Bir annenin çocuğuna böyle bir hakarette bulunması normal mi sizce?

Annem telefonda geçen gün bir arkadaşıyla telefonda konuşurken duyulmasını istemediğim şeyleri anlattı. Eminim ki dedikodumu yapıcak o kadın, biliyorum. Neyse. Bende anneme niye anlatıyosun zaten yakın değilsiniz benimle bir samimiyeti de yok neden her şeyimi bilmek zorunda dedim. Bana öyle bir kızdı ki. Sanane anlatırım anlatmam ne karışıyosun be! dedi. Benim hakkımda konuşmuyor musun neden karışmayayım dedim. Kes sesini bak tepemi attırma kırarım ağzını ne konuşucağımı sana mı sorucam!! İnadıma sçtığın her b*ku anlatıcam dedi. Alttan alamadım tabi bende; bağırmasana be düzgünce söylüyoruz şurda biraz anlayışlı olsan nolur sanki!! Dedim bağırarak. Bağırmamla üstüme gelmesi bir oldu. Senin dilin çok uzadı dedi, var mısın bana dil uzatan verdi veriştirdi kollarım mosmor oldu hala da izi geçmedi olayın üstünden 2 gün geçmesine rağmen izleri çok belirgin. O kadar çok ağladım ki öfkem ve acizliğim içim içimi yedi. Senden nefret ediyorum diyebildim sadece. Daha öncede böyle olaylar yaşadık. Hatta son zamanlarda inanılmaz arttı. 18 yaşındayım ve bu zamana kadar her tartışmamızda mutlaka dayak yemişimdir. Sonra her dayak sonrası ben bir köşeye sinmiş ağlarken o hala söylenmeye devam eder bana türlü türlü hakaretler yağdırır küfür falan eder. Ağlamaktan gözlerimi açamaz duruma gelir o derece fena olurum. Bir şey de yapamam o acizlik durumu gerçekten çok acı verici. Anlatmakla anlaşılmaz, yaşamanız gerek. Neyse... Dayak yemeye alıştım bu bir gerçek. Ama bir annenin kızına ettiği onca köpek, şerefsiz, canım gibi hakaretleri geçtim "HDPLİ PİÇLERLE AYNI BOKSUN BİR FARKIN YOK BİLİYOR MUSUN SENDE ONLAR GİBİ ŞEREFSİZSİN PİSLİKSİN" demesi bu olay üzerine ne kadar doğru? Ve ne alaka? Ben en çok bunu hazmedemiyorum. Konuşmuyorum bu yüzden annemle.

Güncellemeler:
18gün Psikolojisinin ağır bozuk olduğu kanaatindeyim ama bunu kendisine söylediğimde tahmin edersiniz ki yine dayak yiyorum. Ne kadar bu duruma üzülsem de kendimi harap etsem de sonunda üniversiteyi kazanıp kurtulucam annemin azabından inşallah. Bir tek bunun umuduyla aynı çatı altında yaşıyorum. En azından kıymetimi anlar diye umuyorum.

Dip not: Dış görünüşümü de beğenmez ona da hep bir kulp bulur. Genel olarak çok başarılı birisi de sayılmam. Belki de bu yüzden kendisi tarafından sevilmeye lâyık
17gün Güncel

0|0
9|14

Erkekler Ne Diyor 14

• :D ortak bir noktamız var desene :D
    Tek fark ben 6 yaşımdan beri dövüş sporlarıyla uğraşıyorum :D bıçak filanda denedi ama :D olmayınca olmuyor işte :D ben boşverdim açıkćası. son kavgamıda bundan bir kaç saat önce yaptım mesela. dini sohbetlere gidiyorum diye fetöcü pkk cı ilan etti :D... diyecek söz yok yani :D ben utanmıyorum. utanması gereken onlar çünkü. biz utanılacak birşey yapmamışız. saygıda kusur etmemişiz. haketmiyoruz yani.. o yüzden , gelir geçer. sen rabbine havale et geç. onurlu bir insan olarak yaşa. o istediği kadar ötsün. insanlar senin ne oldugunu bildikten sonra bir anlam ifade etmez o kotu sozler. hatta o sozler doner gelir sahibini bulur..
    O yuzden ne halt yediysen bir daha yapma. annene de ozelini acma. o hakkini kaybetmis sirrini acarak. bunu da unutma. guven tek kullanimliktir. bir kez yapan , bir kez daha yapar.

0|0
    0|0
  • Ananı neyse Allah Islah etsin ne diyim

1|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun bu kadar çok şey söylemesi normal değil ki annen de normal bir psikolojiye sahip birisi değil anlaşılan bir şekilde tedavi olması lazım başka türlü yaşanılır bir yer değil o ev..

1|0
    0|0
  • Zor bir durum :/ üzüldüm 😔 umarım düzelir

1|0
    0|0
    • 18gün

Her gün dua ediyorum Allah'a aramız düzelsin diye. Ya annesiyle arkadaş gibi olan birbirlerine kol kanat geren arkadaşlarıma o kadar çok özeniyorum ki..

• 18gün

Yaşamadan anlayamaz kimse zaten 😐

• 18gün

Yani

• Annen gerçekten sorunlu..

1|0
    0|0
  • Her doguran anne olmuyorun bir örnegi daha...

0|1
    0|0
  • Kim bilir neler yaptın kadına, neler çektirdin.. Sabahın 4'ünde seni kim bilir kimlerin evinden topladı.. Kim bilir kaç torba uyuşturucu buldu çantanda.. Kim bilir kimlerle elleşirken yakalandın da bu kadını böyle delirttin..

0|0
    0|0
    • 18gün

Yuh yemin ederim evden çıkmam asosyalin tekiyim

• 18gün

Evde kavga etmemizin nedeni de işlerde fazla yardımcı olmamam. Genel olarak bu tür sebeplerden dolayı çıkıyor kavga. Boş durmamı hazmedemiyor sürekli ev işi yapıcam ben.. bir sene daha evde kalıcam ya yük olarak görüyor beni.

• 18gün

Ne kadar dolmuşsun böyle kız, patladın üzerime resmen.. Çalışmaya devam etmelisin, para kazandıktan sonra kimse sana yük gözüyle bakmaz.. Çalış, çalışırken de sınava hazırlan, kafan rahat olsun..

• Dayak yemeye alışma.
    Bu anne de değil
    Ruh hastasi bir manyak
    Tedavi olsun bu
    Hiç normal değil.
    O evden ayrılmaya bak.
    Buna imkanın yoksa da hiç konuşma
    Muhatap olma. Bu normal değil
    Anne. hiç değil. Bunlari aklı başında bir insan söylemez.. m

0|0
    0|0
    • 18gün

Mecburum katlanmaya. Sınavı kazanıp gidene kadar en azından..

• 17gün

Üzme tatlı canıni minik.
      Maalesef ana babayı biz seçemiyoruz.
      Atsan atilmiyor satsan satilmiyor...
      Sadece kendine olan güvenini. kaybetme.
      Yani şiddet uygulattirma kendine
      Hiç bulaşma. Ne hâli varsa görsün.
      Geri çekil. Konuşma. Muhatap olma.
      Ortaya çıkan kırgınlık da, elbet ona bir gün dönecek.

• Cok üzücü bir durum... babanla aran nasil... ya da sizle berabermi yasiyor? diye sorsam... bilmiyorum... belki babanda yok tur... umarim beraber yasiyorsundur. Senin gibi gencler aslinda cok bocaliyor... devamli tavsiye ediyorum bu genc arkadaslara. Arkadaslar cidden... kendinizi tanimayi ve yeteneklerinizi kesfetmeyi deneyin. Hayatta insana en lazim olan özgüven. Bu özgüvende havadan durduk yere gelmiyor... hersey insanin kendisini kesfetmesi vegelistirmesi ile oluyor. Basari kelimesine takilma. O kelime sistemin dayattigi bir anlatim sekli. Bir insanin basarli olmasi ne anlama gelirki? Cok parasi olmasimi, varlikli olmasimi, yoksa önemli addedilen, insanlari, politikacilari tanimasimidir? Yapman gereken kendini sevmen va taniman...

0|0
    0|0
    • 18gün

Babam her zaman annemin tarafında ve onu haklı görür. Annem bu kavgaları genelde babam varken çıkartmaz. Babam yokken bana yapacağını yapar, babam geldiğinde de kendini acındırır. Bana şunları şunları dedi der. Bundan sonra ons göre davranıcam falan der. Babam da ona göre mesafesini koyar bana. Ama hiç müdahale olmaz, bana da gelip neden böyle oldu kızım diye sormaz. Sadece annemi dinler. Hükmü verir.

• 18gün

İnanın özgüvenim hiç yok.. Dışardaki sosyal yaşantımda da bu eminim belli oluyordur. Annemden yediğim hakaretler gerçekten işe yaramaz olduğuma inandırdı beni

• 18gün

Yanlis düsünüyorsun... her insanin varligi önemlidir... kendi hayat icin egitmelisin... hayatin zorlugunu ailende görüyorsun... onun icin kendini nekadr iyi gelistirisen o kadar da özgüven sahibi olur, kendi ayaklarinin üzerinde durma sansin olur. Umarim Uni yi kazanirda gidersin. Eger kazanirsan kendini cok daha iyi tanimak icin bir firsat olur... kendini ve vucudunu, fiziksel olarak ve mental olarak taniman seni yapman gereken isler icin daha cok motive eder. Motivasyon kendiliginden gelmez... bunu secitli yollari var...

• Normal Bir ebeveyn bu şekilde hareket etmez etmemesi lazım. Annen çılgın

1|0
    0|0
  • annen odun bu bır gerçek baban ne durumda pekı?
    şu hdp lafını anlamadım siyasi görüşün nedir?

0|0
    0|0
    • 18gün

Hdplilerden kastı sanırım pkk 😐 Akpliyim

• 18gün

Çok ağır bir hakaret yalnız, sırf senden nefret ediyorum dedim diye söylenecek şry değil

• 17gün

şimdi şöyle kımısı akpliyide hdp ile aynı kefeye koyar o acıdan mı söyledi diye sordum

• Değil

0|0
    0|0
  • Ne kanı bozuk insanlar var şu güzelim memlekette

0|0
    0|0
  • Eğer anne kızına kötü örnek oluyorsa, kötü davraniyorsa karşı gelmek günah degildir ayrica sen bu konulari neden baban ile konusmuyorsun eger böyle devam ederse sen bir an evvel iyi biriyle evlenip evi bir an önce terketmelisin.

0|0
    0|0
    • 18gün

Evlenmeyi düşünmüyorum henüz. Elime mesleğimi alayım ayaklarımın üstünde durayım anca öyle. Zaten bu yüzden katlanıyorum ya anneme, acizliğimi kullanıyor benim. Okutmamakla bile tehdit ettiği oluyor yeri geldi. Evlen de kurtulayım senden diyor. Ama benim de sinirlerim çok yıprandı bu psikolojiyle bir evlilik yapmak ne kadar doğru olur sizce?

• 18gün

Liseyi bitirdim bir kız kardeşim var anaokuna gidiyor. Bende bir sene daha sınava hazırlanıyorum istediğim yer olmadığı için.

• 18gün

İnan senin gibi anlayisli ve akilli bir kız cok bulunmaz yakin olsam hic tereddütsüz çalarım kapinizi sırf seni o annenden kurtarmak icin.

Kızlar Ne Diyor 9

• Annenin milliyetçi olmasına üzüldüm. Ben milliyetçileri hep güzel insanlar olarak bilmek istiyordum oysa...
    Soru içeriğine gelecek olursak; her insan anne olamıyor işte. Keşke çocuk yapılmadan önce o çocuğa bakabilecek mi diye bir sınav, ders falan olsa.

0|0
    0|0
  • iyi dayanıyorsun. muhattap olmamaya çalış. dayın/halan/teyzen/babaannen varsa gidip onlarda kal bir süre. uzak durmak ikinize de iyi gelir. annen ne yazık ki ya seni sevmiyor ya da psikolojisi cok bozuk. Allah sabır versin

0|0
    0|0
  • Ondan sonra kadınlar genç yaşta evleniyorlar ailelerinden kaçmak için; sonra da koca dayağı başlıyor...

0|0
    0|0
  • Allah yardımcn olsun. bu kadar abarti olmasada ben de benzer seyleri yaşadım annemle. Ne yaparsa yapsn anne konumunda oldugu icin bisey yapamıyorsun. Boyle durumlarda ben hep rabbime siginirdim cok dua ederdim. annemdeki kotu huylarn gitmesi - bana karşı biraz daha merhametli olmasi icin allaha yalvarirdm her gece. annemle eskisi gibi cok sık tartışmıyoruz. aramıza bir mesafe koydum. Gunde belki yuzunu 1 ya da 2 saat goruyorumdur. bazen oluyor aksama kadar kutuphanede ders çalışıyorum eve geldigim gibi uyuyorum sabah tekrar okul falan. Bu sekilde o da rahat ben de rahat. Sende uzak durmayı dene

0|0
    0|0
  • Hdpliler insan sınıfına girmez

0|0
    0|0
  • Bence kendin icin bir doktora git annenle olan sorunu cozmeden once

0|0
    0|0
    • 18gün

Neden? Benim ne kabahatim var

• 18gün

senin bir kabahatin yok annemle bende bole şeyler yasiyodum oda bir doktoro gitti bende simdi ilaclarimizi içip rahat rahat oturuyoruz ilk once sen bir git rahatla icini dok yani

• kolların nasıl mmorardı knka? kollarınımı sıktı annen?

0|0
    0|0
  • Sen de karsilik ver ona. annen olabilir ama o kadar uzun boylu degil. bundan 4-5 yil once annemle kavga ederken bana tokat atti. attigi gibi ben de ona yapistirdim bir tane. neye ugradigini sasirdi. kimse benim kilima bile dokunamaz. ayrica seni begenmiyosa eger donup kendine baksin. sana yon veren hayata hazirlayan kisi o. senin yerinde olsam anne bile demem

0|0
    0|0
  • Canım doğurmakla anne olunmadığını bir kez daha kanıtlamışsın, tebrikler...
    Allah yardımcın olsun 😔

1|0
    0|0
Yükleniyor...