CİLBAB GİYİP NİKAP TAKMAK İSTİYORUM AMA ÇEVREM?

Ben ferace giyip başıma nikap takmak istiyorum ama ablam o ne öyle saçmalama falan diyor peçe farz değil ki diyor. Annem de senin fikirlerin çok çabuk değişiyor sana güven olmaz dedi. Ama cidden Allah içime o şekilde tesettür isteğini koydu ve destek olmadıkları için çok üzülüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Ben kendimi tamamen her şeyden korumak istiyorum. Şuanda da kapalıyım ama hoşuma pek gittiği söylenemez. Pantolon falan giyiniyorum ama eteğim yok çok canım sıkılıyor giyerken. Lütfen yardım?CİLBAB GİYİP NİKAP TAKMAK İSTİYORUM AMA ÇEVREM...?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen ailene bakma. İçinden nasil geliyorsa öyle yap. Ama farz degil biliyorsun ki pece falan. Kendini sıkmadan farzi yerine getirmen her şeyden önemli.

Birde bizim ülkemizde islami bilen sayisi ne kadar az ortada. Ve bu sitedekiler de avam kesim. O yüzden onlara danisman senin canını sıkar. Çünkü senin de dedigin gibi cahiller. Hemde aşırı cahil.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Eee, mini etek mi giyeceksin feracenin içine? Anlamadım yani... Eteğim yok, canım çok sıkılıyor diyorsun da. Onu giyince daha da sıkılacaksın, kapkara; için kararır. Bir gözlerin dışarıda oluyor, peçe de taksan o da kapalı olur, göremeyiz bir yerini gram. Ne olacaksa sonra, anlamsız. Vücudunu belli etmeyecek şekilde giyin, yeterlidir. Başını da kapatmana gerek yok, zararlı saçlar için. Bırak hava olsun. Kendini teşhir etme sen, yeterli.

0|0
    3|0
    • Cahillik kötü bir şey yine de teşekkürler yorumun için

• Tamamen tesettür adı altında kapanamadığım için canım sıkılıyor. Tesettür etek ceket değildir. Araştırın.

• O kadar açık seçik insanlar varken, sen bunu yapıyorsan, bu da iyidir. Yani daha üste çıkmaya çalışma. Şu an ki de güzel, çoğu bunu yapamıyor...

• güzel kardeşim ferace güzel olur.. fakat nikap farz değil.. Annenler doğru demiş.. ancak seninde bildiğini konuşmalarından fark ettim.. pantolon giyip üstüne ferace veya uzun bir pardesü ile bir sakıncası yok.. bence de aileni dinlesen derim.. Annenin "fikirlerin çabuk değişiyor" sözünüde yabana atma.. :)

1|0
    0|0
  • pantolunu ustune ferace giy erkek ortamında çıkartma başını deve hörgücü gibi baglama gerektiginde saçlarını kestir başını yüzün görünecek şekilde kapat ama makyaj yapma onu kocana yaparsin bunun dışında elini namahremden koru yeter dilini de gerekmedikce namahreme açma yeter bunun dışında bir şey yok dinini kendine zorlastirma

1|0
    1|0
  • içinde ki o isteği Allah koymadı.

3|0
    0|0
  • içinden ne geliyosa onu yap ablanın ne dediği önemli değil..

1|0
    0|0
  • Peçe farz değil peçeyi isteyen takar istemeyen takmaz peçe hariç sana katılıyorum

1|0
    0|0
  • ne diyim yani. bu da mı varmış dinde?

0|0
    2|0
    • İslamda tesettür en az el bilekleri ayak bilekleri ve yüz çehresi arasındadır. Bunun üstüne çıkabilirsin ama aşağısına inemezsin.

• ben pek sanmıyorum. ama önemli değil. sizin bileceğiniz iş.

• Ne yazıkkı, toplum içinde yaratık muamelesi görüp seninle konuşmayacaklar bile

0|0
    1|0
  • bu yasta böyle başlarsan 35 i gecince grup seks istersin

0|0
    0|0
  • bu senin hayatin elbette öyle kapanirsan belki hayirli olur belki olmaz o bilinmez ama farziyeti yerine getir onemli olan niyet eger simdi yapamiyosan evlenirsen o zaman yaparsin

0|0
    0|0
  • Kendine güven ve giy kesinlikle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Çarşaf rahibe başörtüsüne benzetiliyor ama sen bilirsin.

2|0
    0|0
    • Bence insanlar Rahibe ile Çarşaflı bir kızı ayırt edebilir? Hac işareti yok, beyaz şeritler yok. Ha Hadisten yola çıkarak onlara benzeyen onlar gibi olur demeye çalıştıysan amenna. Ama kendini korumak için çarşaf giyen bir kızın dinden çıkacağını pek sanmıyorum. Zaten benim kastettiğim de çarşaf değil cilbab, ferace.

• Sağol, site küçülmüyor yarısına kadar okudum gözlerim iflas etti :D

• En sonda sonuç bölümü var eğer gözlerin çok yorulduysa.

• Nefsinden kopmak senin elinde. Kendine etekler al yavaş yavaş alıştır aileni de bu görüntüye sonra da istediğin şekilde kapan. Beğenmezler istemezler karşı çıkarlar ama engelleyemezler seni. Bu senin isteğin. Ve ailen dahil herkesin saygı duyması lazım

1|0
    0|0
  • Bende bir ara öyle istemiştim, hatta almıştımda çarşaf, ama sonra Avrupa'nın en ateist ülkesine yerleştim. Ve uzaklaştım.

1|0
    0|0
    • Yapacak başka bişey Yok. Allah istese kismetimi İsveçe değil, Mısır'a yazardı, Suudi Arabistan olurdu. Çünki çok çabalamıştım oralara girmek için

• Önce bir etekle başla bence de

1|0
    0|0
  • Benim bildigim ailein seni dinden ali koysa allahin farzlarini yerine getrmene engel olurlarsa aileni bile birabilrsin yani kim ne derse desin.

Ben seni destekliyorum darisi digerlerinin basina

1|0
    0|0
  • inşallah Allah herkese nasip eder böyle bir isteği.

2|0
    0|0
  • bende çok istiyodum ama annem yapamazsın demişti, o zaman olsa yapardım ama şu an yapamayabilirim, cidden çok güzel bir şey ama kolay değil annene güvensen iyi edersin

1|0
    0|0
  • namaz var mı namaz

1|0
    0|0
  • Ablan haklı. Dinimizde peçe yok arapların uydurduğu bir şey

1|0
    0|0
  • Canın nasıl istiyorsa öyle yap

1|0
    0|0
  • Bunu burda paylaşman iyi olmamış. Çoğu kişi aşağılar tavırda ve nefsine yönelik konuşacak.

1|0
    1|0
    • Eğer Allah içinse yapacağın şey başkalarının desteği veya olumlu düşüncelerine mıhtaç olmamalısın. Burda önemli olan " Kararlı olman" ne kadar kararlısın?

• Biraz psikolojik desteğe ihtiyacı olan bir aşamadayım. Annem tamam kızım sen kendine güveniyorsan... dese ipler kopar direk giyerim.

• Canım çok sıkma kendini istersen bir süre sonra bunlar çok ağır gelmeye başlıyor Şu anda heveslisin anlayamazsın. Hem sadece gözlerin gözükecekse bu caiz değil😊

0|0
    0|0
  • Bence de saçmalama

0|0
    1|0
  • Ben sevmiyorum kimse için değişilmez bence kapanmaya da anlam yok. Yanlış anlama asla yargılamam ve bu poponu aç demek değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...