ÇARŞAF ÖRTÜNMEK?

ÇARŞAF ÖRTÜNMEK ?
Kadınlara ait İslami tesettür konusunda çeşitli görüşler ve farklı uygulamalar olduğunu biliyoruz. Çarşafın dinimizde ki yeri nedir? Sizin görüşleriniz nelerdir?

0|0
17|30

Erkekler Ne Diyor 30

• Esas tesettür böyledir.. Bundan gayrısını açıkcası tesettür başlığında değerlendirmiyorum.. Müslüman kadın budur.. Aynı şekilde sakallı, cübbeli ve şalvarlı erkek de, müslüman erkeğidir, gayrısı teferruattır..

4|1
    0|0
  • Çarşaf giyen kim olursa olsun ne saygım nede sevgim var. Musluman olduklari da aşikar baba göre. Kendisinin allaha olan bağlılığını gösterdiğine inanmış, cahil, yobaz, gerici, tarikatçı ve iğrenç insanlar. Bu tarz giyinen insanları görünce yüzlerine tüküresim geliyor. Kim uydurmuş çarşaf giymezsen cehenneme gidersin diye merak ediyorum !!!

2|0
    2|2
    • 10gün

koca ağaç bile toprağa girerken küçücük fidedirir zamanla koskoca bir odun halini alır günahta zamanında küçükle başlar ama zanmala kafirliye ulaşır çarşaftaki gaye ise erken yaşta üreyecek hastalığın tedavisidir..

• Dikkat çekmeyen, arzu uyandırmayan, tesettüre uygun bir hanım kıyafetidir

4|0
    0|0
  • Yazık şu yorumlara bak.. Rezil insanlar.. Acıyorum size.. Utanmadan bide tam tesettürlü kadınlara sövüp iğreniyorlar.. Allah hidayet erdirsin... Henüzünden inanmıyorsanız saygı duyun.. Bu vatanı Dinimiz islam ayakta tuttu onca yıllardır.. Kimin soyundan dininden geldiğinizi iyi öğrenin! Çekemeyen varsa çekip gitsin başka ülkeye. Müslüman bir ülkedir burası. Zamanla dinimizi zayıflattık Amerikan özentileri oluyor.. Bu gidişle sonumuz olmayacak böyle cahil insan ile.. Atalarımızın dinini unuttuk.. Çarşaf İslama göre en iyi kapanma şekli tam tesettürdür. Erkek arkadaşlarımız abazaya göremiyor kadının vücutu azıyor hemen sinir oluyor. Sizin gibileri atmak lazım acilen ülkeden şeref yoksunları...

1|0
    2|0
    • 10gün

Ağır konuşuyorsun

• 10gün

@mahelmaa sorun degil kardesim benim

• 10gün

@mahelmaa hic sorma kardesim diyorum ben sonumuz iyi olmayacak böyle ilerler ise.. şimdi ki nesil hele ki %60 70 çoğunluğu genclerin dinsiz yetişiyor alışıyor yarın öbürgün tamamen kopacağız yazık..

• Herkesin kendi düşüncesi herkes saygı duymak zorunda acik olan da kapali olan da kendine giyiyor bu yobazliktan vazgeçin artik elin adamlari uzaya cikti milleti rahat birakin artik.

1|0
    0|0
  • gerçek islamda öyle bişey yok

4|0
    1|0
  • Burakın insanların ne giyindiğini artık ya...

2|0
    0|0
  • Mesele çarşaf giymek değil el ve ayak bileğine kadar bütün vücut kadında haramdır ve vucudun hatlarının belli olmaması gerekir dinen buna da en uygunu çarşaf.

1|0
    0|0
  • giyiniş budur neden dersen erkeğe ve dışarı da olan erkelere karşı kadının günahı vardır saçının bir telini göstermicek erkeğe

1|1
    0|1
  • ben sevmiyorum ama saygım var

1|0
    0|0
  • örtünmek elbette dünya üzerinde her nesnede var ama bu insanda gerçek manasına ulaşır bunun tam temsilide çarşafı şeriftir

1|0
    0|0
  • islamdaki yerini bilemem ama ben gördüğümde uzaklaşıyorum ciddi ciddi hatta kaçıyorum o bölgeden. Benim için hepsi potansiyel canlı bomba çünkü bir çok saldırı böyle yapıldı ve kadın mı erkek mi oldukları bile belli değil. böyle tiplerden size de tavsiyem uzak durun mümkünse.

0|0
    1|0
  • 😻😻gel pisi pisi

1|0
    0|0
  • Tercih meselesi

1|0
    0|0
  • Eski bit zenci sozu derki ' Herkesin hayatina kimse karisamaz

1|0
    0|0
  • musevilerden araplara geçmiş bir kültür dinde çarşaf yok

0|0
    0|0
  • Dindeki tesettürün tam anlamıyla şekle bürünmüş halidir. Mahrem yerleri kapalı ve hiçbir uzuv belli olmuyor. Uçkuruna düşkün erkek cinsinin bakarak ağzının suyunu akıtacağı bir şey yok ortalıkta.

0|0
    0|0
  • Aslolan vücudu belli edecek kıyafetlerden kaçınmak ve saçı örtmek.
    Perdesu veya Ferace giyenlere göre Çarşaf giyenler vücudu daha iyi sakladığı için ona göre karşılığı verilecek. Peçe de Çarşaf olayı gibi. Sadece gözler müstesna diyor ayette.

0|0
    0|0
  • alakası yok örtünmek değil bu kendine işkence vermek ten başka birşey değildir son yıllarda çok arttı bunlar

0|0
    0|0
  • kışın sıcak tutar

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi tercihi

0|0
    0|0
  • Rahibelerden geçmiştir.

0|0
    0|0
  • islamda kara çarşaf yoktur !

0|0
    0|0
  • arap kültürü

0|0
    0|0
  • Yani şimdi gözlerini bile kapatıyorlar ben çok doğru bulmuyorum tesettür olur ama carsaf iyice abartı

1|0
    0|0
  • İslam da iki tür uygulama vardır :Fetva ve Takva
    Fetva yönü vücudu belli etmeyecek şekilde örtünmek.
    Takva yönü çarşaf vb şeyler giyerek örtünmek.

2|0
    0|0
  • İslama göre kadının olması gereken örtünme şekli

1|0
    2|1
  • Tabiki tercih meselesi bana göre vücut hatları belli olmasın edebli giyinsinler dikkat çekmesinler yeter.

1|0
    0|0
  • Carsaf islam. adeti degildir. rahibelerde degisik. bir tur carsaf giyer.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 17

• Allah örtünün demiştir, kadınlara vücut hatlarının belli olmayacağı şekilde ve burdan yola cıkarak çarşaf giyen kdının zayıf mı? Kilolu mu? Kalçası büyük mü? Gögsü iri mi? Vs hiç bir azası belli olmadığı için çarşaf takvadır. Ama yapabilmek nefse ağır gelir

2|1
    0|0
  • Tamamen bildiğim kadarıyla yazıyorum. Bildiğim kadarıyla tesettür dikkat çekmemek içindir. Evet belki çarşafla kapanmak daha doğru bilemem ama eğer bu şekilde yaşadığın yerde dikkat çekiyorsan bilemiyorum yani. Bunun için pardösüler var mesela. Yani bu tamamen insanların kişisel tercihidir ve saygı duyulması gerek en temelde fakat bu da benim düşüncemdi. Ben herkese, bütün tercihlere saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • dünyadaki bütün kadınları böyle giyindiğini düşünsene adamlar karısını ayırt edemez

1|0
    1|0
  • Herkesin kişisel kararı ama çarşaf bana abartı geliyor

1|0
    1|0
  • Ninja kaplumbağalar 😄

3|1
    3|2
  • saçma

1|0
    1|2
  • Fazla yobazca.. fazla olmasa da bol giyinmek yeterli

3|0
    1|0
  • Kim ne giymek isterse onu giyer bizlere sadece saygı duymak düşer

1|0
    0|0
  • isteyen istediğini giyebilir bence nasıl biz giyiyorsak

1|0
    0|0
  • Illede carsaf giyinmek gerek diye bir durum olmadigi inancindayim. Yeni bir moda türedi.. carsafa "carsaf-i serif" diyen bir kesim var. Carsaf giymenin herkese nasip olmadigini söylüyorlar, diger örtünenleri tesettürden saymiyorlar. Dogru bulmuyorum ama carsafli da olsa ne olursa olsan her türlü insana saygim var.

0|0
    0|0
  • Şu rahatsız olanlara deli oluyorum. Değişik değişik tiplemeler özgürlük diye bağırırlar ya hani ama tesettürlü olanlara nefretle bakarlar. Madem amaç özgürlük Kim ne isterse onu giyer ki esas 'örtün' emrine uygun örtünme şeklidir çarşaf. Sana ne kıçı acık arkadasım kime ne? Diyesi geliyor insanın

0|0
    0|1
    • 10gün

İnsanlar düşüncelerini söylüyorlar bırak rahat rahat söylesinler sende bu tarz konusmasan

• 10gün

Rahat rahat söylemekle saygısızca söylemek farklı şeylerdir arkadaslar 'bir kısmı' saygısızlık boyutunda

• Açıkçası dini yönden yorum yapmayacağım bunu diyanet daha iyi açıklar giyin kişiye saygi duyarım..

0|1
    0|0
  • Bence saçma. Saçımı rastalayarak ya da sapka takarakta örtünebilirim.

0|1
    0|0
  • Çarşafa karşıyız derler ama diğer kapalılara da süslüman derler.

0|0
    0|0
  • Teenage mutant ninja turtle

0|1
    0|0
  • Turk kizina peçe yakismaz. Araplasmayin.

0|1
    0|0
  • Yatak carsafindan başka çarşaf bilmiyorum

0|0
    0|1
Yükleniyor...