Küçükken yaşadıklarım beni ırkçımı yaptı?

Arkadaşlar benim babam askerdi doğuya gidicez ileride bigün lazım olur diye beni boksa verdi.
:) 7 sene boks yaptım. Yani doğuda asker çoçuğuyum deyince bulaşırlar diye korkuyodu babam çünkü dedemde askerdi ve babamlar doğuya gittiğinde babam bunu yaşamış. Hakkarideydik küçükken okulda öğretmenler baban ne iş yapıyo diye sorunca asker demeye korktum ilk baş küçüğüz o zaman tabi gurur duyucağımız yere çekiniyoruz. Babam asker deyince oo asker çoçuğu felan yapıp notlarımı düşürmüşlerdi dövüşmeyi biliyodum boksa gittiğimden , bulaşıyordu çoçuklar 5-10 kişi bir kaçını indiriyodum sonra dövüyolardı çok dayak yedim doğuda çokda attım. Babam hergün okula almaya gelirdi pkk destekçileri babama dikdik bakarlardı asker olduğunu bildikleri için korkarlardıda. Küçüklüğüm böyle geçti kısacası lojmanda kalıyoduk 1-2 tane asker çoçuğu vardı benim yaşlarımda onlardı tek arkadaşım. Birde okulda polis çoçukları vardı onlarlada farklı sınıftaydım pek görüşemiyodum. Doğuda hep kavga çıkıcak aha çıktı şimdi çıkıcak diye korkardım ve küçüklüğümde tüm kürtler böylemi diye düşünürdüm hala bu düşüncenin etkisinden tam kurtulabilmiş değilim ırkçı olmak istemiyorum herkes insan ama küçükken beni dışlamaları kin duymama neden oluyor kürt görsem kendimi hazırlarım kavgaya niyeyse. Sizce ırkçı bir insanmıyım eğer ırkçı olduğumu düşünüyorsanız nasıl atlatırım bu düşünceleri?

0|1
5|2

Kızlar Ne Diyor 5

• Bunlar gorduklerin ve muhtemelen bu cocuklar hakkari disina cikmamis insanlar. Dahasi burada yasayan cocuklarin ailesinin durumda belli olunca seni dusman olarak algilamalari normal. Zamanla gormus gecirmis insanlarin tutumu cok farkli olabiliyor. Kafesteki kusun ucma kabiliyetiyle disardakini kiyaslamak olmaz

0|0
    0|0
  • Irkçı değilsin ama kötü tecrübelerinden dolayı haklı olarak o kesimden haz etmiyosun. Aynılarını ben yaşasam büyük kinim olurdu.

0|0
    0|0
  • Hakkarideki kürtlerle güney doğu Anadolu da yaşayanlar bir değil o taraflar ağır kürt. Ama geneli iyi sayılmazlar.

0|0
    0|0
  • Yapacak hiçbir şey yok artık çocukluk travması. Kürt kızına aşık olursan belki bir nebze azalır.

0|0
    0|0
  • irkilik bos is aga

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Belki babanı bir işgal kuvvetinin askeri olarak görmüşlerdir?

0|0
    0|0
    • 17gün

Hmmmm

• 17gün

En basit örnek, Erdoğan çatışmalar dursun dedi, iktidardan oluyordu. Ne zaman çatışmaları körükledi, bir anda oyları arttı.

Özetle bu gerginlik birilerinin çok ama çok işine yarıyor.

• 17gün

Siyaset yapmaya gelmedim ben. Bugüne kadar babamlada, dedemlede asker oldukları için gurur duydum. PKK'nında destekçisininde Allah belasını versin bunu bilir bunu söylerim. Ayrıca hep Türk altını, Türk, Kürt, Laz, Çerkes halkının seçtiği hükümete suç atacaklarına PKK destekçileri için söylüyorum biraz da suçu kendilerinde aramalılar. Masum insanların kanına girerek hak aranmaz.

• gidip gözlerinle görmüşsün. Sonuçta kimsenin anlattığıyla değil, gözlerinle görmüşsün. Bu yüzden nasıl düşünüyorsan öyle düşünmelisin.

0|1
    0|0
Yükleniyor...