İncil okudunuz mu?

Hiç hayatınızda İncil okudunuz mu?
Birçoklarımız İncil hakkında saçma sapan şeyler biliyoruz.
Kimilerine göre sözde değişmiş kimilerine göre sözde binlerce incil varmış kimilerine göre sözde incil gökten inen bir kitapmış :)
İncil okudunuz mu ?

0|0
12|10

Kızlar Ne Diyor 12

• bir ara yolda gece vakti bir ağacın dibinde incil buldum aldım eve getirdim ama sonra noldu bilmiyorum yok oldu gitti resmen

0|1
    0|0
  • Okudum incil bikac kaynaktan okudum icinde farkliliklar var malesef

0|1
    0|1
    • 10gün

ne gibi mesela bende biliyim söylede ama hakikat net gibi sitelerden kopy paste yapmayacaksın

• 10gün

Yok kopy pasteye gerek yokki muzelerde saklanan incillerle mujde yayinlarinin dagittigi inciller arasinda bir cok farkliliklar soz konusu zaten 4 cesitli olmasida farkliliklar oldugu icin cesitlendiginin kanitidir ben gunumuz turkcesiyle yazilmis mujde yayinlarinin incilini okudum bu degisiklikler cevirmenden kaynakli mi yoksa gercekten degistirilmis mi bilmiyorum celiskilere gelince celiski aramaya bak her sekilde bulursun celiskiyi ozellikle aramayi dogru bulmuyorum inancima gelecek olursak muslumanim elhamdulillah ama diger dinlere karsi bir onyargim yok

• 10gün

Güzel masal gerçekten. Müzelerde saklanan incil nüshalarını okuyup türkçe incil ile kıyasladınız güzel masal gerçekten
      böyle masalları islamcılar uydurur

• Hayır

0|1
    0|0
  • Hayır ama merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Hayır okumadım.

0|0
    0|0
  • Neyin peşindesin? :)

0|0
    0|0
  • Okumadım.

0|0
    0|0
  • Okumadim ama , merak etmişimdir..

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • okumadim

0|0
    0|0
  • okumadım okumamda kuranı kerim varken neden incil oküm ki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İncil ve Kuran'ın birkaç kısmını okumuşluğum vardır. Ama hepsini okuyacak bir zaman bulamadım malesef.

Sanırım inancından ötürü, İncil'e "değiştirilmiş kitap" demelerini seni üzüyordur. Bu hislerini anlayışla karşılarım. Fakat, İslâmiyet'e inananlar tabiki de, İncil'in değiştirilmiş olduğuna inanacaklar; çünkü inandıkları dini Hristiyanlık'tan sonra gelen ve son din olarak kabul ederler.

Konuya dönecek olursam; yanlış bilmiyorsam, çok sayıda yazılmış İncil var; fakat kilisenin kabul ettiği 4 adet İncil vardı. İsimlerini şu an aklıma getiremiyorum. Her biri Hz. İsa'nın hayatının farklı bölümlerini anlatıyordu sanırım. Sizin hangi İncil'den bahsettiğinizi anlamadım. Söz ettiğim 4 İncil, Hristiyanlar'ın Yeni Ahit adını verdikleri kitabın ilk 4 kitapçığından oluşur. Yeni Ahit adını verdikleri kitap çok daha kapsamlıdır. Zamanım olursa diğer din kitaplarını da üstünkörü okumayı düşünüyorum.

Saygılarımla.

0|0
    0|0
  • evet okudum yarıya kadar geldim ve anladım ki cidden insanlar tarafından yazılmış tahrip edilmiş roma ve yunan paganlığından izler taşıyan saptırılmış bir kitap asıl incil barnabas incilidir bu yuhanna marcus falan deli saçması

0|1
    0|1
    • 10gün

Önyargısız oku dostum bence. İsa mesihin yaşamı derin bir etki bırakıyor insan da

• 10gün

@JasonVoorhees hz isaya saygımız sonsuz yaşamına da hatta tüm peygamberlerin yaşamlarına da sonuçta hemen hemen hepsinin sıra dışı yaşamları olmuş yaşadıkları çağlara göre bir kere hepsi devrimci ve isyankar o günün toplumuna

• okudum tamamen. incil cogunlukla mısır mitolojisine benzer. kuran ise genel olarak sümer mitolojisine.

0|0
    0|0
  • Orjinalini bulsam okurdum degistirilmis o yuzden okumadim

0|1
    0|1
  • Okudum ama daha yakından tanımak isterim sizleri dostum. Hristiyanları severim cana yakın insanlardır. gercekten dindar olanları ama

0|0
    0|0
  • Hayır, okumadım

0|1
    0|0
  • Okuduğum hangi incildi bilmiyorum ama hep havarilerden bahsediyordu.

0|0
    0|0
  • Sen kuran okudun mu?

0|0
    0|0
  • Bu incilde geçen faraklit kutsal ruh mu

0|0
    0|0
  • hayır okumadım peki sence ne?

0|0
    0|0
Yükleniyor...