Ilahiyat okumak istiyom ama basim acik ne olcak?

Kapanmak istemiyorum sadece namaz kilmak kuran okumayi ogrenmek icin ilahiyat istiyom bide din kulturu ogretmeni olabilmek icin 😊univerditeden mezun oluca kapancam bir sorun olurmu ogrwtmen oldugum zaman ben zaten kuran ogrenmek dinimi daha iyi tanimak icin ilahiyat istiyorum

0|1
10|24

Erkekler Ne Diyor 24

• Bende İlahiyatçıyım. Beni yanlış anlamayın, düşünceleriniz çok güzel evvela tebrik ederim. Kapanma emri ilahiyat okumandan daha hayırlıdır. Nitekim kapanmak Allah'ın ayetleriyle sabit olan emridir. Bu nedenle ilahiyat okuyun veya okumayın, kapanmak sizin üzerinize bir borçtur.

0|0
    0|0
  • Namaz kılmak ve kuran okumayı öğrenmek için ilahiyat okumana gerek yok ki. Din kültürü öğretmeni olup açık olunca tabi normal giyiniyosan sıkıntı olmaz (pantalon felan) ama eğer etek giyiyosan sıkıntı bence :D

1|0
    0|0
  • bir emir olan kapanmayı reddedip diğer bir emir olan ibadetleri yapmak istemek sence ne kadar doğru? kapanmak istememek şartıyla diğerlerini yapmak ne kazançlar sağlayacak bunları sorgula. kim bilir, belkide kılacağın namaz senin için yerlerde sürünmekten ibarette olabilir.

0|0
    1|0
  • Olur evet en büyük sorun allahın emrini yerine getirmiyor olusunuz
    Biz fetva veremeyiz ama, ilerde de kapanmassınız anca kendinizi kandırırsınız...

0|0
    1|0
  • Kapanmak istemiyorsun nefsin ön plana çıkıyor. Olay bundan ibaret. Soruna gelince olursun ama ne kadar doğru olur veya eleştiriler sonucunda inkara varıp dinden çıkarmısın bilemiyeceğim

0|0
    0|0
  • Okulun kurallarını bilmem ama ibadet insan ile tanrı arasındadır. İstersen çıplak namaz kıl. Sevişirken dua et. Bu senin sorunun.

0|0
    2|0
  • Benim ortaokulda başı açık din hocası vardı

0|0
    0|0
  • umarım hedefine ulaşırsın

0|0
    0|0
  • zaten kuranda açıkca başörtüsü geçmez

0|0
    0|0
  • ayakta alkışlıyorum seni bence oku başını kapatmak zorunda degilsindir sanirim

0|0
    0|0
  • Boşver yazılanlara çizilenler imanla paranın kimde olduğu belli olmaz sen git yazıl durumunu anlat sorun olmaz helal olsun sana

0|0
    0|0
  • İlahiyat eşittir İslam değil zaten

0|0
    0|0
  • Kuran okurken şart ama? Bnce sorun olmaz

0|0
    0|0
    • 18gün

madm bu kadar şy bılıyosun ünide nıye kapanmıyorsun da unı bıtınce kapanıcaksın? sırf ön yargı için dimi yapmayın gözünü seveyim ya

• biraz dışlarlar

0|0
    0|0
  • Sorun olmaz açık okuyanlar var

0|0
    0|0
  • Hadi ya ne guzel sana ozel fetva verelim ozaman.

0|0
    1|0
  • guzel bisey insllh istedigin olur

0|0
    0|0
  • ilahiyat okumak istiyorsan neden kapalı olman gerektiğini de biliyorsundur

0|0
    0|0
    • 18gün

Ben sadece rabbime yakisir bir kul olmak istiyorum ailem e hayirli bir evlat olmak istiyorum ama universite bitimcs kapanmak istiyorum simdi istemiyorum

• 18gün

yaşın ilerledikçe dünyaya baktığın pencere de değişecek. mantık tarafın duygusal tarafına terbiye verecek

• 18gün

onu dizginleyecek

• Oku sorun değil bu

0|0
    0|0
  • Neden kpnmak zrunlumu

0|0
    0|0
  • Bir sorun olmaz

0|0
    0|0
  • İlahiyat mezunuyum din öğretmeniyim :)

0|0
    0|0
  • Yeterki gonulden iste allah gonlune gore verir ins canım

0|0
    0|0
  • Sadece namaz kılıp kuran okumak için ilahiyat istiyorsun... Ben de araba sürmek için makina mühendisliği okudum mesela. Mantıklı...

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hayır , öyle bir zorunluluk o-la-maz. Ne psikolojik ne de yasal. Dilediğin gibi gidersin okuluna. Millet çarşafla mühendisliğe geliyor, bir şey denilmiyor. Sen de elbette başın açık ilahiyata veya dikab'a gidebilirsin. İçini ferah tut. Senin şu sözlerin çoğu kapalıdan daha samimi geldi. Yolun açık olsun.

0|0
    0|0
  • öyle bir zorunluluk yok diye biliyorum..

0|0
    0|0
  • Birşey sormak istiyorum?
    Kabullenmek istemediğin tesettürü, bir başkasına şevk ile anlatman nekadar doğru?
    Sana bunu elbetteki soracaklar.. Okuldan sonra kapanırım diye bir durumun olamaz çünki ora İlahiyat.. Nefs celbedersin. Bu hiç iyi sonuçlar doğurmaz.. 😔

0|0
    2|0
    • 18gün

Üstelik Kur-an'ı Kerim okumak ve Namaz kılmak için ilahiyat okuman gerekmiyor. İçinde istek varsa gerçekten, Allah rızası için istiyorsan napar ne eder sen o Namazıda kılarsın, Kur-an'ıda okursun emin ol. :)

• 18gün

Hayir ben ogretmen olmak icin istiyorum 😊din ogretmenleri ilahiyattan aliyomus

• 18gün

Ama bunun için belli iliminiz olması gerekiyor. Yani orda size nasıl anlatman ( nitekim tebliğ ) gerektiğinizi gösterecekler, tesettür bu işin olmazsa olmazı.. Tesettürlü olacaksınız, 5 vakit namazınız olacak, Teslimiyetiniz olacak-ki bunlar şart değil olması gereken şeyler. Tesettürsüz bu iş olmaz canım kardeşim :)

• ınsallah ıstedıgın yerlere gelirsin canım :)

0|0
    0|0
  • kapanmana gerek yok , kuran okurken namaz kılarken zaten kapanıyoruz, bir zorunluluk yok diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Sen zaten biraz tadını aldıktan sonra kendin kapanmak isteyeceksin Rabbim içine öyle bir duygu veriyor ki sadece zamana bırak o ne der bu ne der diye şakın düşünme sen ne istiyorsan onu yap çünkü belli ilerde sen pişman olacaksın

0|0
    0|0
  • okulumuzda tesettürlü olmayan bayanlar da var sıkıntı değil ki

0|0
    0|0
  • Kitabin yarisini mi kabul ediyorsun?

0|0
    2|0
  • bir kız tanıdım açıktı ordaki sevgili müslimler kızın psikolojisini bozmuştu bırakmıştı

0|0
    0|0
  • Eleştiri alırsın.

0|0
    1|0
Yükleniyor...