Neden müslümanım deyip aksattınız?

Yaşadığımız dünya düzeninde biz müslümanların ibadetlerini eksiksiz yapması, Peygamber efendimiz'in (sav) küçük kıyamet alametlerinde belirtiği gibi zor bir durum olmaya başlamıştır. Şu Hadis-i Şerifte; " Ortalık bozulacak, dine uymak avuçta ateş tutmak gibi zor olacak. " [Hâkim] şeklinde bu durum özetlenmiştir. Bu Hadis-i Şeriften anlayacağımız gibi, İslamı gerektiği gibi yaşamak, kıyamete doğru iyice zorlaşacaktır.
Aslında günümüzde bu hadis-i şerifin izlerine rastlamak o kadar da zor değil. Çevremize şöyle bir dönüp baktığımızda, neredeyse 5 vakit namaz kılan kişilere rastgelmek bile zorlaşmıştır. Bu durum, yüzyıllarca müslüman ülkelerde hükümdarlık sürmüş, Peygamber efendimiz'in haber verdiği " mübarek ordu " ve mübarek kumandan " gibi övgülere nail olmuş bir imparatorluğun evlatlarının utanç kaynağı olmalıdır. Kendimizi bir sorguya çekmek, sarsılıp kendimize gelmek, nereden geldiğimizi unutmamak için herkes elini taşın altına sokmalıdır. Bugünlerde dinini yaşamaya çalışanlara cumhuriyet düşmanları, rejimi değiştirmeye çalışan vatan hainleri gibi yakıştırmalar yapılması, aslında ülkemizdeki tüm kardeşlermizin bilinçaltlarıyla ne kadar oynandığı, tarih bilinçlerinin ne kadar yok edilmeye çalışıldığının bir göstergesidir. İnşaallah bu durum, tüm kardeşlerimizin yine kendi iradeleriyle zamanı geldiğinde bir son bulacaktır.

Neden müslümanım deyip aksattınız??

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümanlar 2 ye ayrılır. Kuran-ıKerim müslümanları. Ve Kuran-ıKerim dışı müslümanlar. Neden Kuran-ıKerim den örnek vermiyorusunda hadis den örnek veriyorsun. Ne zaman ki kuran müslümanı olur bu toplum ki %90 ı kuran dışı müslüman. O zaman yol alırız. Aksi halde müslüman ülkeler kan gölünde debelenmeye mahkumdur şimdiki gibi.

1|0
    1|0
    • 17gün

haklisiniz fakat insanlar o kadar kör olmuş ki şeytanın sırtını sıvazlıyorlar.. Kuran i kerimden daha once bir sürü sorular sormustum bugunde hadislerden gelmek istedim bir nebze de olsa insanlara müslüman olduklarini hatirlatmak icin..

• 11gün

Teşekkürler tercihiniz için.

• 11gün

rica ederim😇

Erkekler Ne Diyor 3

• Birazdan sana yobaz demeye ve hakaret etmeye başlarlar

0|0
    0|0
    • 17gün

desinler ama ahirette ne cevap vereceklerini düşünmeleri gerekir bende bunu yuzlerine vururum

• 17gün

kurandan dökülen her kelime beni yeniden diriltiyor bu yüzden yipranmicam.. Allah razı olsun..

• 17gün

Hakkında hayırlısı olsun. İnşallah istediğini elde edersin

• Bunu paylaşırken neden gizli üye oldun diye sorarlar adama. Soru iyiydi

0|0
    0|0
    • 17gün

kimse eklemesin diye daha once de sordum ve bir sürü kisi ekledi engellemekten bıktım..

• 17gün

Anladım

• özet geç bakalımmm

0|1
    0|0
    • 17gün

uzun olduğu icin mi okumaktan korktun?

Kızlar Ne Diyor 2

• Kuran okuyor iseniz kıyamet alameti diye bir ayet gösterir misin?

0|0
    0|0
    • 14gün

Sana kıyameti, ne zaman gelip çatacağını soruyorlar. De ki: Onun ilmi ancak Rabbimin katındadır. Onun vaktini O'ndan başkası açıklayamaz. O, göklere de yerlere de ağır gelmiştir. O size ansızın gelecektir. Sanki sen onu biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki: Onun bilgisi ancak Allah katın­dadır. Ama insanların çoğu bilmezler"(el-A‘râf 7/187).

• 14gün

ayet hadis hersey var lakin bunu bilen insan yok

• 14gün

Hadisler bunun tersini söyler küçük büyük kıyamet adı altında Kuranı iyice bilmeden neye İnandığina dikkat etmeli insan ister hadis desin ister kuran

• üzerime salmıyorum bu soruyu :D

0|0
    0|0
    • 17gün

bence de üzerine salma kalbine ibadet duygusu olarak al..

• 17gün

ahirette bunu diyemezsin müslümanlık dır dünyanın temeli hic öldükten sonra ne olacağını düşündün mü? müslüman olmadan olenlerin agiretteki hayatlari nasil olur diye bir yaz araştır istersen belki hayatini degistirme zamanin gelmistir..

• 17gün

Işık kaynağımız aynı bırakta ona yaratıcı karar verısn

Yükleniyor...