Sizce arkadasimla olan iliskimi gozden gecirmeli miyim? Ben mi hakliyim o mu?

Öncelikle lütfen kulaktan dolma dini bilgilerle yorum yapmayin. Onceligim ilahiyat okumus insanlarin yorum yapmasi. Simdiden tesekkurler.

Olay su sekilde oldu. 14 aydir konustugum bir arkadasim var hatta dostum dedigim kisi. Bu kisi sınıftaki bir cocukla takildi ve ben o cocugun ona zarar verecegini soyledim cunku o cocuk ta benim arkadasimdi ve bana kimseye soylememem icin bana sir verdi ancak o kizin iyiligi icin onu uyardim ve bozdum sonra yakin olmaya basladim ve onunla muhabbet ettik cevremizdeki insanlar hakkinda konustuk. Sonucta akli olan bir insanin fikri de olabilir. Illa herkesi sevmek zorunda veya sevmemek zorunda degilsiniz. Ben de ona sinifta sevdigim. ve sevmedigim insanlari anlattim. O da anlatti ve sevip sevmedigimiz kisiler de ayniydi. Kisacasi bu kiz hep benim yanimdaydi ve ne olay olup bitiyorsa her seyden haberi vardi. Zaman gectikce benim sevmedigim. insanlarin sirlarimi bildigini gordum 2 kere faln boyle oldu ve cevremdekiler dostum dedigim kisiyi sucladilar o olabilir diye ama ben kanit aradim cunku kul hakkindan korkarim. Neyse inanmadigim icin bu kiz yanimda olmaya devam etti ve cevremdekilerin de birtakin seyler ogrendigini farkettim. (Not bu kiz cevremde ne olup bitiyosa bana anlatirdi ve sevmedigini soyledigi insanlarla ayni masada oturururdu) artik ben son zamanlarda bunkizdan suphelenmeye basladim cunku artik sadece ikimziik bildigi seyleri de bilmeye basladilar. Bilmiyorum belki o da kankasina anlatti onlar da soylemis olabilir ama. Butun her sey onu gosteriyor. Yuzde 90 o butun her sey resmen o kiz yapti diye gosteriyor ama ben yine de gunahini almak istemiyorum. Sizce bunlar bir tesaduf olabilir mi yoksa ben elimde kanit olmadigi halde ancak dusununce o kizin yaptigi cok acik belli olsa da onun yaptigini dusunsem onun gunahini almis olur muyum?

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• düşünmek asla günay değildir fiiliyata dökünce günah başlar

1|0
    0|0
    • 10gün

Fiiliyat nedir mesela? Ben insanlara sunu soyluyorum. Her sey o kizi gosteriyor mesela. O cevremde oldugu surece insanlar benim sirlarimi ogreniyor. Yuzde 90 o lnu gosteriyor her sey. Ben de acikcasi o oldugunu dusunup arkadasligimi bitirdim onunla. Ama her zaman yanilma payinin olacagi fikri de aklimin bir kosesinde kaliyor. Bu sekilde onun gunahini almis halkina girmis olur muyum?

• 10gün

Anladim. Tesekkurler

• 9gün

önemli değil günaydın naber nasılsın ?

• Okumaya usendim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...