Sizce kadınlar çalışmalı mı? Neden?

Çok tartışma yaratabilecek bir soru tipi. Soruyu gören herkesin görüş paylaşmasını istiyorum.

Bence her birey kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli. Erkek kadın hiç farketmez. Ama eğer aile içi huzursuzluk oluyorsa çocuğuyla eviyle hiç ilgilenemiyorsa o eş o çocuk sevgiden mahrum kalıyorsa o zaman kadının fedakarlık yapması gerekir diye düşünüyorum.

• Evet çünkü
    80% (12)59% (10)69% (22)Oy Ver
  • Hayır çünkü
    20% (3)41% (7)31% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|15

Erkekler Ne Diyor 15

• Aslında herkes üretken ve katma değer işler yapmalı. Topluma da kesinlikle bu empoze edilmeli.
    Ancak bunun bir istisnası var;
    Türkiye'de kadın çalışmamalı...
    Çünkü çalışınca kendini bir halt sanıp dili iki metre uzuyor ve bu dil kırbaç gibi can yakıyor. Neden mi böyle? Türkiye'de kadınlar psikolojik alt eşiklerini "erkekle her alanda rekabete" göre uyarlıyor. İşte bu da zeka olarak ne kadar düşük profil sergilediklerinin vesikası oluyor. Kadının çalışmasını üretkenlik kapsamında ele almak gerekirken soran da dâhil olmak üzere bilgisizlikle ele alınıyor. Soran da yazmış o klişeyi;
    "Bence her birey kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli."
    Ayaklarının üzerinde dursun ki, sağa sola istediği gibi veryansın etsin. Yoksa ezik olur di mi?
    Her zaman ve her yerde diyorum; Türkiye'deki çoğu hanımda etkileşimli ve gelişimci zeka maalesef yok. Eğitim de bu özelliklerine katkı yapmıyor.

0|1
    0|0
    • 10gün

biraz da sundan kaynaklaniyor:

anneler hep kizlara diyor ki, oku ki, ileride kocan'in eline bakma.
      bir kadin kocasinin eline bakmayacak kime bakacak?
      ama patronunun agiz kokusunu çekmeye razi? :o

ha evlenirken de sunu der anneler: kendini sakin ezdirme...
      sunu söyle yap bunu boyle yap, sözünü dinleme filan.
      bir evlilik, iki esin birbirini mutlu etme yarisina girdiginde ancak bir evliliktir, tam bir birlesmedir.
      bu kafa yapisi yüzünden türkiye de bosanmalar artti

• 10gün

bosuna dememisler, annesine bak, kizini al diye. Atalarimiz bu isi biliyordu ;)
      bu yüzden sevgili edinmiyorum ya.
      3-4 denemem oldu, baktim olacak gibi degil. yok aman bulasmayim günah'tan ümit etmemem gerekir dedim bulasmadim.
      Allah korudu :D
      Zaten evlilik düsünmemeye basladim. Sevgiyi hak eden kiz yok

• 10gün

@Delikanlı996_
      Haklısın.
      Sana hak veriyorum.
      Allah nasip ederse ben evlenmeyi önemsiyorum. Hayat yalnızlık ile geçmiyor. Sevgi, saygı, güven bağlamında bir yaşantı yaşamayı istiyorum. Ama her zaman söylediğim gibi bu ülkeden bir kadınla asla evlenmem. Cahil, ruhsuz, hatta bir çoğu kişiliksiz...

• Kadinin fedakarligi degildir calismak ya da calismamak.. o evlilikte kurulan yuvanin sicakligi icin kadin evde"calismali".. kadin kendine esine cocuguna evine bakacakki o zaman orasi "yuva" olsun.. is hayatina atildiginda ne kadar istesede gereken ozeni veremez evine ve huzur saglanamaz.. kim istemez mureffeh bir yasam ! Ancak huzur herseyden once gelir.. net ve acik calisan es istemem.. tek istisnam guzel bir meslek ise! Oda cocuk dogana dek.. cocugu anne yetistirir kres anneanne babaanne ya da teyze degil..

0|0
    0|0
  • Bir toplumu ayakta tutan nedir bilir misiniz? Kadin'dir.
    Peki bir toplumu yikan nedir bilir misiniz? yine Kadin'dir.

Nasil mi?
    Allah kadina demis ki, sana annelik vasfini uygun buldum. Senin görevin çocuklarina annelik yapmak.
    Erkege de demis ki, sana ise ailen'in rizkini kazanmayi uygun buldum. Is bul, ve çalis.

Modern dünya'da herkes para'ya muhtaç ve bagimli ki herkes çalisiyor.
    Kadinlar bile. Kadinlar is hayatlarina basladiklarindan beri toplumlar çökmeye basladi. Bakin Avrupa'ya? Avrupali insan diye birsey kalmayacak sonunda. Oradaki göçmenlerin sayisi Avrupalilarin sayilarini geçecek, tabi geçmediyse.

Simdi ayni durum Türkiye'de de var. Kadin çalistigi için çocuk yapmak istemiyor,. Oysa ki çocuk çalismaktan daha mühim. Hadi hem çalisiyor hem çocuk yapti diyelim, peki o çocuga çalisan bir anne, tüm dikkatini ayirabilir mi? Tam egitimini verebilir mi?

Bence, bir kadin için en kutsal seydir, annelik.
    Dinimiz'de de öyle ki, annelerimizin ayaklari altina serilmis, cennet.

Bu yüzden sayet evlenirsem, çalismamaya razi olan, ev hanimligini kabul eden bir es'i tercih ederim.

0|1
    0|0
    • 10gün

Duygularıma lisan olan bir yazı, tebrik ederim.
      👏👍
      +1

• 10gün

@ici-vesma insallah. Allah sonumuzu hayreylesin :)

• 10gün

Amin ;)

• Evin geçiminden erkek sorumludur. Şartlar elveriyorsa kadın çocuğunu büyütmeli. Çalışacaksa da kendisine çalışmalı.

Düşünsene annesin ve çocuğum ilk adımını attığında yanında değilsin. Daha kötüsü düşünsene çocuksun be ilk anne dediğinde annem yanında yok.

0|0
    0|0
  • Bence çalışmalı , bir hanede 2 kişi çalışırsa geçimsizlikte olmaz ayrıca erkek-kadın fark etmez herkes kendi ayakları üzerinde durabilmeli ve mesleki deneyimi olmalı. Hayatta her an her şey olabiliyor maalesef kötü şeyler de buna dahil , bu yüzden herkes belirli bir iş deneyimi kazanmalı. Ayrıca çalışmak insanın öz güvenini arttırdığı gibi aynı zamanda moral olarak ta iyi bir etki yaratır tabii istenilen ya da ilgi duyulan bir alanda çalışılıyorsa bu daha net olarak fark edilir. Sonuç olarak bence herkes sadece başkasına bağımlı olmamalı , haneye giren ekstra gelir ile eşler daha güzel tatiller yapabilir ve yaşam kaliteleri de artar.

0|0
    0|0
  • çalışmamalı

0|1
    0|0
  • Bak benim Annemde çalışmaya başladı Kadın küçük bir şey olsa işten geldim yorgunum diyor bağırmaya başlıyor. evde kavgalar arttı. böyle olucaksa çalışmasınlar kardeşim.

0|0
    0|0
  • evet çünkü erkek dediğin kokar pis olur ama kadın dediğin mis gibi olmalı herşeyde erkekden 5-10 adım önde olmalı ki erkek sıkılınca karısın aldatmak zorunda kalmasın

0|0
    0|0
  • Eşimin çocuk olana kadar ki süre zarfında benim istediğim ve sıkıntı olmayacak yerde çalışmasının bir mahsuru yoktur

0|0
    0|0
  • Çalışmalı erkeğe muhtaç olmamali

0|0
    0|0
  • Çalıßsınlar

0|0
    0|0
  • çünkü kadınlar da insan, helikopter veya yarış botu değiller.

0|0
    0|0
  • Evde ne yapacak

0|0
    0|0
  • Sözde eşitlige gerek yok icraat olcak calisicak

0|0
    0|0
  • para lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• öncelikle evlenirken eğer eşin maddi durumu geçim icin yeterli gelmiyorsa ve gunumuzde tabiki iyi gün var koru gun var es ısten cıkarıldıgında bir yerden gelir olmalı diye ılk evlenırken karı koca calısmalı bellı bir birikim yapmalılar birlikte hatta sonrasında bebek oldugunda kadın ısıne ara verip bebegıne bakabılmelı insAllah Rabbim herkese bu konuda yardım etsin bızım ulkemızde bu gerekli kadının calısması dinen zorunlu degıl normalde

0|0
    0|0
  • hayir çalişmamali eğer sadece erkegin çalişmasiyla ihtiyaclar karsilanmiyorsa sıkıntılar oluyorsa çalisablir yoksa gerek yok

0|0
    0|0
  • Para yoksa bir evde, o evde sürekli sıkıntı ve huzursuzluk olur. Erkegin cok iyi bir maasi yok ise kadinin çalışması şart.

0|0
    0|0
  • Cunkuuu yuvayi disi kus yapar🙂

0|0
    0|0
  • Evet hala bunlari mi tartisiyoruz

1|0
    0|0
  • calismamali. yan gelip yatmali akşama kadar.

0|0
    0|0
  • Çalışmamalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...