Bu toplum nereye gidiyor?

Neden bu sitede çoğu kişi bu kadar saygısız? Mesela bir kız fotoğraf atsın, hemen altına "çırpı gibi zayıfsın", "belin kalın" , kısasın vs yorumlar. Erkek fotoğraf atsın ona da benzeri.
Veya "kadın dediğin balık etli olur" "erkek dediğin uzun boylu olur" gibi net ifadelerle insanları incittiğinizin farkında değil misiniz? Ne zaman böyle bir toplum olduk? Bundan yirmi yıl önce biri bu şekilde konuşsa deli damgası yerdi. Zaten bu sitede öğrendiğim kadarıyla hayatta en önemli şeyler fizik, squad yapmak, Rus ya da Türk olmak, uzun ya da kısa olmak vs.

En sinir olduğum da insanların yaşam tarzına yapılan müdahale. Ben sevgilimle aynı evde yaşıyorum, ailem buna karışmıyor. Ama bir soru sorduğumda kendime otosansür uygulamak durumunda kalıyorum, sevgilim yerine kocam yazıyorum. Çekincem olduğundan değil , ama öyle yazmazsam herkes "utanmıyor musun nikahımız yaşamaya" dediği için konu dağılıyor, asıl soruma cevap alamıyorum. Benim başını örten bir kıza "neden örtüyosun ki gerek yok" dediğimi düşünebiliyor musunuz? Ne saçma olurdu di mi? Zaten ülkemizin güzelliği türbanlısının da açığının da bir arada özgürce yaşaması (yaşamaya çalışması) değil mi? Biz birlikte güzel bir toplum değil miyiz?

Neden açık arayan, birbirini yeren ve hem fiziksel hem yaşam tarzı olarak en iyisinin kendisi olduğunu kanıtlamaya çalışan insanlarız? Birbirimizi sevmek daha güzel değil mi?

0|1
3|18

Erkekler Ne Diyor 18

• 23 yaşında karısın, kim nasıl karışacak sana.. Tabii halen babanın parasıyla yaşamıyorsan.. Bunlar olağan durumlar, finansal özgürlük sağlandıktan sonra, senin üstünde kimsenin söz hakkı kalmaz, sadece tavsiyede bulunurlar.. Burada yapılan yorumlar da tavsiye niteliğinde.. Tıpkı ailenin tavsiyesi gibi.. Ciddiye alma, kimsenin verdiği parayla karnını doyurmuyorsun, evin kirasını da onlar vermiyor.. Dolayısıyla sana karışma lüksü yok kimsenin..

0|0
    0|0
  • İyi de senin şikayetçi olduğun şeyler yaşadığın çağa özgü olmayıp yaşadığın topluma özgü durumlar. Sen bu toplumun hangi döneminde yaşarsan yaşa her halükarda o otosansürü uygulamak durumunda kalacaktın zaten. ikincisi incitici yorumları kesinlikle tasvip etmemekle birlikte nasılım sorusu sorup insanların seni betimlemesini istiyosan her gözün aynı görmeyeceğini, gördüğü şeyi aynı şekilde betimlemeyeceğini, güzelin ya da çirkinin göreceli oldugu gerçeğini bilerek o soruyu soruyosundur ki karşıdaki insan da kendisine yöneltilen nasılım sorusuna kendi gözüyle nasıl gördüğünü belirterek cevap veriyodur

0|0
    0|0
  • Bu sitede saygıyı hak edecek kimse yok.
    Nasıl geliyorsa, öyle hak ediyorlar. Nasılım sorularıyla, ilişki sorularıyla böylesine meşgul olmasalar, kendilerine göre kayda değer bir çizgi koysalar, aynı seviyede tepki görürler. Tutum yanlış ve hak ediyorlar.

0|0
    0|0
  • ülke bitti okeye dönüyo hanım kızımız:DDDD

0|0
    0|0
  • Sitede herkes ego pesinde yolda gorse agzi sulanir burda kedi ciger misali kotusun bilmem ne yazar ama kasitli meme toto acanlara normal cvp vermem

0|0
    0|0
  • biz birbirimizde nefret eden ve hepimizin kendisi gibi olmasını isteyen bir toplumuz. dediğin şeyler aklın mantığın olduğu ülkeler için geçerli

0|0
    0|0
  • Buradan bir sey bekleme. Hepsi bozuk hepsi ayni pislik. Nefsine kole oldugu surece saygili olmasini bekleme empati kuramadiktan sonra bir sey beklemeyin. Kadinla nasil konusacagini bilemeyen embesil pislikler.

0|0
    0|0
  • Çünkü, yozlaşmış, mutsuz, adi ve en kötüsü karaktersiz insanların çoğunlukta olduğu bir toplumumuz var.

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum hepsine özellikle de kadın dediğin veya erkek dediğin diye başlayan cümlelere inanılmaz gıcık oluyorum ben de.

0|0
    0|0
  • Bu toplum hep böyleydi, sadece artık o yobaz kitlenin sesini duyurabilecegi alan genisledi.

0|0
    0|0
  • Evet haklisin bende uyuz oluyorum inan

0|0
    0|0
  • Haklisin hiç bu açıdan bakmamistim

0|0
    0|0
  • Bazara. d

0|0
    0|0
  • Ülkemizde ki tek sorun mükemmelliyetçilik. Bu yüzdendir ki herkes kendinde olmayanı ister.

0|0
    0|0
  • yazdıkların iyi hoş ama resmini paylaşan böyle yorumları göze alacak

0|0
    0|0
  • Çok iyi yerlere değinmissin boyle birinin bu sitede olması sevindirdi

0|0
    0|0
  • hayır güzel olsa severdik.

0|0
    0|0
  • Evet genelde yorum için yorum yapıyorlar. Begenmiyosan ilgilenmiyosan yazma. Konu neyse varsa bir bilgin ona paylasim yap, yoksa gereksiz lafin bir anlami yok. Kendini gostermem yersiz, sen öyle deyince dedigin kişinin düşüncesi de değişmiyor zaten.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• sanaldan yorum yapmak kolay da ondan, yüzyüze olsa o kızın bokunu yer o adamlar :D

0|0
    0|0
  • Çok haklısın. Bende bazı üyelerin sayende çok şey öğrendim.☺Gülüp geçeçeksin.

0|0
    0|0
  • Ailen nası müsade ediyo ya benimki sevgilimle bulusmama karışıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...