Maalesef feminizm ülkemizde çok çok yanlış anlaşılıyor sizin feminizm ile ilgili bildikleriniz ve düşünceleriniz neler?

Feminizm, kadınların haklarını tanıyarak bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kaldırılması için bir mücadeledir. Kadın hareketi doğrudan kadınları ilgilendiren ve dolaylı olarak kültürümüzü ilgilendiren konularda bilinç uyandırır.

1|1
12|24

Erkekler Ne Diyor 24

• Kadın erkek eşitliğini savunduğunu iddia ederek, kadınların askere alınmamasına ses etmeyen, kadınlara öncelik tanınmasına ses etmeyen, erkeklerin mütemadiyen ezilmesini arzulayan aşağılık bir ideolojidir.. Kökeni erkek sıfatından gelen femen kelimesi ile erkeklere düşmanlık, ayrca bir ironidir.. Ne vakit meydanlara inip; "bizde insanız, erkeklerden farkımız yok, biz engelli miyiz bizi askere almıyorsunuz?" Diye protesto yapmadan, samimiyetine asla inanmayacağım oluşumdur..

0|1
    0|0
    • 14gün

ben askere gitmek isterim isterim de siz biz askere gittiğimizde kadınları taciz hatta tecavüz etmeyeceğinize garanti veriyo musunuz?

• Feminizm kadın ve erkek eşitliğini savunmaktır. Bazı feministler ise bunu abartarak erkek düşmanlığına getirdiler. Bu yüzden feminist kadınlara karşı önyargı çokca var.

1|0
    0|0
  • Feminizm kadın erkek eşitliği falan değildir feminizm önce kadını düşünen kadının birey olduğunu savunan dolayısıyla erkekten bir farkı olmadığını hatta bazı durumlarda erkek ten daha başarılı olabileğini savunan bir ideolojidir dolayısıyla nu düşünceye tezat duran herşeye karşıdır dolayısıyla dini otoriteler tarafından sevilmez mesela hristiyan otoriteler feminizm i lanetler bizim ülkemizde daha ılımlı yumuşak bir duruş vardır hala bu ülkede bayanların hakkı da var diyen kadınlar vardır bilmezler aslında bayan lafı kadını kişiliksizleştiren içi boş bit ifadedir ya ni daha çok ekmek yemelisiniz

0|0
    0|0
  • Dediğin gibiyse, gayet iyi. Biz de yardımcı olalım, haklar önemlidir.
    Ama bildiğim feminizm, erkeklerden nefret etme durumu... Bu kişilere feminist deniyor ya hatta? Ben öyle biliyordum. Yani haklarınızı koruyun, eşitlik önemli. Ama nefret etmeyin.

0|0
    0|0
  • kadın erkek eşitliğini savunanlara feminist denir
    sadece bayan olması şart degil
    ama nedense bizim ülkede erkek düşmanı olarak algılıyorlar
    hele universiteye gitmiş birazda evlenmekte geç kalmış hanımlara o feminist erkek düşmanı o diyorlar
    :)

0|0
    0|0
  • kadınların icip icip ciril ciplak kaalmak sureti ile taksimi ve istanbulun her hangi bir populer semtini alt ust etmesi olayimidir.
    bknz: kızlar ne kadar feministiizz? cevap: isimize geldigi kadaar! :DLutfen yapmayin. cahildik bilmiyorduk kandirdi numarasi 1 bu 2 eskidi artik.

0|0
    1|0
    • 13gün

Mobilden gine döktürmüş klavyem hataları, sürç-ü lisan etti isem affola kızlar ama durum böyle. şimdi trip atmayın lütfen.
      k-Aşkım hayat müşterek bulaşıkları yıka.
      e+Olur sevgilim,
      ...
      e + Aşkım ben sana sürekli süpriz yapıyorum bir kerede sen yapta ben beğenmiyim sen öküz ol hani müşterekti hayat?
      k - Yok öyle bişey burak!

• Türkiye'de erkek karşıtlığı demek dünyadakiler farklı tabi

0|0
    1|0
  • Türkiye'de ki feministleri iki yüzlü olarak görüyorum.

0|0
    0|0
  • kadının özgürlüğünü savunan.

0|0
    0|0
  • Toplum nazarında kötü birşey. Kadın odaklı. Erkek dıslayıcı. Dolayısıyla erkekler tarafından destek almaz pek.

0|0
    0|0
  • Kocayı bulana kadardır

0|0
    0|0
  • Gulmek istersem az cok baktigim sey

0|0
    1|0
  • Eşitliğin olmadığı bir dünyada eşitliği savunan cahil topluluğundan başka bir şey değil. Kadın-erkek eşit değil ve asla eşit olmayacak. İnsanlar doğarken bile eşit olarak doğmaz.

0|0
    0|0
  • Feminizmin zilyon tane fraksiyonu var. O yüzden yanlış anlaşılıyor değil de anlaşılan feminizm sadece bazı fraksiyonları

0|0
    0|0
  • feminizm kadınların işlerine geldiğinde kullandığı bir özellik

1|0
    0|0
  • Aynı dediğin gibi ama bazı kadınlar bunu abartıp üstünlüğe vurduğundan bu yanlış anlaşılıyor.

0|0
    0|0
  • valla istediğin yere evir çevir bana beğendiremezsin :D

0|0
    0|0
  • diyecek söz bile bulamiyorum.

0|0
    0|0
  • Erkek düşmanlığı değil cinsel eşitliğin savunulmasıdır.

0|0
    0|0
  • Hastalık

0|0
    1|0
  • Kadın haklarını fazla derecede savunan kisiler

0|0
    0|0
  • kadın erkek eşitliğini savunan bir düşünce.

0|0
    0|0
  • hdp partisi kadar gereksiz bir dusuncedir

0|0
    0|0
  • Radikal feminist 😂😂😂

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ülkemizde feminizm nedir diye sorsan erkek düşmanları onlar derler. Bilmemek ayıp değil aslında, öğrenmemek ayıp.

3|0
    0|0
  • Kocayı bulunca geçer

1|1
    0|0
  • Kadın ve erkekğin eşit olduğunu savunandır. Kadına yapılan şiddet, tecavüz gibi karşı çıkandır ve bende feministim

0|0
    0|0
    • 14gün

niye metroda otobüste erkeklerde tacize uğruyo bunları savunmazken sadece kadınları savunursan o zaman kadın erkek eşitliği ortadan kalkar savunduğun şey sadece kadınlar yaşasın dersin ülkede bir o kadarda namuslu şerefli insanlar var baban da öyle bence bir şeyleri savunurken çift taraflı savunun hep kadın diye bir şey yoktur. ama görünen hep kadın savunulur bir gün olsun bir gün sadece erkekler adına bir şey yapıldımı hayır o yüzden türkiyede feminzm yoktur.

• 14gün

bu durumu erkeğe atmları saçma yani öenmli olan insan olmak ben inançsız bir insanım mesela ama müslüman olan bir çok erkekten daha namuslu olduğumu düşünüyorum tabi bir dinle bağdaştıramayız ama bazı şeyleri aşırı derecede bastırmak yok etmek kısıtlamak malesef bizim ülkemizde olduğu için bu tip vakalar en çok türkiyede gözüküyor malesef çünkü bunları kısıtlayan yine insanlar bence bu sorunlara bağrılmalı sorunu kökünden halletmek yerine bir kadın öldüğünde arkasında iki bağırıyorlar buda bir işe yaramaz bence tabiki. atıyorum amerika belli özgürlükleri olan bir ülke orada da geçim sıkıntısı olduğundan hırsızlık vakları fazla kadın erkek özgür olduğu için saçma sapan bastırılmış bir kültürü olmadığı için tecavüz gibi olaylartı bu kadar faazla değil

• 13gün

Kadına uygulanan şiddet tecavüz gibi insanlık dışı davranışlara bizlerde karşıyız. Ama koca bulamayan kızlarımız sokaklara çıkıp nispet yapar gibi ağızımıza sokarcasına bayraklarla yaşasın feminiz, biz bize yeteriz erkeklere ölüm diyince. sevgilisi olan kızları gaza getirip boşa çıkarıp erkeklere konma çabası içerisinde olduklarını düşünüyoruz :D

• Kadin ve erkek esit degildir once bunu bir anlayalim

0|0
    0|0
  • Kadın haklarının erkeklerinkinden fazla olduğunu değil, erkekler kadar -eşit- haklari oldugunu dusunenler.

0|0
    0|1
  • Erkeklere taninmis haklarin bayanlara da taninmasini savunan gorus

0|0
    0|0
  • Yanlış anlaşılıyor evet😊

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkek haklarının eşit olması benim için

0|0
    0|0
  • KIZLARDEŞLİK KAZANACAK

0|0
    0|0
  • Ülkemizde en çok zararı altyapısı olmadan, kulaktan dolma bilgilerle, kendine feminist diyen, erkek düşmanı insanların zarar verdiği düşüncedir feminizm.

0|0
    0|0
  • Erkek hegomanyasına karşı çıkmasıdır

0|0
    0|0
  • Komunist parayı feminist kocayı bulana kadar demisler hepsi hikaye feminist falan bosver 😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...