Annem hiçbir şeye izin vermiyor, içimden gelen hiçbir şeyi yapamıyorum mutlu değilim napabilirim?

19 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. Aslında çok yeniliklere kapalı bir ailem yok, yeri geldiğinde gayet modern ve ileri görüşlüler, ama zaman zaman beni gereksiz kısıtladıklarını düşünüyorum. Arkadaş çevreme bakıyorum da bir şeyi yapabilmeleri için veya bir yere gidebilmeleri için bunun sadece içlerinden gelmesi yeterli. Ben bir yere davet edildiğimde ise büyük bir mesele haline geliyor. Arkadaşlarım akşam bir yerlere gitmek için plan yaparken ben acaba annemi nasıl ikna edeceğim diye panik ataklar geçiriyorum ve eğer izin alamazsam arkadaşlarıma nasıl açıklarım, çünkü bu yaşta annem izin vermiyor diyemem, öyle bir ortamım yok. Okulda ders çıkışı biraz kalıp sınavlara arkadaşlarımla çalışmam bile sorun annem için. Yıllarca yaşıtlarımın hayatlarına, özgürlüklerine özenip durdum. Derdimi anlatacağım birileri de olmadı yanımda. Üniversiteye başlayınca artık kendime ait bir hayatım olur zannediyordum ama hiç öyle olmadı, hala arkadaşlarımdan farklı bir hayat yaşıyorum, hala onlara imreniyorum, hala içimden gelenleri içime atıyorum ve artık nefes alamıyorum. Hissettiklerim şu an anlatabildiklerimden çok daha fazla bazen evden kaçacağım diyorum cesaretim yok. Yaşadığım hayat da bana ait değilmiş gibi geliyor, içimden gelenle yaptıklarım örtüşmüyor ve ne kadar böyle devam edecek bilemiyorum. Üniversiteye başlamama rağmen hala hapis hayatım devam ediyorsa bilmiyorum umudum nerededir. İntihar etmeyi bile düşündüm zaman zaman. Lütfen biri bana bir akıl versin. Ne yapmam lazım, bunca yıl hayatım ne zaman başlayacak diye beklerken hayatı kaçırdım bari bundan sonrasını kurtarayım mümkün olursa. Lütfen yardım edin, psikolojik durumum iyi değil.

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• ben seni mutlu ederim sen cik evden

0|0
    0|0
  • erkek versiyonun ben :\ ruh okuzum

1|0
    0|0
    • 13gün

Ama muhtemelen senin hayatın bir tık daha rahattır... mesela sadece ailenin onay verdiği insanlarla onay verdiği saatlerde ve evin yakınlarındaki yerlerde görüşmen onun dışında ne yapsan hemen söylemek zorunda olman gibi bir durumun da var mı

• 4saat

Ben de memnun oldum:D

• 1saat

nerelisin sen gzlmisin gizemlimisin?

Kızlar Ne Diyor 1

• Bazen izin vermeleri bile iyiymiş. Benim bir tek kız arkadaşım vardı annem kendi eliyle kapısına bırakırdı evinden sonra gelip beni alırdı 😂 kıyafetimi istediği şekilde kısıtlardı. Sonra erkenden evlendim besbeter kısıtlandı herşey. Bence her zaman polyannacılık oynamakta fayda var. Annemi her hafta gelmesine rağmen çok çok özlüyorum şimdi.

1|0
    0|0
    • 13gün

Evet o açıdan haklısın, ben de bazen acaba evlensem nolur diye düşünüyorum sanırım daha zor olacak birçok şey evlenene kadar ailenin sınırları evlenince de kocanın sınırları kızların hayatı hep böyle galiba... Tavsiyen için sağol arada kızıyorum ama ayrı yaşasam ben de annemi özlerdim sanırım

• 12gün

Önemli değil 😊

Yükleniyor...