Psikolojik destek?

Merhaba. 19 yaşındayım. Üniversiteye yeni başladım. Ailem ve erkek arkadaşımın yanında oldukça rahatım ve kesinlikle çekingen değilim aksine fazla rahatım. Fakat toplu bir ortamda insanlar arasında tanımadığım Samimı olmadığım insanlar arasında çok fazla çekingenim. Ve kimseyle takılmak istemiyorum toplu aktivitelerden kaçıyorum sürekli. Asosyal oldum adeta. Hemde ileri düzeyde.. Yalnızlığa boguyorum kendimi ve bundan çok huzursuzum. Çekingen olmasam yine de mutlu olabilirim diye düşünüyorum ama çok zor. Bu yüzden ilaç kullanıp bunu asabilmek istiyorum. Dideral tarzı ilaçlar bunun için iyi diye düşünüyorum ama yine de bir fikrim yok. Çok Kötü hissediyorum ailemin yanından ayrılıp asla okula gidesim yok. Mutsuzluktan ölecek gibiyim ki ölmeyi de düşünüyorum.. Ne yapabilirim hiç bilmiyorum.. ?

0|0
2|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Sana senden başka kimse yardım edemez. İlaçlar filan işe yaramaz , kendini öldürmen lazım. Küllerden yeniden doğmak gerek bazen. Çekingenlik aslında güzel bir duygudur , saf , temiz ama bir o kadar da gereksiz. Mutlu olmayı boş ver , çekingenliğini yendiğinde yine mutsuz olacaksın. Hayatı bir sorgula bakalım , bir etrafına bak neden yaşıyorsun? Neden var oldun? Kaç sene yaşayacaksın , biliyor musun? Kazandıkların ve kaybettiklerin , üzüntülerin , sevinçlerin bu dünyada kalacak. Sence kendini bu kadar kasmaya değer mi? Belkide 5 dakika sonra kalp krizi geçirip öleceksin , bir düşün bakalım ölümlü bir hayatı önemli kılan nedir?

0|0
    0|0
  • Depresyona girdigin için ölümü istiyorsun sağlıklı insanın kurmayacagi laflar arti olarak sosyal fobin var ne kadar başkalarının yaninda rahat olsanda disa dönük değilsin pek.

Antidepresan ve sosyal fobi ile alakali tibbi destek alarak cozebilecegin sorunlar.

Büyük bir olay yok sende. Depresif süreçtesin o yüzden eski hallerini yakalaman ve bu hastalığı gidermek için depresanlar şart.

Psikiyatrik muayene olup tani koydurdun mu hiç kendine?

0|0
    0|0
    • 15gün

Hayır yarın gidicem kendimi inanılmaz kötü hissediyorum kendime olan güvenim sıfır

• 15gün

Psikaytriye gidiceksen psikolog sevkide iste bari

• 15gün

Ben sadece ilaçlarla duzelebilecegime inanıyorum. Psikolog ile konuşarak değil.

Kızlar Ne Diyor 2

• sende toplumsal fobi var. Karşındaki de insan senden hiçbir üstünlüğü yok sadece canlı varlık bedenen insan vasfında hepsi ve kendine olan öz güvenini kaybedersen hayat seni yutar bu devran hep böyle sürer. Güçlü güçsüzü halt eder kazanmak istiyosan korkularınla yüzleş sana buna neden olan ana etkene odaklan senin bilinç altında tarif edemediğin bir korku var bu korkuşarı aydınlat yüzleş ve onlarla savaş ilaç asla çözüm değil dostum

0|0
    0|0
    • 15gün

Kendi kendime yüzleşmeyi fazlasıyla denedim başaramadım hiç. İlaçlarda çare arıyorum..

• korkularını yenmeye odaklan

0|0
    0|0
    • 15gün

Keşke o kadar kolay olsa

• 15gün

rica ederim

• 15gün

bu arada kitap okumanda etkili olabilir çokça konuşmaya çalış mesela tanmadık biri geldi senle annenin yanına annenle konuş onun yanında ki açılasın

Yükleniyor...