Öğretmen tokadı?

Arkadaşlar iyi akşamlar, benim kızım 5 buçuk yaşında okula başladı. şu an 9 yaşında ve 5. sınıfta... öğretmeni yaşını bildiği halde yan sıradaki arkadaşıyla konuşurken uyarı yapmadan (kızımın dediğine göre; herkes konuşuyormuş) sert bir tokat atmış (bir çok öğrenciye daha önce aynı şekilde davranmış). Bildiğim kadarıyla, hiçbir eğitimcinin şiddet kullanma hakkı yoktur ki bunlar daha 9 yaşındaki çocuklar... Ben ilk olarak öğretmen ve müdürle konuşmak istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim, bu konuda tam bir bilgisi olan varsa buyrun, lütfen...

0|0
312

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle kızınıza vurmaya hakkı yok ikincisi siz öğretmenle konuşun müdirede durumu anlatın tekrarı olursa 147 öğretmen şikayet hattına ve ilçe milli eğitim müdürüne şikayet edeceğinizi söyleyin gerekirse il milli eğitime olmadı sırası ile Başbakanlığa hatta Cumhurbaşkanına bile şikayet mektubu yazacağınızı söyleyin 👍 Çocuktur şımarır zaten yetişkin olmadığı için okula gidiyor. Tokat nedir arkadaş? Akıllı bir öğretmen olsa çocuğu etkileyip derse yönlendirir.

1|0
    0|0
    • bizden bundan tedirginiz zaten, her konuda önlem alacağız...

• aman gerek yok böyle davranmasın yeter😊

• Bence çok yanlış düşünüyorsun bir esnaf düşün müşterisine nasıl davranıyor? Güler yüz hoş geldiniz falan yağlı müşteri zaten çay kahve yemek vs vs.. bir öğretmen içinde öğrencisi müşteridir. Bu öğrenciler olmasa devlet maaş verirmi? Hayır. Devlet maaşı nasıl veriyor öğretmene? Senden benden vergi mükellefinden 👍 Öğretmen öğrenciye karşı tatlı sert olacak lafını dinletip kendisini sevdirecek nokta

En İyi Kız Görüşü

• git ogretmenle yüzyüze konuş benim annem oyle yapardi ckcuguma vurmussunuz sebebini ogrenebilir miyim diye sor zaten kendi hataliysa anlarsin bjraz da kizar gibi uyarirsin tamm

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Git ve okulu baslarina yik 😒

0|1
    0|0
    • Bu da doğru değil, şiddet yanlısı bireyler yetiştirmiyoruz...

• Okulu baslarina yik derken top tüfek al okulu bas demedim git ve hakkini ara orda

• tabiki😊

• Önce darp raporu al sonra mahkemeye git.

1|0
    0|0
    • suratında belirli bir iz yok...

• tani iyiki yazmissin, bu konuyu halletmek gerekiyor...

• Sadece kızının sözleri ile hareket etme. sınıfına git. Arkadaşlarıyla konuş. Yan sıradaki dediği arkadaşıyla da konuş. Belki dediği gibi değildir.

0|0
    0|0
    • öğrencilerin dediğine göre daha önce bir çok tokat yemişler...

• haklısınız. Öğretmen ve müdürle konuşmamızda fayda var. değişen br şey olmazsa daha sert önlemler almalısınız. Yazılı olarak şikayet ve sınıf değişiklik talebi gibi

• Türkçe öğretmeni, Milli Eğitim sikayet hatti ya da BİMER e basvurmayi düşünüyorum cozulmez ise

• Müdüre gidip konuşun milli egitim bakanligina sikayette bulunacaginizi soyleyin olay duzelmez ise bana burdan mesaj atin milli egitim bakanliginda yuksek kademede hatrim sayilir arkadaslarim var geregini fazlasi ile yaparlar

0|0
    0|0
    • simdiden cok tesekkür ederim, bu konuda yardımınız için😊

• Hocam kardesime vurmuştu hemen darp raporu aldık
    Savcılığa gittik
    5 bin tl para cezası okul içinde veya dışında suça karışır ise 2 yıl hapis cezası alacakti
    Sadece bir tokat deme çocuk tarlada yetişmiyor

0|2
    0|0
    • Aynen öyle sizde çok iyi yapmışsınız

• Hiçbir şey söylemeden git öğretmenin suratına silleyi bas.

0|0
    0|0
    • bunu yapmam ondan bir farkım olmadığını gösteririr😊

• Farklı olmak zorunda değiliz.

Herken bir iletişim kanalı vardır.
      Kimi görsel, kimi işitsel, kimi dokunsal..

Bununki de dayaksalmış demek.

• Doğrudan konuya girmelisin. Çocuğun psikolojisinin bozulduğunu sizin anne baba olarak sevmediğiniz bir çocuğu öğretmenin hangi halka dayanarak tokat attığını ve ilçe meb e şikayet edeceğinizi söyleyebilirsin. Kaldı ki gidip şikayet ye etmelisin

0|0
    0|0
  • önce git hastaneden darp raporu al

0|1
    0|0
    • suratında bir iz yok

• teşekkür ederim 😊

• rica ederim 🌹🌼

• Bende öğretmen adayıyım bu zamanda çocuğa tokat şiddet yasak hemen hakkinda işlem başlatılması için dilekçe verin

0|0
    0|0
    • peki sizce once ogretmenle konusmak mi, direk sikayet mi?

• Aslında bir kere öğretmeni uyarmak lazim yani sizin çocuğunuza vurma hakki yok bence siz önce bir öğretmenle konuşun benim çocuğuma siz vurasiniz diye göndermiyorum okula deyin eğer bu durum devam ederse hakkinizda işlem başlatip şikayet edecem diyebilirsiniz. Aynen önce konuşun aksi olursa şikayet edin bir kaç aile ile daha görüşüp toplu yapın.

• Teşekkür ederim Ali bey 😊😊

• eğitimin anasını aglattiniz... olabilir ne olmuş? sadece çocuğu dinliyorsun... bende dayak yemistim bir öğretmeninden ve simdi en çık özlediğim öğretmen o... çocuktur unutur gider... hayatta daha büyük hatalar yapıp daha büyük. tokatlar yemesin

0|0
    0|1
    • Kardesim kimse gelipte benim cocuguma vuramaz. Ben vurmaya kiyamiyorken onun ne haddine?

• Daha büyük olmanız bunu kavramanız anlamına gelir, kızım gelip bana anlatırken utancindan aglayamadigindan behsetti...

• Çocuğunuz da konuşmasın" dan sonrasını okumadım.

• ogretmenede hak vermek lazım akşama kadar veletlerle uğraşıyorlar hem o yaşlarda hangimiz dayak yemedikki çocuğun gazına gelip çok büyütmemek lazım bence olur böyle şeyler

0|0
    0|0
    • Çok darlanıyorsa yapmasın o zaman bu işi

• ilk olarak velet kelimesi hiç hoş bir kelime değil, düzgün bir uslupla başlamanızı tercih ederim, bunun yanı sıra eğitimciler, kaç yaşında olursa olsun çocuklara vurma haklarına sahip değillerdir ki 9 yaşındaki bir çocuğa tokat atmak da nedir... Biz çocuklarımızı sevgi ve şefkatle yetiştiriyoruz, şiddet gören çocuk önce arkadaşlarına, sonra eşine ardından da kendi çocuklarına şiddet uygular, bir tokat diyip geçmemeliyiz, şiddet eğilimi bu yaşlarda başlar...

Kızlar Ne Diyor 2

• Dayak yasak diye biliyorum ben ne gerekçeyle olursa olsun. Aynen önce mudurle konuşun daha sonra ise yaramazsa polise dilekçe verin

0|0
    0|0
  • olayın aslını iyice öğrenmelisin öğretmenle konuş arkadaşlarıyla konuş ne olduğunu nasıl olduğunu iyice sor eğer doğruysa müdüre ya da gerekli yerlere gidip bir şikayette bulunabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...