Kapat

Bıktım artık parasızlıktan. yeter be?

Bıktım gerçekten. Okul ve ev arası uzaklığım yarım saat veya daha fazla. sırf 2 lira vermemek için okul çıkışı o yorgunlukla yürümektende, bugün okul çıkışı arkadaşlarımla bir mağazaya gidip onların kiyafet almalarını izlemektende bıktım. Maddi durumumuz cok kotu. babamin bir emekli maasiyla geçiniyiyoruz. Ablamla abimde calisiyor bize yardim ediyolar. ama gercekten cok ozeniyorum arkadaslarima. kış geldi herkes cesit cesit kazak almaya basladi. benim sadece 1 kazagim var onuda annem ordu. istiyorum almiyo evdekileri giy diyip duruyo. valla bu sogukta kisa kollu tisort giyip uzerime hirka giymekten biktim. parasizlik cok kotu. cok ozeniyom arkadaslarima napmaliyim sizce bu ozentiden kurtulmak icin?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim şimdi beni dinle veya oku herneyse :) hiçbirşey göründüğü gibi değildir parası olan arkdaşların kim bilir nasıl mutsuzlar çünkü bıkmışlar herşeyden. ama sen kendine bir hedef koyarsan ve o hedefin peşinden gidersen ve başarılı olursan parası olan insanlardan daha çok mutlu olacağın kesin :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle haline şükretmelisin, ne olursa olsun. O bir kazağı olmayan insanlar da var gerçekten. Ve böyle geçici şeylerle uğraşacağına derslerine öncelik vermelisin ki ilerleyen zamanlarda iyi bir mesleğin olsun ve kendine çeşit çeşit kazaklar alabilesin. Kimse seni yargılamıyor, bir kazağı var fakir, diye. Kendi kendine takıntı yapmışsın anladığım kadarıyla, ve buna hiç gerek yok. :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 4

• Derslerine çalışıp okulunu bitir üniversiteye git ve işe gir. Kendin kazan kendin harca. Ama kötü yollara sapmadan arkadaşım

0|0
    0|0
  • yapman gereken şey üniversiteyi kazanıp hem çelışıp hem okumak bu şekilde hem kendi gecimini sağlarsın hemde iyi bir geleceğin olur

0|0
    0|0
  • para mı lazm sana

0|0
    0|0
  • Benimde ailem durum iyi değil. 23 yaşıma geldim hep fakirler. Sen part time iş ara. Şehrimde ki işkur da bulabilir sin

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

• Belki sen de okul sonrası part time çalışarak harçlığını çıkartabilirsin.

0|0
    0|0
    • lisedeyim :(

• Olabilir yine de bulabilirsin diye düşünüyorum ya da iyi olan bir dersin var ise kendinden küçük sınıflara özel ders vererek parça kazanabilirsin.

• Derslerine calis iyi bir meslek sahibi olunca kendi paranla istedigini alirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...