Bıktım artık parasızlıktan?

maddi durumumuz çok kotu. okul ve ev arasi yaklasik yarim saat uzaklikta ya da daha fazla sirf 2 lora dolmus para vermemek icin yurumektende bugun okul cikisi arkadaslarimla bir magazaya girip onlarin kiyafet almalarini izlemektende biktim. bende bir kizim gercekten cok ozeniyorum. tum arkadaslarimin cesit cesit kiyafeti var. kış geldi herkes renkli renkli kazaklar aldi. benim daha 1 tane kazagim yok alamiyorumda sadece 1 tane var onuda annem ormustu. okulda felan giyemem yani. gercekten cok uzuluyorum hic paramiz yok babamin bir emekli maasiyla gecinip gidiyoruz. aekadaslarima cok ozeniyorum. napmaliyim

1|2
8|16

Erkekler Ne Diyor 16

• Değerli kardeşim yaşadıklarını söylediğin gibi özenmek ile beraber yasadigin eksiklik sadece senin yaşamak istediklerin ile alakalı Rabbimin bizlere verdiği imtahanlarin güzellikleri ile beraber huzurla yasama devam etmeni diliyorum var ile yok olanın hic bir farkı yok merak etme tavsiyem eline her hangi bir var olan MTA i al varlığını gör ve o MTA yi yok et fark eden hic bir şeyin olmadığını anlayacaksın şöyle düşün karnın aciktiginda karnını doyuruyorsun ve zamanı geldiğinde tuvalete dokuyorsun elbise yi alıyor giyiyor çöpe atıyor paçavra olusunun farkına vardığında anlayacaksin senin derdinin yoksulluk fakirlik olduğunu düşünmüyorum arkadasim

0|0
    0|0
  • geçer bunlar sen yeterki sabret ve ailenin durumundan ders çıkar, derslerine daha iyi çalış okuyup kendini ve aileni kurtar

1|0
    0|0
  • Biraz daha sabret diyorum sana bak ne güzel ailen seni okutuyor buna şükret ve asla isyan etme kariyerini eline alınca sende kendi paranı kazanıcaksın prenses...

1|0
    0|0
  • sükredicen bu halleri hiç unutmican daha çok calisican derslerine daha cok isticeksin ve basaricaksin

1|0
    0|0
    • 12gün

isyan ederek böyle düşünerek olmaz bunun sana güç vermesi lazım.

• İsyan etmek yerine çalışmayı dene madem

1|0
    0|0
  • eğer alamıyorsan sakın da çalma kul hakkına girme burası önemli değil diğer dünya önemli parası olan da aynı yere gidiyo olmayanda

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun canım.. senin benzer durumunda binlerce kişi var inan..

1|0
    0|0
  • En azından evin var

0|0
    0|0
  • Özenme, okuluna odaklan.

1|0
    0|0
  • üniversite mi okuyosun

0|0
    0|0
    • 12gün

lise

• 12gün

haklisi. bnc

• 12gün

gardeş cocuk ayda 500 lira para vericek brakta parasının nereye gidecegini bilsin ya.

• milyarlar geçse ne olur, böyle olsa ne olur.

0|0
    0|0
  • İlerde okulunu bitir seninde olur

0|0
    0|0
  • Benide uzdun haklısın ama sabret okulunu bitirmeye bak calısınca herseyin olur

0|0
    0|0
    • 12gün

ulan varya su para denen zikkim cidden cok onemli

• çalış. biriktir. karnın doyuyorsa ona şükür et.. yok sa yok yani. biz sabah akşam calisiyoruz gene yok.. okul yillarinda 1 yol parasi ile okula gidip gelirdik oda okul uzakta idi.. üstüne yürüdüğümuz oldu. sabir et bitir okulunu çalış kendin kazan.

0|0
    0|0
  • Seni anlıyorum. Üzülmemeye çalış
    Zor durum bende yaşadım o günleri

0|0
    0|0
  • Yapacak 2 şey var.
    1 - Bunca sıkıntıya göğüs gerip başarılı bir öğrenci olacaksın ve sonrasında iş hayatına atılıp kendi ayakların üzerinde duracaksın.
    2 - Zekanı kullanmaktansa dişiliğini kullanıp zengin koca bularak ona asalak gibi yapışıp yaşayacaksın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• yorumlara baktım da bazıları opte başına koy falan demissiniz kıyafet te sorun mu. tabiki evsiz olanlar ailesi olmayanlar var ama hangimiz su günde ayni kıyafeti bile her gün giyiyorsunuz özelliklede kızlar bir takısı vs olmadan cikamayan insanlar var isyan olarak algilamyin bunu sonuçta bir genç kız bunları söylemesi normal yani. onun açısından bakarsanız bir sorun. ama okuyorsun bazı erkek görüşlerin De dediği gibi daha çok hirslan ve bir yerlere gel sabret yanlış birşeye bulaşma.. yasadigin zor birşey bende zamanında yaşadım ama geçiyor geçecektir karamsar düşünme.

0|0
    0|0
  • O bir kazağı al eline öp. Sonra annenin yanına git onu öp. Sonra babanın yanına git onu öp. Sonra ALLAHa şükret. Sonra da arkadaşlarınla mağazalara gitme.

0|1
    0|0
  • en azından basını sokacağın sığınabileceğin anne baban var ya olmayanlar? özendiğin sey ceviz kabuğunu doldurmaz bu dünyada kıyafetler le mi mutlu olunuyor kıyafeti olupta anne babası olmayan yüzlerce mutsuz insan var şükret haline şükretmeyi bil

1|1
    0|0
  • 😔😔😔 şöyle düşünsen en azından elin ayağın tutuyor, annen baban hayatta, başını sokacağın bir evin var, karnın doyuyor. Zor bir durum evet seni anlayabiliyorum ama para bir şekilde bulunur da sağlık aile gelmez geriye. Elinde olanlarla yetinmeyi mutlu olmayı bilirsen hayat daha farklı olur..

0|0
    0|0
    • 12gün

sonuna kadar haklisin. Allahima sukurler olsun sonucta evimiz var ailem saglikli basimda. ama iste ben bu parasizliga cok uzuluyorum beni anla bende bir kizim kim istemezki cesit cesit giyinmeyi bir fakir benim galiba bizim arkadaslar arasinda

• 12gün

Seni çok iyi anlıyorum ama olmayınca olmuyor işte yapacak bir şey yok ki 🙄 senin şu an yapman gereken tek şey derslerine dört elle sarılıp kendini kurtarmak. Hayat adil değil maalesef herkesin sınavı farklı işte.

• Haklısın Rabbim yardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • Buraya nasıl giriyosun komşudan mı

0|0
    0|0
  • bunları gör ve hırslan derslerine iyi çalış. belki sen iyi bir meslek sahibi olursan zengin olursun başarmak senin elinde

0|0
    0|0
  • yaşın kaç? lise öğrencisi misin

0|0
    0|0
Yükleniyor...