Komünizm nedir size göre? Aranızda komünizmi benimseyen var mı?

Varsa hangi sebeplerden?

0|0
2|6

Erkekler Ne Diyor 6

• şirinler köyündeki tembel şirine bile diğer şirinlerle aynı aşı aynı evi vermek demektir.

1|0
    0|0
    • 12gün

bence göndermen yanlış olmuş. Sonuçta şu anda da tembel olan az, çok çalışan çok almıyor. Hem hepimiz şu anda da çalışıyoruz. Tembelide, çalışkanıda çalışıyor zorunlu olarak :)

• 12gün

bende aslında herkes eşit olmasını çok uygun bulmadığım gibi, zenginle fakir arasında bu kadar uçurum olmasınıda uygun bulmuyorum. Biraz daha dengeli olmalı. Tabi fikir herkesin değişir.

• 12gün

Kesinlikle katılıyorum 👍🏻👍🏻

• Sermaye değil, insan odaklı bir düzeni savunması, kapitalizmin vahşi insan ve doğal kaynak sömüsüne karşı tek alternatif olması nedeyle benimserim.

Ailelerin çocuklarına daha çok vakit ayırabildiği, daha üretken, daha adil ve daha inani bir düzendir.

Ancak sosyalizm sürecinin doğru yönetilmemesi felaketlere de neden olabilir, bu yüzden Komünist Parti'nin başındakilerin koltukları o kadar rahat olmamalı.

0|1
    0|0
    • 12gün

Adil gibi gözüksede asıl adeletsizlik komünizmdir

• 12gün

Elbette, tüm yer altı ve yer üstü kaynaklarının uluslarası şirketlere peşkeş çekildiği kapitalist düzen adildir, ama tüm doğal kaynakların kamu yararına kullanıldığı komünizm adaletsizliktir.

• Ben komünizm i destekliyorum bu konuda en bilindik kişiler ernestro che ve fibel castro bu adamlar kübanın lideri her neyse eğer komünizm i savunuyorsan taksiye değil otobüse binersin mcdonalds da değil hacıoğlunda yersin ayfon değil daha basit telefon kullanırsın ve devletin için çalışırsın devlette senin ev ve araba imkanı sağlar benzin kendi vatandaşı 1 tl falan olur herşey ucuzlar

0|0
    0|0
    • 12gün

Herkes eşit şekilde çalışabilir mi sence? Ya da çalışmak zorunda mı?

• 12gün

Tek savunmanız bu değil mi? İslamı sadece bu meseleye indirgenebiliyorsunuz. Peki o zaman şöyle anlatayım. Erkeğin 4 tane hanım almak gibi bir şansı var evet, 1. Hanımının bir eksiği, kusuru olması lazım (cinsel yönden ya da ev işleri vs. yaşlılıktan dolayı) 2. si hanımının 2. evliliğine izni olması lazım ve hanımını kırmadan bu işi yapması lazım 3. Kesinlikle aralarında bir ayrım yapmaması lazım. Erkek cinsel yönden doyumsuzdur ya da yukarda belirttiğim sebepler vardır diğerleri gibi aldatacağını eşinin rızası olursa yapar Allah buna müsade vermiş ve şunuda buyurmuş. "En hayırlısı tek eşiyle yetinmenizdir"

• 12gün

Tek savunmamız mı? :D Pardon da dinin hayal ürünü olmadığını sizin ispatlamanız lazım, ben ne savunma vereceğim sana. Ben evrim bilimciyim. Evrimi ispatladım mı, ispatladım. Sen tanrıyı ispatla o zaman konuşuruz.
      Onun dışında; Ya bu bahsettiğin sapıklığın daniskası. Ne demek kadının eksikliği olacak da, rızasıyla başka bir kadın daha alacak. Ya senin nasıl bir miden var? Erkek cinsel olarak doyumsuzmuş da ekstra kadın hakkı olacakmış. Ya siz nasıl sapık bir ideolojisiniz.

• kominizim herkesin eşit sayıldı herkezin istedigi kişi ile cinsel ilişki kurması kimsenin kimseden zengin olmaması para diye bir seyin olmamasını desteklemek demek bu lanet kişiler kendilerine sosyalist demişlerdir yani yavsaklıkların adıdır komünizim

0|0
    0|0
    • 12gün

Cinsel ilişkiyi ilk defa duyuyorum

• 12gün

Samet, boşver onu.

• 12gün

üstad boş verelimde senle konusuyoruz saygılı bir sekilde konustuk baska bir görüşü vardır konusur ama saygılı olacak s... koministi

• Komünizm eşit yurttaşlık ilkesi güden görüştür

0|1
    0|0
  • Dinsizliktir benimsemiş olan biri bunu acıkca yazamaz tepki alır

0|0
    0|0
    • 12gün

Neden inançlı bir insan benimseyemez mi

• 12gün

34 yaşına gelmişin komünizmi tanımlaman anca bu kdr

• 12gün

@VIGILANCE Sanırım sorun komünizmde değil, ama gereksiz yere başkalarına sataşan "komünistlerde" :)

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...