İçimde çok fazla vesvese oluyor ne yapmalıyım?

merhaba millet benim danışmak istediğim konu bu. dinimden şüphe duymak gibi saçma salak olaylara vesile olan vesveseler geliyor aklıma hep bunlara nasıl engel olurum rabbimide dinimide seven birisi ve dinimi vesaire epey bilen birisiyim ama cidden çok fazla vesvese oluşuyor kafamda yok bazı kahinler cidden gleceği görüyor yok şöyle yok böyle derken pat küt beynim saçma şeylerle doldu bunlara engel olmak ve düşünmemek istiyorum nede olsa Rabb'inden şüphe duyupta onu hiçe sayanlar bizden değildir diye bir ayet var kendi dinimide göz önünde tutarak araştırma yapıyorum ama her zaman müslümanlığın çok daha doğru olduğunu görsem bile bu vesveseler durmadan geliyor

0|0
2|2

Kızlar Ne Diyor 2

• Türkçe Kuran oku.

0|1
    0|0
    • 11gün

niye türkçe :D zaten arapçam azda olsa var ve türkçe kuran değilde kuranın meali denir ona kardeşim hatanı düzelteyim ve görüşün için saol arapçasını okuyabiliyorum ama iyi anlamadığım için mealinden bakmakta çok faydalı olur doğrusun

• 11gün

Ne okuduğunu anlayabildiğin dilde oku demek istedim. Fransızca biliyorsan Fransızca oku. Bu kafa ile zor... gerçekten zor. Delirmiş bazı insanlar.. Niye Türkçe diyor. asdfgh

• Bak kardeşim, bunların aklına gelmesi gayet normal. fakat sorunun imanının zayıflamış olmasından kaynaklanıyor. Namaz kıl, dua et. Harama bulaşma. Aklını karıştıran kişilerden uzak dur..

0|0
    0|0
    • 11gün

bu konularda doğrusun okudğum için ders çalışmaktan vaktim olmasa bile duamı bol bol ediyorum görüşün için teşekkürler

• 11gün

kim olduğumu bile bilmiyosunki neye yararki :D

• 11gün

Neye yaradıgını biz bilemeyiz 😃

Erkekler Ne Diyor 2

• Demek sorgulama ve düşünmeye başlamışsin.
    Merak etme din zirvaligindan kurtulursun.

0|0
    0|0
    • 11gün

burada gelipte benim düşünce tarzıma ve soruma karşılık olarak kendi görüşünle dalga geçiyorsun kusura bakma ama önce saygılı ol ve sonra görüş yap bir ateist olarak bu soruyu görünce amaan bovşer diyip geçmek yerine gelip dalga geçmen ne kadar angut bir beyinsiz olduğunu ortaya koyuyor burada gelip ateistlik yanlıştır demedim elbet inandığın doğruları vardır ama burada salaklık yapıp din'e zırvalık demen sadece benim değil 6.5 milyar insana olan saygısızlığndır

• 11gün

6.5 milyar davar diyelim.
      Ayrıca ateist değilim.
      Sadece hic bir dine ait değilim.
      Ve benimsemiyorum.

Bu arada sözümü geri aldım.
      Sen hala düşüncesiz ve sorgulamasiz yasayan birisin.

• 8gün

neyi seçeceğimi kararlaştırdım hakaret edemezsin sadece kendi görüşünün doğru olduğunu savunacak kadar canımsın. Ateistliktede bazı doğrular vardır ama senin görüşüne göre. herşeyin bir temeli var ama bir bina senin alacağın bina böyle düşün diğerlerini alırsan hayatın boyunca acı çekersin. gerçek bu

• dua et bence

0|0
    0|0
    • 11gün

onda sıkıntı yokki kardeşim

• 11gün

içimde çok fazla vesvese oluşuyor Muhafazakar sureler okuyup rabbime sığınsam bile bir yerden çıkıyor bunlar

Yükleniyor...