Sizce artık hukuk bölümünün çok bir albenisi kalmadı mı?

Arkadaşlarım arasında hukuk okuyanlar var ve çok havalılar bende haliyle sinir oluyoruö devlette okusalar neyse yılda 20 bin lira verip özelde okuyorlar mezun olunca 5 bin lira maaş falan alıcam kendi ofisimi acıcam falan diyorlar sizce gerçekten böyle mi tanıdıklarınızdan mezun olanların durumj nasıl şu anda?

0|0
3|4

Kızlar Ne Diyor 3

• Hukuk zor iş. Devlete girersen rahat edersin de serbest piyasa ciddi yıpratır. Para kazanması zordur, sorumluluğu boldur, panik atak olmaya müsaittir. En ufak hatanda, ihmalinde görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan ağır cezada yargılanırsın. Eh bu kadar sıkıntıya prestiji olsun bence.

0|0
    0|0
    • 13gün

5 bin lira falan kazanılabilir mi?

• 13gün

Duruma göre kazanır da her yeni mezuna vermezler. İstanbul piyasasını bilemem.

• Mezun olan çok kişi var artık tüm bölümler için geçerli bu.. Kolay değil her şey.

0|0
    0|0
  • Özelde okuyanlar 200 puanlamı giriyor sanıyorsun? :D

0|0
    0|0
    • 13gün

Benim sıralamam 54 bindi arkadaşımın 70 bin artık 100 binle bile giren var

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben devlette okuyorum 4. sınıfım. Dediklerine katılıyorum özelde az puanla okuyor. Babadan parası varsa çevre de oluyor zaten. Cilalı büro, araba , tamam. Ama ney eksik? Hukuk bilgisi. O açığı da çevreyle bir şekilde kapatıyor. Neyse bu ayrı bir mevzu. Evet hukukun çok bir albenisi kalmadı. Hakim-savcılık sınavı zor olsa da sınav geçilir ama mülakat tamamen torpil. Kaymakamlik torpil. Bu seçenekleri tüketince elde akdemisyenlik ve Avukatlık kalıyor. Hukuk okuyup akademisyen olmak da bilmiyorum mantıklı mi. Kurkcu dükkanı hesabı geriye avukatlık kalıyor. Her yıl yeni avukat adayı mezun oluyor , bu işçi avukatları ortaya çıkarıyor. Anlayacagin vaziyet bu. Ha ama pisman misin desen hayir yine tercih hakkım olsa yine hukuk yazarım. Mücadeleye devam

0|0
    0|0
    • 13gün

Arkadaş özelde okuyor bastı parayı bir havalar bir havalar ben 54 bindim arkadaş 75 bin falan ben öğretmenlik yazdım o parayla hukuk şimdi ben sürünüyorum acıkcası adaletsiz dünya naparsın işte

• 13gün

Malesef 150 binle bile kazanan var

• 13gün

Aynen maalesef cümle bile kuramayan kişiler avukat olucak

• Hiç bir şeyin albenisi yok artık. Piyasa her şeye doydu. Her şeyden fazlası ile var.

0|0
    0|0
  • hukuk iyidir arkadaşım avukat iyi maaş alıyo

0|0
    0|0
  • Hukuk iyidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...