Sosyal Medya mutluluk oyunu mu?

Birtek bana mı garip geliyor acaba? Yani Bunlar size de tuhaf gelmiyor mu?

1-Koca/Karısıyla, Sevgilisiyle yatak ilişkisi dışında her haltını paylaşanlar mutluluk pozu vermeler. En mutlu biziz tavırları

2- En güzel çocuğu ben yaptım dercesine mıçtığı boku bile paylaşacak duruma gelenler.

3- En çok ben gezerim param var havasında sürekli gittiği yerleri paylaşmalar, cepte 20 lirası olduğunu bildiğimiz insanların param var havası

3- Evinde mercimek çorbası makarna yiyenler ama dışarı çıktığında adını bile duymadığı yemeği sipariş edip ben tam bir gurmeyim Edaları

4- Siyaseti en iyi biz biliriz, en iyi parti bizim parti sizler düşmansınız tavırları

5- Fazla kültürlüyüm, elimden kitap ve kahve düşmez pozları

Sizce de abartmadık mı sanal yaşamı? Gerçekten kaçı mutlu bu insanların kaç tanesi mutsuz? Bence mutsuzların sayısı azımsanmayacak kadar çok ya sizce?

2|2
9|30

Erkekler Ne Diyor 30

• Çok güzel tespitler.. Hepsi çok bayatladı, farkında değiller..

Özellikle eiffel kulesinin önünde poz verenlere sinir oluyorum.. Bu pozu vermeyen bir tek ben kaldım heralde..
    Bir de piramitlerin ucundan tutuyormuş gibi yapanlar, pisa kulesini düzeltmeye çalışıyormuş gibi yapanlar, yamaç paraşütünde çubukla selfie, scuba diving ve su altı selfiesi, zıplayıp tam havadayken çekilenler, öffff sıradanlığın dibi resmen..

0|0
    0|0
  • Yarattıkları aslında toplumsal ortak bir kimlik, çoğunlukla kendi karakterlerinden bağımsız. Tüketim toplumu insanı tektipleştirince bu manzara ile karşılaştık. Herkesin instagramında yemek, manzara, kendilerinin değişik resimleri, kedi resimleri ve altında da şaşaalı cümleler. Herkes hayatının ne kadar güzel olduğunu kanıtlama ve karşı cinse kur yapma derdine düşünce teknoloji de bu yolda hızla ilerliyor.

Daha neler göreceğiz bakalım."Her" filmindeki gibi olacak sonumuz bence.

0|0
    0|0
  • Sosyal medyayı onun için kullanmıyorum ben :) Kullananları da anlamıyorum. Unuttuğunuz var artı :D Bir de beğenilmek. Beğeni için paylaşım yapıyorlar takipçi arkadaş kasıyorlar. Ne kadar çok beğeni varsa popi olduklarını düşünüyorlar. Ama kendileri gerçekte değer bile verdikleri yok.

0|0
    0|0
  • Yedi beni bu saydığın maddeler.

1|0
    0|0
    • 12gün

Beni de, hatta öyle ki Fb, instagram, Twitter üçünü de kapattım... herkes çok yapmacık gelmeye başladı

• 12gün

Gülüp geçiyorum ben.

• hay kafani opeyim

0|0
    0|0
  • Onların hepsi göstermelik. Gerçekten de mutlu olan insanlar bunu başkalarını nazar değdirmesin diye saklar paylaşmaz başkaları ile :))))

0|0
    0|0
  • Ben doldurur ben içerim günah benim kime ne
    Cem Babaaaa😄😄😄😄

0|0
    0|0
  • Gösteriş merakı

0|0
    0|0
  • Belki de öyle...

0|0
    0|0
  • şahanesin...
    kimseyi sallamıyorum.
    iyice kabuğuma çekildim

0|0
    0|0
  • mutluluğu burda arar olduk

0|0
    0|0
  • Oyle kendi benligimizi unuttuk

0|0
    0|0
  • Sanal ortam olamayanların oldukları yer...

0|0
    0|0
  • Hep kadinlar heppp

0|0
    0|0
  • Evet, haklısın

0|0
    0|0
  • Kullananların çoğu gösteriş için kullanıyo zaten yakın arkadaşlarım dışında kimseyi takip etmem

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.

0|0
    0|0
  • evet aynen öyle :D

0|0
    0|0
  • Yapacak hiç bişey bulamadığımda sanal ortama geliyorum. Hayat sokaklarda arkadaşlar. ;)

0|0
    0|0
  • Kanı bozuk bunların

0|0
    0|0
  • Güzel bir yaklaşım 👏👏👏

0|0
    0|0
  • Senle evlenip bir ömür yuva kurulur adres ver elini öpeyim be ne güzel yapmışsın ALLAH için

0|0
    0|0
  • Katıldımm

0|0
    0|0
  • Aynen kapalı Şu an çogu kafam rahat

0|0
    0|0
  • Evet cok abarttik

0|0
    0|0
  • mutsuz hepsi ego peşinde kosuyorlar

0|0
    0|0
  • ya bana bir msjj atar mısın

0|0
    0|0
  • Az çok evet

0|0
    0|0
  • Güzel bakış açısı.

0|0
    0|0
  • Yok arkadan yaptık hala bakireyim yok bilmem ne...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• insanlar o kadar mutlu olsaydı boşanmalar bu kadar artmazdı, depresyon ilaçları bu kadar tüketilmezdi ve içimizdeki kin nefret duygusu bu kadar çoğalmazdı...

sence gerçek mi o gördüklerin?

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi sayfası, istediğini paylaşır 🤔

0|1
    0|0
  • Gormemezlikten geliyorum...

0|1
    0|0
  • Ben özgüvensiz asosyal kendini ispat çabası olan kişilerin yaptığını düşünüyorum. Yoksa eşimle yediğim nanelerden kime ne

0|0
    0|0
  • Çok doğru yazmış sın şükür ki benim yok hesabim :)))

0|0
    0|0
  • sosyal medyaya ben hep nefretimi kusarım ya da söyleyemediğim şeyleri

0|0
    0|0
  • Yaptigim hicbir şeyi paylasmiyorum bir yerlerde. Kesinlikle deli sacmasi ve gösteriş. Birilerine kendini gösterme merakı

0|0
    0|0
  • İşte bu yüzden sosyal medyayı kapattım

0|0
    0|0
  • Bazen bende kaptırıyorum çünkü güzel yerleri herkesle paylaşmak istiyorum. Eşimle resimler nadir paylaşırım nazar değmesin diye. Hazır alıntı sözler ve acıklı hikayeleri paylaşim benim için daha sinir bozucu.
    Bence insan dozunda paylaşmalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...