ama asla olmaz. Hayvanlar bir hediye değildir olamaz, onlarda bir can taşıyor sonuçta.

• hayır asla.
    o kampanyaları düzenleyenler hayvanları kullanıp insanların iyi niyetini sömüren rezil pislikler.
    kendim hayvanlar için ne yapabiliyorsam yaparım

0|1
    0|0
    • Facebook sayfamızdan, mama gönderimini sağladığımız kişilerin kanıtlı fotoğrafları ve profilleri mevcuttur. Girip bakabilir ve kişiler ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz. Hiç bir şey, gizli kapaklı veya sessiz bir şekilde yürütülmemektedir herşey kanıtlı bir şekilde yürütülmektedir.

• Sokak hayvanlarını besliyorum zaten bazen.

0|1
    0|0
  • Haklısınız ama bunun için ben bağış yapmam. Bağış yerine sokaktaki hayvanların bizzat kendim beslerim.

0|1
    0|0
  • Böyle ne olduğunu bilmediğim ve paramın nereye gideceği belirsiz uygulamalara para yatırmam. Eskiden kapımın önüne yemek ve dostluk maması koyardım. Şimdi yurtta olduğum için o imkan yok ama buluruz bir çaresini.

0|0
    0|0
    • Merhabalar, facebook sayfamızdan kanıtlı mama gönderimi sağladığımız yerlerin resimlerine bakabilirsiniz, kişiler ile görüşme sağlayabilir onay alabilirsiniz. Paranızın nereye gidiceği belli, sokak hayvanlarına gidicektir.

• Duyarlı olmak gerekir

0|0
    0|0
  • yapıcam :)
    dışarıdada yardım ediyorum

0|0
    0|0
  • Her projeye destek vermiyorum.

0|1
    0|0
  • İlgilenmiyorum :))

0|1
    0|0
  • bende hayvanım ama sokakta kalmadım her türlü bagış kabl edilir :D

0|0
    0|0
  • İleride hedeflerimden bir taneside bir barınak kurmak yeni mevzun bir veteriner bulmak ve birde küçük araç almak alabildiğince hayvanı almak bakmak beslemek sonra bir kaç tane daha bundan yapmak istiyorum

0|0
    0|0
    • Yüce rabbimizin, dediği gibi hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Onlarla konuşamaya biliriz ama, onların nelere ihtiyacı olduğunu hissetmemiz zor değil, güzel düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyoruz.

• Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 15

• Tabi ki her destek vermek gerekir. Ama hayvanlara verilen bu değerin yarısı da sokak çocuklarına verilse, ya da o kadar çok aç insanımız var ki onlara da bu derece duyarlı olunsa keşke diyorum.

0|0
    0|0
  • hayvan severim ama artık yemekleri vermek, su bulunmayan yerlere su koymak dışında pek bir şey yapmıyorum çünkü onlar bir şekilde yollarını buluyorlar. bazen fazla abartıyor hayvan severler. biz de seviyoruz da biz insan da seviyoruz hani, ama onlara bile yetemiyoruzb.

0|0
    0|0
    • Malesef efendim, tüm illerimiz yüksek binalar ve konut inşaları yapıldığından dolayı, tüm orman ve doğa katledildiği için sokak hayvanlarının avlana biliceği pek yer kalmamıştır.

• Şehirlerde yaşanıcak alanları mevcut değil işte, onu söylemeye çalışıyoruz. Aç kalmaları bir yana, şiddet görüyorlar tecavüze uğruyorlar böyle bir toplumun içinde yaşıyoruz.

• Bende büyük şehirde yaşıyorum. Malesef ki herkesin hayatı hayvan beslemeye müsait değil. Hayvan besleyen biri olarak herkesin de hayvan bakması taraftatı değilim. Bazıları alıp köle gibi davranıyor.

• Ben kendim mama alıp geçtiğim yerlere bırakıyorum
    Öyle uygulamalara pek güvenmiyorum açıkçası
    Herkes 5-10 Liralık mama alıp evinin önüne koysa çoğu hayvan doyar.. Umarım herkes duyarlı olur. Hele ki bu kış günleri..

0|1
    0|0
    • Facebook sayfamızdan, mamaların gönderimi sağladığımız bireylerin bizlere iletmiş olduğu kanıtlı fotoğraflar mevcuttur girip bakabilirsiniz efendim. Ayrıca 5-10 lira dediğiniz şeyler sizlere küçük gelebilir. Marketten ne olduğu belli olmayan marka ve yemlerin içinde kullandıkları yüzlerce kimyasal madde var. Sizler onları beslediğinizi sanıyorsunuz ama tam tersi onlara kalıcı zararlar veriyorsunuz. Yapılan bağışlar sayesinde, kaliteli belgeli mamaları toplu aldığımız için uygun fiyata çok fazla mama alımı sağlaya biliyoruz. Bu da demek oluyor ki, gönüllü hayvan severlerin kendi imkanlarıyla oluşturduğu sokak hayvanları besleme alanlarına zor zamanlarında imkanlarının yetmediği zamanlarda tam olarak devreye bizlerin girip mama takviyesi yapması söz konusudur.

• Ben 5-10 liralık alma konusunu diğer insanlar için söylemiştim. Hani maddi imkanı iyi olmasa da alabilecekleri mamalar var insanların. Benimde evde baktığım hayvanlar olduğu için fazlaca kedi köpek maması var. Ve kendi evimde beslediğim canlıların mamalarını bırakıyorum sokağa da. Yine de tutumunuz gerçekten çok güzel. Bunun için tebrik ederim sizi.

• Teşekkürler.

• appstore de yok mu uygulama?

0|0
    0|0
    • Merhabalar efendim, malesef apple store tüm bağışı neredeyse vergiye kestiği için, apple store da mevcut değil dir.

• Telefonunuz İphone olsa dahi, tarayıcınızdan play. google. com/store/apps/details? id=com. wSokaktaKalanlar_3949310 a giriş sağlayarak, uygulamayı alabilirsiniz.

• Tamam teşekkür ederim :)

• Yani açıkcası evet hayvanlara yapılan şiddete karşıyım bunu belirteyim. Ama dışarıda yüzlerce aç insan varken insanlara yardım etmeyip de hayvanlar için ölüp bitenleri aklım almıyor. Zaten onlar dışarıda ki yaşam şartlarına uyum sağlayacak şekilde yaratılmış. 10 lirayı gidin bir çocuğa verin.

0|0
    0|0
    • İnsan da saraylarda yaşamak için yaratılmadı herhalde. Çocuğa verdiğim 10 lirayı çocuk yiyemeyecek ki.

• @MyStery07 İnsan sokakta yaşayabilecek bir canlı mıdır? Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Hayvan çöpten de bulur yer insan böyle mi? 10 liraya bir ekmek bir hazır çorba alacak kadar aç insanlar var. İnsanları düşünelim.

• Devletimiz, sokakta kalan insanlar için tüm imkanlarını sefer ber etmiş durumda. Belli başlı binlerce sokakta kalan insanlar için hizmet sağlayan kuruluş var. Yapmanız gereken, gerekli bilgileri devlet kurumlarına aktarıp, çevreniz de var ise sokakta yaşayan bireyler onların kalıcak yer ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet eden devlet memurları bulunmakta. Önemli olan duyarlı olup bildirmektir. Zincirleme şu şekilde işlemekte aslında Devletimiz>SokaktaKalanİnsanlara yardım eder>İnsanlarımız ise> sokakta kalan hayvanlara olay tam anlamıyla bundan ibaret.

• Denerim paylastiginiz iyi oldu.

0|0
    0|0
  • Hayvanlarla ilgili olan her projeyi kesinlikle destekliyorum. Elimden geldiğince de sokaktaki hayvanlara mama da veriyorum zaten hayvanlar kadar masum canlılar var mı onları çok seviyorum insanlardan daha çok hatta.

0|0
    0|0
  • Destek verecegim

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim

0|0
    0|0
  • Elbette destek veririm

0|0
    0|0
  • Tabi ki. Duyarlı olmalıyız. Onlarda canlı sonuçta.

0|0
    0|0
  • sizin gibi insanlar iyiki var dünyada siz o canların kurtarıcı meleklerisiniz

0|1
    0|1
  • B dedim ben

0|0
    0|0
  • Duyarlı Olmak Gerekir.

0|0
    0|0
  • evett

0|0
    0|0
Yükleniyor...