İnsanların dini tercihi sizi etkiler mi?

Kısaca ateist olan biriyle asla sevgili olmam, arkadaşım olamaz veya benim dinime mensup olmayan birini hayatıma almam gibi kriterleriniz var mı?

0|0
46|63

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• ateist biriyle ark olmuştum. yadirgamayinca cok şaşırmıştı garibim 😄 oyle seylerim yoktur herkesin kendi hayati..

1|1
    0|0
    • 16gün

Aynen ben de😄 hatta konusurken Allah korusun falan demisti ben şok 😂 eglenceli de oluyor aslinda

• 16gün

En buyuk kaziklarimi hep dini inanci tam olanlardan yedim. Tabi ki genellemek degil niyetim ama olanlar ortadayken insanlarin onyargisini anlayamiyorum😏

• 16gün

aynen cok iyi anlıyorum seni 😊

Erkekler Ne Diyor 62

• Ateist olduğum için, dindar birisiyle birlikte olabileceğimi sanmıyorum. Çok fazla ideolojik farklılıklarımız olur, muhtemelen de hoşlanmayız birbirimizden.
    Ancak illa ateist olacak diye bir isteğim, düşüncem yok. İnanan birisini sevebilirim. Saçma da olsa yaptığı şey, katlanılabilir :D

1|0
    0|1
  • Doğuştan gelen şeyler de saygı duyarım. Örneğin, dinini, dilini, ırkını seçemiyorsun. Yani öyle doğmuş, onu suçlayamam. Ama ateist olmayı kendi seçiyor kişi. Hristiyan, doğuştan öyle doğmuş, elinde değil. O yüzden ateist gibi seçilen durumları seçen kişileri sevmem.

0|0
    0|0
  • Hayır, hatta karşımdakinin böyle keskin çizgileri varsa gözümden düşer. Hepimiz insanız ve hayatımızda farklı yollardayız.

1|0
    0|0
  • Ateist olan1 erkek arkadaşım var. Kendisini çokta severim. O konulara girmediğimiz sürece sıkıntı yokki şu ana kadar hiçte girmedik. Sevgili olarak falan yanımdan geçmesin lütfen ^^

1|0
    0|0
  • Benim dinim hoşgörü dinidir kimseyi yargılamam önce insanlığına bakarım eğer o tamamsa ve sadece gittiği yol dinime uymuyorsa bunu sözlü olarak dile getirmem her ne kadar 4-4 lük bir müslüman olmasamda kendi dinime özendirmeye çalışırım sadece.

1|0
    0|0
  • Ateist arkadaşlarım v. s her türden çevrem var.
    Ama eşim olacak kişi namazında niyazında olmasada en azından benim gibi hanefi olup dinlere ve insanlara saygısı olsun yeter, bende çok inançlı biri değilim yani.

1|0
    0|0
  • hayır yok ateist ve hıristiyan arkadaşlarım var yarın birinde kalıcam hatta 😂

1|0
    0|0
  • Etkilemez

1|0
    0|0
  • Dindar biriyle anlaşamam.

1|0
    0|0
  • yok.

1|0
    0|0
  • Böyle düşünen insanlara selam bile vermem mesela ben.

1|0
    0|0
  • Aslına yok büyük konuşmamak lazım

1|0
    0|0
  • Eğer başka din hakkında olumsuz ve cahilce yorumlama yaparsa yani bilgisiz olursa kabul edilmez benim gözümde
    Tabi bir kaç tarafı da araştırıp ondan sonra karar vermişse sıkıntı yok

1|0
    0|0
  • Eski sevgilim beni deist oldugum icin terketti ole diyim bilmesi gerekmezdi ama ben dürüstçe soyledim gerci kendiside imam nikahı isteyen biriydi ama bende öncede yemdigi halt kalmamış

1|0
    0|0
  • Dinimi küçümseyip laf atmadigi saygiyla karşıladığı surece herkesle olabilir.

1|0
    0|0
  • arkadaş olmam zor evlenmem imkansız.. sadece ateist değil müslüman olmayan herkesle ehli kitaba arkadaşlık konusunda biraz daha müsamaha gösterebilirim :)

1|0
    0|0
  • Ne alaka herkesin dini kendine sen birinin yerine namaz kiliyomusun ya da kiliseye gidiyomusun yaratan yaratmis biz sadece saygı duyarız

1|0
    0|0
  • Eyer bir kişi sizi olduğu gibi kabul etmiyorsa o kişi yaşamınızda var oldukça kendi istediklerini size yaşatmak istediği için var olacaktır

1|0
    0|0
  • Ooo gunun sorusu reyizz

1|0
    0|0
  • Ateist hariç düşünebilirim.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Umrumda olmaz

1|0
    0|0
  • Hiç kaırşmam etkilenmem

1|0
    0|0
  • Etkilemez.

1|0
    0|0
  • Hayir.

1|0
    0|0
  • Enimvar he muhabbet ederim ama evlilik falan oleyseyler yok sadece siradan muhabbet

1|0
    0|0
  • Ateist Olan Biri İle Asla Evlenmem Sevgili Dahi Olmam..

1|0
    0|0
  • Bende evlenmem kendi dinim ve kendi ırkımdan olamayan biriyle

1|0
    0|0
  • tabikide farketmez

1|0
    0|0
  • Asla yok

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    32

Kızlar Ne Diyor 45

• Müslüman olmayan biriyle evlenmem ama diğerleri çok da şeetmez.
    Tabi çok sevdiğim bir dostumsa onun için üzülür hatta üzüntüden depresyona dahi girebilirm. O ayrı.

1|0
    0|0
  • evet var.

1|0
    0|0
  • Hayır yok.

1|0
    0|0
  • Etkilemez, din bireyseldir kendisini ilgilendirir. İyi insan olan herkesle arkadaş olabilirim :)

1|0
    0|0
  • Hayır yok. Sevgilimde olur arkadaşımda.

1|0
    0|0
  • Arkadaşım olabilir ama asla evleneceğim kişi olamaz. Aşkımdan ölsem bile evlenmem.

3|0
    0|0
    • 16gün

Neden? Dinimizce sorun olduğu icin mi

• 16gün

Benim dini inancım var ve çocuğumu da dinimize göre yetiştirmek istiyorum. Baba ateist olunca olmaz. Düşünsene ben oruç tutucam o yiyecek alkol alacak. Yapamam ya gelemem ben öyle şeylere.

• 16gün

Yani aslinda saygi olmasi lazim, sen oruc tutarken o alkol alirsa zaten bastan olmaz o is

• Evet etkiler ateistim. Bundan dolayi dincilere yaklasmak istemiyorum.

1|0
    0|0
  • arkadaş olarak din ırk farketmez hepsiyle olurum saygımı da gösterir onların inanç ve kültürlerini daha iyi tanımaya çalışırım ama ilişki boyutunda zeka olmazsa olmazım müslümanların da zeki olmadığı bir gerçek yani büyük bir kısmının...

0|0
    0|0
    • 14gün

Zeki insanlari ben de severim ama genellemesek iyi sanki

• 14gün

canım türküm türkiyede yaşıyorum burada yaşayan biri olarak yaptığım genellemelere pek hatalı denemez. ülkede suriyeliler araplar filan da var şeriat ülkelerinden de birçok insan tanıyorum ve oraların durumunu biliyorum yani genellemelerim yalan filan değil bilimsel araştırmalar sonucu ülkelerin ıq sıralamasında eğitim-hümanizim okuduğu anlama bilim gibi kavramların sıralamalasında da en diplerde bunlar var hani başka söze gerek yok bence

• evet var bence öyle de olmalı çünkü din insanın yaşantısını çok etkiler mesela ben agnostiğim müslüman biriyle yapamam

1|0
    0|0
  • saygı duyarım insanların inancına. ama benim dinimde bana emredilen şey evleneceğim erkeğin müslüman olma şartı var zaten aynı dinden bir insanla evlenmek isterim. inanç siyasi görüş bile aynı olmalı diye düşünüyorum buda benim görüşüm.

1|0
    0|0
  • Islam'a inanmayanla evlilik yapmam ama arkadas olabilirim.

1|0
    0|0
  • Benim için önemsiz. Önemli olan insani değerlere sahip olması. Sevgilimde olabilir , arkadaşımda , eşimde. Fakat eşim olması durumunda ailemi kaybetme ihtimalim olabilir :D Ama benim için önemsiz.

1|0
    0|0
  • Ateistle evlenemem ama arkadaşım olabilir sonuçta hayatımı birleştireceğim biri ve çocuğum felan olacak onları da yakmasına izin veremem ki bir kul sadece diğeriyse Allah tabiki bu durumda Allahı seçerim

1|0
    0|0
  • Yoo hiç problem değil

1|0
    0|1
  • arkdslıkta skntım yok egerki muslumanlara dusmanlık beslemıyorsa fakat evlilik dusunmem

1|0
    0|0
  • Sevgili olmamı belki etkiler bir ihtimal ama arkadaşlığımı hiç etkilemedi çok da edindim

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Arkadaş kanka falan olurum zaten öyle bir arkadaşım var ama sevgili veya ilerideki eşim falan olamaz çünkü ileride çocuğumuz olduğunda çocuk kime inanarak bana mı yoksa kocama mı? Bu yönden baktığım için kocam olamaz.

1|0
    0|0
  • Arkadasim felan olabilir ama dinim geregi evlenemem

1|0
    0|0
  • var tabi ateist biriyle aynı hayatı paylaşamamam

1|0
    0|0
  • İstediği haltı yesin şirk koşmasın

2|0
    0|0
    • 16gün

Aynen ya adam bile öldürebilir ama bir yaratıcının olduguna inanmamazlık yapmasın. Her pisliği yesin dünyanın en berbat insanı olsun yeter ki Allaha inanıyor olsun, dünyanın en iyi insanı olup Allaha inanmamaktan iyidir katılıyorum sana

• Müthiş derece de etkiler benim için en temel etkendir,

Dini görüşü benimle aynı değilse olmaz. Ateist olmaz deist olmaz büyük konuşmak istemem ama alevi falan da olmaz

2|0
    0|0
    • 16gün

Dinleri insanlari iyi veya kotu yapmiyor aslinda😊 ayni dinden olmamak etkileyebilir de alevi neden olmaz anlamadim?

• 16gün

Davul bile dengi dengine diye boşuna demiyorlar cidden haklısın

• Etkilemez. Herkesin doğrusu kendine. O yüzden saygi duyarim.

1|0
    0|0
  • tabiki var gerçekleri oynamak her zaman iyidir

1|0
    0|0
  • Ewet war yani arkadaş olabilirim belki ama başka türlü hayır

1|0
    0|0
  • Etkilemez ve ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Etkilemez diyemezsin ki muhakk bir sorun yaratir

1|0
    0|0
  • Etkilemez

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Hayır insanların dini inancıyla ilgilenmiyorum buna gelecekteki eşimde dahil. "iyi insan" olsun yeter.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    15
Yükleniyor...