Kimler oto pazarı - sanayi bölgesi - kuru gıda toptancılarıyla meşhur bir yer olarak bilinen ve senede 30 milyar dolar vergi veren RAMİ'den buraya katılıyor/üye bakalım.

BENDE RAMİ'liyim. Edebiye caddeliyim.

• Rami cuma Mahallesindenim.
    25% (1)25% (1)25% (2)Oy Ver
  • Rami Yeni mahallesindenim.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Eskiden Rami de oturuyordum.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Rami de oturan tanıdıklarım var.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Ramili değilim. Sadece ankete katıldım.
    75% (3)75% (3)75% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• rami de caminin karşısındaki aranin sonundan sola dönünce manavin önünden geçince market çıkıyor ya önüne onun 300 metre ilerisindeki büyük bina varyaonun karşısındaki orta boy binanin yanindaki küçük mustakil evin yanindaki aradan girince yolun sonundaki beyaz apartmanin karşısındaki evden katılıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• O tarafta yangın mı vardı bugün

0|0
    0|0
    • 16gün

Evet ama orası Rami değil. Bayrampaşa Gaziosmanpaşa ilçe sınırı. Yangın Bayrampaşa bereç Baltaş kilimci sanayi sitesinde meydana geldi.

• 16gün

Duman acaip vardı çözemedim bende o yönden geliyor gibiydi

• Rami cuma mahallesindenim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Rami kim

0|0
    0|0
    • 16gün

Rami İstanbul'un Eyüp ilçesine bağlı büyük ve tarihi bir semttir. Adını Osmanlı padişahı II. Mustafa döneminde önce Reis-ül Küttablık sonra da sadrazamlık yapan Rami Mehmed Paşa'dan alır.

II. Mustafa'nın bu semtte Sadrazam Rami Mehmed Paşa'ya hediye olarak verdiği arazi Rami Çiftliği olarak anılmaya başlamış, zamanla semtin adı Rami haline gelmiştir.

II. Abdülhamit zamanında birçok devlet görevlisi bu semtte yerleşmiştir. Tarihi Rami Kışlası, Hacı Ali Paşa İlköğretim Okulu ve camii semtin tarihi yapılarındandır.

Bedrettin dalan döneminde eminönündeki hal ramiye taşınmıştır. Sanayi tarafında Toptancılar bölgesine komşu olan tarafta oto pazarı mevcuttur. Kışla döneminden kalan Osmanlı yapıları tamir edilmektedir.

Yükleniyor...