Çocuk yaşta evliliklerin önüne geçmek için 18 yaşından önce ilişkiye giren hem erkek hem de kadınları hapse atalım mı?

böyle bir çözümden başka birşey gelmiyor aklıma. madem karşıyız toplum olarak erken evliliğe.

Güncellemeler:
11gün Anlamadığım şu erken yaşta evliliğe karşıyız ama cinsel ilişkiye karşı değiliz. Birini yapan tecavüzcü birini yapan neden modern oluyor

2|1
4|11

Kızlar Ne Diyor 4

• Hapisler dolup taşar yer kalmaz. Cahil insanlar üremeye devam eder. Hapis ile korkutarak olmaz. İç savaş çıkar falan filan. Bence bir sınava tabi tutup yeni evlenecek çiftleri resmi nikah izni o testin sonucuna göre verilse daha iyi olur çocukları olunca da düzgün eğitirler.

0|0
    0|0
  • Yasakların çoğaldığı yerlerde suç işleme oranı artar. Cinselliğe aç olduğumuz ve bu bir tabu olduğu için tecavüzler çoğalıyor zaten. Demiyorum ki 18 yaşın altında cinsel ilişki yaşamak doğrudur ikisi farklı şeyler. Ayrıca tecavüzün kelime anlamına ve kullanılışına dikkat etmek lazım iki tarafında isteyerek yaptığı eylem başka bir şey tek taraflı istekle yapılan yani tecavüz çook başka bir şey.

0|0
    0|0
  • Cocuklari medyadan uzak tutalim. Eski cocuklar gibi cocuk olsunlar.

0|0
    0|0
    • 10gün

Keşke öyle bir imkanımız olsa

• 10gün

Biz disarida oynamayi cok severdik. Oyun konsulu olmadanda oyun oynayabilirdik. Simdiki cocuklari cocuk olmayi ogretmek lazim.

• hayır atılmamalı çünkü o insanlara kendi isteğiyle yaptığı için bir damga vurmuş oluyoruz başka çözüm?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Adet goren kiz ile afedersin seyi kalkmis sokacak yer arayan oglanin evlenme cagi zamani baslamistir niye hapse atacagizki?

0|0
    0|0
  • Yok kardeş, 16 yaşındaki kız 20 yaşındaki adamla yatar, haliyle devlet 20 yaşındaki adamı suç işlediği için içeri atar. Ortada tecavüz yok yani. Kız hamile kalır. Adam içerde hala. Buraya kadar sorun yok. Devlette " madem bu olmuş, evlensinler ve hapis cezası kalksın" diye öneri verir ve tecavüzcü devlet olur bir anda. Millet basar yaygarayı "devlet kızları tecavüzcüsüyle evlendiriyor, çocuk istismarına hayır " diye. Sizin cinsel istismar anlayışınızı seviyim.

0|0
    1|0
  • Kendi isteğiyle ilişkiye girme arzusu seni bağlamaz. Ayrıca bana göre evlilik için 18 yaş çok küçük bir sınır, en az 22 olmalıydı bu yaş sınırı. İlişki ve evlilik aynı şeyler değil.

0|0
    0|0
    • 11gün

O zaman resmî nikah ta şart olmasın herkes özgürce birlikte yaşasın

• 11gün

Akp bunu yasalaştırsa CHP ne der sence 😄😄

• 11gün

Akp nin böyle bişey yasallastirmasi mümkün değil. Bunu yapsa, imam nikahına devam edecek, ki o daha beter.

• bence sek.. s yapan herkesi hapse atalım olsun bitsin nedir bu se. kksten alıp veremediğiniz i dont konw yani

0|0
    0|0
  • Tevavüz ile cinsel yaşamı ayıramayan dar beyin

1|1
    0|0
    • 11gün

aha modern chp li yine burda ikile dostum muhalefetini başka yerde yap.

• 11gün

Yukarıda yazdığı gibi erken evlenen tecavüzcü erken cinsel ilişkiye giren modern. Hah tam CHP zihniyeti 😄😄😄

• 11gün

Ya yemin ediyorum mal bu ya erken evlenmek diye tecavüzü seviyo sevdirtiyo ben inanamıyorum şu an şok ben manşet

• Daha güzeli evli olsun olmasın haftada üçten fazlası vergiye tabi olsun... Bilir kişi alttaki ve üst kattaki komşular olsun..

0|0
    0|0
  • Atalım neden olmasın hatta evlilik dışı ilişki yaşayan gençleride atalım

0|0
    0|0
    • 11gün

Madem erken yaşta evliliğe karşıyız

• 11gün

Ben biraz batının ahlakını/ahlaksızlığını yansıttım. :)

• 11gün

Bir kişiye ahlaksız diyip bir ceza vermeyi doğru bulmam (evrensel ahlak önemlidir sadece) topluma zarar vermesi halinde ceza vermeyi tercih ediyorum.

• baya katı arap kuralları bunlar.
    haremlik selamlık vs olsun bide

1|0
    0|0
  • İkisi de 18 yaşından küçükse mesela biri 16 biri 15 gibi mesela?

0|0
    0|0
    • 11gün

Ayrıca ilişkiye girenlerin hepsi evlenmek için filan yapmıyorlar bunu

• Abi neden hep erkegi suclarlarki... Şu an da liseli kizlrn hepsi burda sevgili pesinde bakirelik die zaten bsy kaldi hatta bazi kizlr sana yapistmi birkmyr ama bsy de yapsan suclu erkek oluyr neden kizlarda suc aramyrlar wallah kacr oldm bir liseli var ne yapsm kurtlamyrm basima bela olmasndan korkyrm

0|0
    0|0
  • tanrı mısın awk sen kendi uckuruna sahip çık yeter

1|0
    0|0
Yükleniyor...