Türk Cumhuriyeti olan Doğu Türkistan daki Çin zulmüne hala Türkiyenin açık bir tepki göstermemesi ne düşünüyorsunuz?

Bir Türk Cumhuriyeti olan Doğu Türkistan daki Çin zulmüne hala Türkiyenin açık bir tepki göstermemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Not:Doğu Türkistan yaklaşık 1965 tarihinden beri Çin işgali altında. Ayrıca ülkede oruç tutmak gibi dini ibadetlerin çoğu yasak.Türk Cumhuriyeti olan Doğu Türkistan daki Çin zulmüne hala Türkiyenin açık bir tepki göstermemesi ne düşünüyorsunuz ?

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Helal olsun çin halk cumhuriyetine. Teröristlere kan kusturuyor.. Orası çin toprakları. İşine gelmeyen çeker gider...

0|1
    0|2
    • 12gün

orası türk devleti ve onların ne yani kıcı kırık suriyelilere yardım etmeye ne gerek var bırakın gebersinler ona bakarsan elin arabından banane benım kanımdan türk kandaşım varken

• 12gün

Sen böyle diyince aynı şeyi Kürtler için söyleyen salak milliyetçiler geldi aklıma. Kürtler için bu tip sözler sarfedenlerin senin düşündüğün gibi düşünmesi lazım.

• 12gün

@Opss47 bende onları kast ediyorum zaten 😉

• Doğu Türkistan değil orası Xinjiang. Çin toprağı orası. İbadetler falanda yasak değil tamamen uydurma bunlar.

(Not 1: Siz aynı şeyi Kürtlere yapıyorsunuz. Kürdistan yoktur. Orası Türkiye'nin doğusu diyorsunuz. Ve baya bir zamandır oraya yapmadığınızı bırakmadınız. Şimdi başkaları aynısını sizin milletiniz için yaparken mi şahlandınız?)

(Not 2: Parantez içinde olmayan cümleler sizin durumu biraz anlamanız için bir çinli gözünden yazdığım cümlelerdir. Gerçek düşüncelerim değildir. Belki sizin kafanız buna basmaz bir hata görmeye çalışırsınız diye "Not 2" adı altında belirttim.)

0|0
    0|0
  • ona bakarsan kürt şehirleri de türkiye suriye ırak ve iranın işgali altında

0|1
    2|2
    • 12gün

ayrıca komunist bir devlet ibadetleri yasaklamaz uydurma

• 12gün

@mardia hz ibrahim bile kürttü

• 12gün

Toros dağlarının asıl ismi Gordos Dağlarıdır ve roma zamanında bu ad geçiyor yani düşün daha sen tohum değilken biz oradaydık.

Yükleniyor...