Zina eden erkek zina etmeyen kadınla evlenebilir mi?

Sonuçta dinimizde böyle bir söz var bu evlilik doğru değil bence
"Zina yapan erkek, zina yapan kadınla ya da bir müşrik kadınla evlenir; zina yapan kadın da zina yapan bir erkekle ya da müşrik bir erkekle evlenir."

0|1
7|29

Erkekler Ne Diyor 29

• Haydar dümen gençlik yıllarında cinsellik konusunda soru cevap listesinden oluşan bir kitap çıkarmıştı. O kitap bizde halen var. Okudukça gülme krizine giriyorum. Kitap 50 yıllık filan. O zamanın üniversite mezunlarında nasıl bir ahlak varsa iki genç okudukları üniversitede birbirlerini sevip aşık olup evleniyorlar. Fakat zar bir türlü yırtılmıyor. Dümene gidiyorlar durumu anlatıyorlar dümen muayene edecekken kadının göbekdeliğindeki morluk dikkatini çekiyor. Dümen buraya ne oldu diye soruyor verilen vecapsa çok ilginç. Adam karısının kızlık zarının vajanda olduğunu bilmiyor. Burdan yola çıkarsak erkeğin cinsel anlamda tecrübe sahibi olması hem kendisi hem kadın için daha hayırlı gibi.

1|0
    0|0
    • 18gün

Cinsellik sırf zevk için yapilmamali olacaksa aşk ile olmalı bu bile günah aslinda

• Ben duydum bunuda kim uyuyor buna? alt komşum mesela 1 tane çocuğu var evlenip boşanmış 32 yaşında kapalı birisi evine 2 tane erkek girdi çıktı ne yaptıklarını çok iyi biliyoruz zaten hani inlemeler falan. Ama lafa söze geldimi Allah kitap her zaman.

0|0
    0|0
    • 18gün

Inanamiyorm Allahim çok kötü bişey bu inşallah doğru yolu bulur

• 18gün

O çocuğa yazık günah

• 18gün

bende onu diyorumya işte yazık yani hakikaten yazık. neler var neler yani

• O ayette musrik kismi yok yalniz.
    Yanlis bu ayet.

0|0
    0|0
    • 17gün

Zina eden erkek / kadin , zina eden erkek/ kadinla evlenir. ve bu , muminlere haram kilinmistir seklinde bu ayet.

• 17gün

Tekrar baktimda emin olmak icin, gercektende oyleymis. bunun tefsirini arastiracagim merak ettim nedenini. iyi denk geldi soru. kusura bakmayin tekrardan hayirli geceler

• 17gün

Ben buldum cübbeli nin konuşması bu ayetten sonra başka ayet inmiş tövbe edip evlenebilirmis

• Kısaca zina yapmayın desen yeterli 😂

0|0
    0|0
    • 18gün

Konu bu değil yapan la yapmayan evlenemez doğru değil

• 18gün

Doğru olmayan çok şey oluyor oda olur yapacak birsey yok

• 18gün

Öyle haklısın o konuda

• Onun İnsanlığına kalmış vicdanınakalmış birşey Sen Yap Yap Ondan Sonra Ben Temiz İstiyom Olurmu hiç öyle birşey :/ @Soran

0|0
    0|0
    • 18gün

Evet olmaz bencede ne kadar tövbe etsede kendi gıbı biriyle evlenmeli yazıyor

• 18gün

O kadar ayrıntılı bilmiyorum fakat İnsanın vicdanına yakısmaz benm demek istediğim vicdan meselesi

• 18gün

Evet ama merak ediyorum böyle bir evlilik olursa günah mi yani o evlilik iyi geçmez mi ne olur

• Aklınızı bozmuşsunuz siz zinayla

0|0
    0|0
  • Bilmem ki

0|0
    0|0
  • AraniZda bakir olmadigi icin evlenmeyen kiz varmi? Reddeen yani

0|0
    0|0
  • Olmaz diyolar ama evlenen gördüm ben bilmiyom artık

0|0
    0|0
    • 18gün

O evlilik dinen yanlış değil mi mutlu olunur mu ki o evlilikten

• 18gün

Zamanım ne getirecegini bilemem içlerini bilmiyom ki

• Magdem öyle engel zina yapip evlenmek lazim hahaha ozaman esit olunur 😂😂

0|0
    0|0
    • 18gün

Evet o zaman eşit olur ama bile bile bu gunah yapilmaz

• 18gün

Bakire aramiyorsundur umarım

• 18gün

Ben kimseyi aramiyomki :) hahaha kim ugrascak? Kendime bakiyorum hayatimi yasiyorum :) istedigimi yapiyorum

• Cübbeliden dinlemiş tim bu hadismi ayetmi neyse işte bu geçerliliğini yitirmiş artık dedi acıklamada yaptı ama ne dedi hatırlamıyorum o kısmı

0|0
    0|0
    • 18gün

Hatırla ama merak ediyorum bu evlilik olursa nolur

• 18gün

Araştırdım bulamadım net bişey

• 18gün

Zina yapan yapanla evlenir cübbeli yaz cıkıyor işte baktım şimdi

• Evlenmemesi lazim. Biraz empati ve saygi gerek

0|0
    0|0
  • bu ayaet doğruda bu ayetten sonra tekrar yeni bir ayet indi ve bu ayetin hükmünü kaldırdı

0|0
    0|0
    • 18gün

Ne o ayet

• 18gün

senin dediğin ayet nur suresinde tefsir ayetlerinde altına şerh koşamarlar senin dediğin ayet mansuh ayettir. sonradan dulları bekarları evlendirin ayetiyle kalktı burda şerh konulmadığı için serbest oldu

• Tamam doğru değilse zina yapan kadinla evlencem.

0|0
    0|0
  • evleniyorlar valla. bizde dini kurallar sadece kadınları bağlıyor. özellikle belden aşağı ise konu

0|0
    0|0
    • 18gün

Evet bu ülkede kadın olmak çok zor

• Hyrr

0|0
    0|0
  • Ee nolmuş evlenirse

0|0
    0|0
  • kime asik olursam o da bana olursa evlenirim.. Gerisi hostur ama bostur...

0|0
    0|0
  • Bakire kadın ona haram olur diyor ayette.

0|0
    0|0
    • 18gün

Nur suresi 3. ayet bu

• 18gün

Gerçekleştiriyor insanlar, birçok erkek dininde ki bu ayetten bir haber burda konu derinleşir ama arapça okunulursa ayet sana ne der anlamzsın, zina yaptıktan sonra birde temiz eş arıyorlar ne kadar acı birşey eşin sana haramdır diyor, zina yaptığını bile bile evlenen kızlarda var erkektir yapar diyolar

• 18gün

Evet bizim toplumuzda bu kadar çok yerleşmiş ki bu düşünce bazen Avrupa bu yüzden ozeniyorum en azından orda haklar eşit kadın erkek ayrımı yok

• Eğer üzüm üzüme baka baka kararirsa sonu vahim olabilir

0|0
    0|0
    • 18gün

Nasıl yani

• 18gün

Karşısındaki kişi senin gibi olmazsa nolcak

• 18gün

Seçim meselesi seçimini yaparsin Arkana bakmazsin

• Neden evlenemesin?

0|0
    0|0
    • 18gün

Dinen yalnış cünkü o kisiye layik degilsin ya da o sana layik değil

• 18gün

Bu dediğim söz nur suresi 3. Ayet bu sözden cikardigin anlam ne peki

• 18gün

Bence yanlış bir anlam çıkarmışsın. Bizim dinimiz hoş görünüyor dini. Bu dediğinde hoş görü nerde?

• garip bir dunya olmaz ama bazi kadinlar bunu kabul ediyor

0|0
    1|0
    • 18gün

Salakliktan başka bişey değil

• Ben duymadim

0|0
    0|0
  • evlenmedende olur yani

0|0
    0|0
  • ben bakir sevgilim goturmus herkesi ama ben yine yapmiyom demekki icten gelen bise sbsbbdnd

0|0
    0|0
    • 18gün

Evliliginiz dinen doğru değil ama birbirinize layık değilsiniz bunu göz önünde bulundur

• Ayetin tefsiri ne bakarsanız zahiri anlamında olmadığını görürsünüz.

0|0
    0|0
  • bence evlemeli ancak dul kadın yakışır

0|0
    0|0
  • O şekilde evlenen çok çok var.

0|0
    0|0
    • 18gün

Tamam var ama doğrusu ne

• 18gün

Doğrusu diye birşey yok. Herkes kimi kabul ederse onla evleniyor. Hayat kadiniyla evlenen zina etmemis dindar erkekte var. Kabul edene gore doğru, etmeyene göre yanlış. Göreceli

• 18gün

Öğrendim şimdi bir yerden okudum tövbe edip de o evliliğe baslamaliymisin böyle evlilik olabilir diyo

• evlenme arkadaş sen. devam et.. taliplerini aramaya

0|0
    1|0
    • 18gün

Bu sözden bunu mu çıkardın şimdi ya

• 18gün

ewet onu çıkardım. soruya göre cevap.. zina yapmayan kadinla zina yapan erkek evlenmesin dedim yani daha ne istion?

Kızlar Ne Diyor 7

• Adam zina etti diye zina etmeyen birini sevemez mi? Niye evlenemesin? Benim en yakın arkadaşım bakireydi ama eşi önceden ilişki yaşamıştı. Gayet mutlular.
    Ha evlilik öncesi ilişki günah bu ayrı mesela. Ama kişinin önceki günahları onu ilgilendirir ve onun Allah ile arasındadır.

0|0
    0|0
    • 18gün

Anladim bu sozu görünce merak ettim

• 18gün

Teşekkürler çok güzel yazdınız evet haklisiniz

• 18gün

Rica ederim.

• Kim kimi isterse onla evlensin bize ne.

0|0
    0|0
    • 18gün

Kimsenin evliligine karistigimiz yok zaten

• Biz sanki köleyiz ne kadar saçma evleniyosun kızlığın yerinde ama adama hizmet ediyosun ama o önceden bütün çiçeklerin balını tatmış oh ne güzel

0|1
    0|0
    • 18gün

Sonuna Kadar Haklısın :) Bu Yüzsüzlüktür resmen karaktersizlik haysiyetsizliktir Ayıp Ayıp :/

• 18gün

Neyse allaha emanet

• 18gün

Sende

• Nur suresi üçüncü Âyet-i kerimede,

"Zina yapan erkek, zina yapan kadınla ya da bir müşrik kadınla evlenir; zina yapan kadın da zina yapan bir erkekle ya da müşrik bir erkekle evlenir."

0|0
    0|0
    • 18gün

buyurulmuştur. Peki yanlışlıkla bu yola sapmış birisi sonradan tövbe-i nasuh ile tövbe ederse durum ne olur?

Bu âyet ile ilgili açıklamaları Elmalı Merhumun Tefsirinden şöyle özetleyebiliriz. Önce farklı görüşleri verip, 7. maddede sonucu belirteceğiz:

1. Bazıları " bu âyette maksat, nikâhın hükmünü açıklamak değil, zinanın kötülüğünü açıklamadır. Burada nikâh çiftleşme manasındadır ve bu sebepten haramlık da zinanın haramlığıdır" demişlerse de anlamsızdır. Çünkü Kur'an da nikâh, hep akit "nikâhlanma" manasına geldiğinden çiftleşme manası verilmesi doğru değildir. Bir de bu manaca ayetin hiçbir fayda ifade etmemiş olacağı gösterilmiştir.

• 18gün

Baya uzun oldu ama araştırdıgımda bunu bulabildim.

• 18gün

Burdan çıkarılan anlam ne yani

• Türkiye'de evlenen çok..:)
    Zina eden erkeklerin çoğunluğu bakire ister ve alır..

0|0
    0|0
  • Evlenir neden evlenmesin

0|0
    0|0
    • 18gün

Bu sözde evlenemez yaziyor

• Yo evlenir eğer gerçek bir tövbe ettiyse

0|0
    0|0
Yükleniyor...