Orta Asyalıya benzemediği halde kendini Orta Asyalı sanmak?

Bu ülkede öyle kişiler var ki kendilerini yüzde 90-100 Orta Asya kökenli sanıyor. Orta Asyadan gelen Türkler 945 yıldır bu topraklarda ve o 945 yıl içinde Anadolunun yerlileri olan Helenlerle fazlasıyla karışmışlar ve Orta Asya genleri oldukça azalmış. Zaten tipimiz de genelde Orta Asyalılara pek benzemiyor. Daha çok yakındoğululara benziyoruz tip olarak.

Sizin görüşleriniz neler bu konu hakkında?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Evet birde gereksiz ırkçılık yapıyorlar

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Türklük evrenseldir bir insan Türk'üm diyorsa Türk'tür illa da coğrafi kökene gerek yok. Bende İranlılara benziyorum ama damarlarımdan Türk kanı aktığını hissediyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ben kendimi rus saniyom millet beni alman ama aslim turk scfhagbfd

1|0
    0|1
  • asıl saf Türkler yörüklerdir ve hala çok benzerler bunlar Antalya tarafındadır

1|0
    0|0
    • Doğru ama bazı kişiler var ki tipi hiç benzemediğini i halde Orta Asyalı olduklarını iddia ediyorlar esas ben oları komik buluyorum :D

• kesinlikle öyle haklısınız 😂

• Oğuzlar'ın 40 boyu var hepsinin fiziksel özellikleri ayrı yani her safkan Türk çekik gözlü falan olacak diye bir şey yok. Ha tabi çok Arap ve Kürtle karışan var da onlar kendini belli eder. Mesela biz de karışma yok çok şükür.

0|0
    0|0
  • Ben benziyorum sıkinti yok miletin ozene bezene yaptigi ulkucu biyigi bile bende kendi kendine cikiyor.

0|0
    0|0
  • Arap ve Osmanlı sanan daha çok

0|0
    0|0
    • Ama ben Saf Yörüğüm

Kızlar Ne Diyor 1

• Mantık kurallarına göre Türkler Orta Asyadan anadaoluya göç etmişlerdir. Daha sonra yayılma politikası ve cihad politikasıyla ele geçirdikleri toprakları Türkleştirmek için nufus yollamışlardır, Kırım olsun, Bulgaristan olsun. Daha sonra buraları kaybedince Bulgaristanda'ki Muhacirler geri ülkelerine dönmüşlerdir. Tatarlarınki biraz daha karışık onların kendi dili ve etnik kökeni var... Yani mantıken hepimiz "Türk olanlar" Orta Asya kökeni var. Sonuçta biz Mete Hanın torunlarıyız gene bir etnik köken meselesi var...

0|0
    0|0
    • Peki o halde neden dış görünüş olarak Orta Asyalılara benzemiyoruz?

Yükleniyor...