Bebeğim ve Eşimin ailesi bakın bi?

Arkadaşlar 1,5 yaşında oğlum var ve hep sol elini kullanıyor ben sağ eline veriyorum ısrarla sola alıyor sağa verdiğim de sinirleniyor. Netten baktım genetikmiş sanırım. Ama k. validem ve k. babam sürekli bana baskı yapıyor sağ eline ver sağ eline vermiyorsun versen değişirdi diyor. Veriyorum sinirleniyor çocuk ben napayım? Yok işinde gücünde sorun olurmuş ilerde iyi değilmiş. Ne yap ne et alıştır diyorlar ama. Çocuğum solak ben ne yapabilirim ki. Çok takıyorlar herşeye ya. Değişir mi sizce , genetikmiş sonuçta yaratılış yani ne yapcan ki?

0|1
7|14

Erkekler Ne Diyor 14

• Saçmalamayın. Doğuştan gelen bir şeyi değiştiremezsiniz çocuğa eziyet çektirmeyin saçma batıl inançlarınız yüzünden.

0|0
    0|0
    • 11gün

Ben serbest bırakıyorum zaten de onlar rahat bırakmıyorlar uyuz oluyorum

• 11gün

Keşke aptal bir aile ile evlenmeseydin. Sen farkında ol, endişe etme.

• 11gün

O karışanlara söyle, karışmayın benim oğluma de.

• Bunda bir şey yok abartiyorlar o kadar insan var solak olan olmadı bir doktora gidersin ama bir sorun olmaz bundan değişir mi değişebilir belki ama bu kadar takma sen sanki çocukta büyük bir şey var hasta değil bir şey değil

0|0
    0|0
  • Sol elini daha iyi kullaniyorsa birak sol elini kullansin. Sagi zayif ola bilir ve yarin oburgun sen alistirsan bile solu kuvvetli sagi zayif kalacaktir ve yaptigi isler incelik isterse hem vijdanen rahatsiz olursun hemde suclanan sen olursun, nenenen deden degil.

0|0
    0|0
    • 11gün

Ben serbest bırakıyorum zaten onlar gelince çocuk yemek yerken filan elinden alıp sağ eline veriyorlar sinirlenip yemeği bırakıyor gıcık oluyorum bırakın da rahat rahat yesin çocuk

• 11gün

Kesin bir dille onlara anlatmalisin.

• Sakın baskı yapma oğluna. Benim de oğlum solak. Solaklar çok zeki olurlar. Oğlum ODTÜ Kimya Müh. mezunu aynı yerde polimer master ı yaptı. Sakın müdahale etme oğluna. Bunalıma girer.

0|0
    0|0
    • 11gün

İnşallah ben hiç karışmıyorum zaten onlar geldikçe karışıyor çocuğa ama pes ettircem

• 11gün

Eşimle konuşucam haftasonu zaten eşimin ailesine gidicez konusu açılacak zaten o zaman söyleriz

• 11gün

Tamam. Güzel. Kesin 1 dille tavrınızı koyun.

• Bn senin yerinde olsam az daha büyüdümü bir futbol okuluna gönderririm herkes sol bek sol açık oynucak adam arıyo bırak solak olsun hayat onun için belkide yıldızlarla dolu böyle takıntılara değil ileriye bakın bea

0|0
    0|0
  • sol elini vücuduna bantla :) ve yemek içinde oyun içinde bir kaç saat öyle kalmasını sağla.. gaddarca görünüyor ama çözüm olacaktır..

0|0
    0|0
    • 11gün

Aynı yöntemi arkadaşıma babası uygulamış. Sağ el ile yazıyor ama tüm aktivitelerini sol el ile yapıyorç Doğru değil bantlamak bağlamak.

• Takmayın bende solağım zamanla sağ elini kullanmasını öğrenir daha kullanamaz ki 😂😂😀😀😀😀😀

0|0
    0|0
  • bence en mantıklısı iki elini de kullanması.

0|0
    0|0
  • Boşver onları... solaksa solak. Benim kızenim 2 elini birden kullanıyor. Çatalı sağ kaşığı sol elindeyken aynı anda ikisiyle ye mek yiyor. Her 2 eliyle de yazabiliyor. Her 2 ayağıyla topa vurabiliyor. Bence sorun değil

0|0
    0|0
  • değiştirmene gerek yok. yerken sağ eli kullanmaya alışsın yeter. dinen önemli olan o diye biliyorum. bizim bir arkadaşta vardı oradan biliyorum. Solaktı ama sağ elle yerdi. Dikkatımı çekmişti sormuştum.

0|0
    0|0
    • 11gün

Daha küçük olduğu için sağ elle yemesinin doğru olduğunu bilmiyor ben de üstelemiyorum ama eşimin ailesi geldi mi oyuncaklarıyla oynarken bile sağa veriyorlar zorla

• 11gün

Ya zaten hiçbir sorumluluğu olmayan masum bebek. 7 8 yaşlarında alışsın diye insanca sağ elle yemen daha doğru falan dersin. Yoksa zorlarsan nefret eder ve büyüdüğünde inatla solla yer. Yani ben o çocuğun yerinde olsam öyle yapardım.

• 11gün

Karışmayın çocuğa. Hangi elle yerse yesin. Rahat bırakın onu.

• O konuda baski yapilmamasi gerektiğini okumustum

0|0
    0|0
  • furbolcu yapin. solak olursa bir nimet hem size hem türk futboluna. solaklar az yetişir. :))

0|0
    0|0
    • 11gün

Futbolu sevdiğim için zaten futbol okuluna yazdırmak istiyorum büyüsünde biraz 😊

• yasi henuz kucuk benim cocuklarin ikiside oyle idi anneleri ısrarla duzeltti

0|0
    0|0
  • Bişey olmaz takma onları sen istersen konuşalım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Çoçuğu niye zorluyorsunuz? Nasıl rahatsa öyle yapsın. Ayrıca onlar neden karışıyor? Allah Allah senin yerine ben sinir oldum. Kendi doğrularını çoçuğumda dayatmasanıza deseydin.

0|0
    0|0
    • 11gün

Sorma ya çocuk yemek yiyor sol elinden alıp sağa veriyorlar oğlum da sinirleniyor bırakıyor yemeği gıcık oluyorum

• 11gün

Ne tühaflar ya. Karışmayın çoçuğumun psikolojisini bozuyorsunuz de. Rahatsız ve özgüvensiz oluyor

• Belli ki dinen sağ elle yemek daha uygun olduğundan buna takılmışlar, oysa dinen yapılması daha mühim olan şeyler varken bizim bu tür detaylara takılmamız çok saçma. Sonrada diyoruz ki müslümanlar neden kalkınamıyor.

0|0
    0|0
  • Yok ya ne sıkıntı olacak işinde gücünde
    Bende solağım
    El yazım çok güzel el becerim falan çok iyi
    Genetik öyle şeyler

0|0
    0|0
  • Demekki ileride sayısalcı olacak😎👍🏻

0|0
    0|0
  • Saçmalıyorlar neye sorun olacakmış çocuk solak sol elini kullanabiliyor neden sağa alıştırmaya çalışıyorsunuz yapmayın

0|0
    0|0
  • Sacmalamıslar bende solagım genetıktır bu yasıma kadar hıc bır zorlukla karsılasmadım zaten deıstırmezsın solak olucaktır tek derdınız bu olsun

0|0
    0|0
    • 11gün

Bahane arıyorlar çocukla ilgilenmiyorsun dicekler ya illa işte

• 11gün

@Rayan2 aynen katılıyorum

• 11gün

Evet. Soran pes ettireceğim dedi. Eşi de yardımcı olursa pes ederler. Bu yazdıklarımız çok faydası oldu soran hanıma.

• kafaya bak kayınların ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...