Seneye Fransa'ya Gideceğim Ama Fransızca Bilmiyorum?

Daha iyi bir eğitim almak için okuluma orada devam edeceğim. Öğrenim imkanları ve okullar orada Türkiye'ye göre daha iyi ve okulun dışında daha özgür bir ülke. Kuzenim ve amcam orada kalıyor, ailemle birlikte en geç seneye bu zamanlarda taşınacağız ama Fransızca bilmiyorum. Araştırdığım kadarıyla çoğu Fransız İngilizce biliyormuş ama İngilizce konuşmuyormuş. Yani bildikleri halde ülkelerinde başka bir dilin konuşulmasından hoşlanmıyorlarmış. Fransızca zaten uzun zamandır öğrenmek istediğim bir dil, ama kursa gideck vaktim yok çok yoğunum. İngilizceye 4 yaşımdayken başlamıştım. Genelde bilgisayar oyunlarını ayarlardan ingilizce yaparak oynuyordum ve ortaokulda kendimi ifade edebilecek düzeye gelmiştim. Son bir yıldır daha çok çalışıyprum ve bütün grammerleri öğrendim. Fazla uğraşmadım aslında, sadece oyun oynarken veya film izlerken bilmediğim şeylere baktım ve öyle öğrendim. Fransızca'yı da bu şekilde öğrenebilirim ama, ingilizcenin telafuzuna alışmıştım. Bir kelimeyi ilk defa gördüpümde bile telafuz edebiliyordum. Ama Fransızca biraz karmaşık geldi. Çoğu kişi de Fransa'ya gitmeden tam olarak konuşamazsın diyorlardı. İlk başta zorluk çekersin, sonra konuşmayı yeni öğrenen bebekler gibi etraftan duyarak öğrenirsin diyorlardı. Ailem elimden geldiğince öğrenebildiğim kadar dil öğrenmemi istiyorlardı. Almanca'yı giriş seviyesinde biliyorum. Bir aydır çalışıyordum ama şimdi babam Fransa'ya gitmeye karar verince Fransızca'ya yöneldim. Almanca veya ingilizce gibi değil, çok karmaşık geldi. Ya da okunuşları çok gırtlaktan olduğu için bana farklı gelmiş olabilir. öğrenmekte zorluk çeker miyim veya öğrenemezsem seneye ne gibi zorluklarla karşılaşırım?

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Okula girmek için de isterler zaten dil en az orta seviye. Şey yap yani fransada var mı bilmiyorum almanyada vardı 1 sene okuyacağın bölümün hazırlığı gibi sadece dil öğreniyorsun ya da kursa git orada.

0|1
    0|0
  • Bende geliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Fazla uzatmadan kitabin ortasindan konuya girmek gerekirse... EVET zorlanirsin. Yasamis oldugun ülkenin dilini bilmedigin zaman basina gelmedik kalmaz, birde psikolojin bozulur. Yani her gittigin yerde ingilizce iletisim kursan dahi... sonucta o ülkenin dili fransizca ve Okul icin zaten gerekli. Senin yapman gereken; Fransa ya gittindinde en az 6-12 ay intensiv dil kursuna gitmen... yoksa okulda da basarili olmazsin. Simdi yeni yetisen nesil ingilizce biliyor... iletisim kurmakta zorluk cekmezsin... yeni orta yas ve daha yasli olanlar ingilizce bilseler dahi pek konusmayi sevmez, biraz milliyetcidirler. Ve tabii bir de Fransa da hangi sehirde gidecegine bagli... ama DILI ögrenmen sart.

0|0
    0|0
    • 16gün

Yani kuzenim de yaklaşık bir yıldır orada. O da hiç bilmiyordu oraya gidince yavaş yavaş öğrenmeye başladı. Fazla konuşamıyor ama zorluk çekmiyor. Onların olduğu bölgede türkler de var zaten. Hatta şu an moda tasarım bile okuyor okulda. Zorluk çekmiyorum diyor ama yine de bilemedim.

• 16gün

Alamanca ve Fransizca ingilizceden cok daha zor. Dili ögrenmek kelime ezberlemek degil biliyorsun. Örnegin almancada her kelimenin üc degisik artikeli var ve bu artikeller cümle icerisinde zaman türüne göre degisiyor ve cok komplex hale geliyor. Onun icin kelime ögrenmen yeterli degil. Kaldiki yasin 19 biraz gec.. yani... sen normal okula gitmeden Üniversiteye gideceksin... dolayi sile okuldaki gibi Üniversitede sana gramer ögretmezler. Yani aslinda sen simdiden bir kursa yazil ve alt yapini hazirla... en mantiklisi o

• 16gün

Peki, çok teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Yükleniyor...