Tahamülsüz olup, tahamülsüzlüğe kızan insanlar hakkında düşünceleriniz nedir?

Görüşünü beğenmediği insanlara, hakaret edip, cevap vermesin diye engelleyen, insanların inançlarıyla, alay ederek, onlara tahkirle mukabelede bulunarak, o insanların kendi inançsızlığına, saygı göstermelerini beklemelerini anlayamıyorum. "Deistim" ya da "ateistim" diyerek her türlü inanca ve inanana, sövme hakkına eriştiği, zannına ulaşmak, nasıl bir cehalettir?
Ayrıca bir insan ateist ya da deist olduğunu belirtti diye, ona küfür etmeyi kendinde hak, helal gören cehaletide anlamıyorum.
Neden, bilgili ve kültürlü taklidi yaparken, aynı zamanda bu kadar tahammülsüz bir toplum olmak için çabalıyoruz?

2|1
7|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Gerçek saklanamaz gerçek yüzümüz çıkıyor birden maalesef saygı ve hoşgörü konusund ben de yetersizim hala. Daha anlayışlı olmak umudiyla

0|1
    0|0
  • Bu tarz insanlar o kadar çok ki günümüzde. O yüzden hiç takılma boşver gitsin.

0|1
    0|0
    • 18gün

Takılsam iyide, üzülüyorum. Memleketimin yetiştirdiği halkımın, tahammülsüzlüğü, bir gün benim yetiştirdiklerime zarar verecek diye korkuyorum. Tıpkı gencecik fidanlarımıza, kızlarımıza verdiği zarar gibi.

• Ateistlikten ve deistlikten o gibi insanlar yüzünden soğudum. bir ara hristiyanlığa merak saldım bu siteden hristiyan olduğunu söyleyen biriyle konustum kendisi mavi bir hesaptı neyse sürekli islama özelliklede müslüman kadınların namusuna sövüyordu hristiyanliktan da o vesileyle soğudum. Gerçekten amaçlarını bende anlamış degilim dedigin gibi sürekli saygı bekliyorlar ancak bizim inancımıza saygı göstermiyorlar. Kendileriyle çelişip duruyorlar.

0|1
    0|0
  • Kimseyle bu tür tartışmalara giremeyecek kadar yorgun ve ayrıca meşgulüm.

0|1
    0|0
  • samimiyetsiz ve hadsiz olarak görüyorum öyle insanları ve muhatap kabul etmiyorum

0|1
    0|0
  • Milletçe tahammülümüz yok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sözde insan olduklarını düşünüyorum. Klasik olacak ama bu tür insanlar insansa ben değilim

0|1
    0|0
  • Ateizm dinlerle uğraşmaz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...