Kürtler kadar özgürlüğüne düşkün başka millet var mı?

Kürtlerde öyle biat tapınma kültürü yok. Özgürlüğe önem veren millet ve kültürünü muhafaza ediyor

Güncellemeler:
19gün Amacım tartışma ortamı yaratmak değil. Bu yüzden görüşlerinizde hakaret olmazsa sevinirim. İnsan gibi konuşalım

0|0
18|28

Erkekler Ne Diyor 28

• Güldürdün. :D Pers soyundan olan bir topluluğa başka bir ad vererek millet diyorsunuz, buna anlam veremiyorum. Bu sitede de bir arkadaş var mesela Sasani'leri zazalar sanıyor. :D Kurban olayım biraz tarih okuyun, çılgınların zincir vuramadığı kaç millet varmış bunu öğrenin. :D

3|4
    2|1
    • 19gün

Türklerde Moğol soyundan olur senin mantığına bakarsak

• 19gün

Atatürk gereken kapama olayını yapmış zaten; Türkiye'yi kuran halka Türk milleti denir demiş. Kimseyi dışlamamış, ötekileştirmemiş. Ama İngiliz'ler hala vazgeçmediler.

• 19gün

Türkler Moğol soyundan?😂Tarihin en saçma cümlesi olmaya aday bu ne mk?😂😂😂

• kürtler özgürlüklerine düşkün bir millet falan değil
    özürlüğe düşkün olmak bazı gruplarca zaten özgürce yaşadığın bir ülkeye savaş açmakla olacak bir iş değildir. ayrıca kürtler hem yurt içi hemde yurt dışı çeşitli otoritelerden aldıkları güvenceler olmasa böyle bir harekete girişemezler
    hem ülkemizi hemde ortadoğu çoğrafyasını istediği gibi yöneten amerikanların isteklerini yaptıkları için onların desteğini alıyorlar
    kimse çıkıpta özgürlüklerine düşkünler demesin biraz gündemi yakın tarihi ve cia nın faaliyetlerini inceleyin bu coğrafyadaki hiçbir millet özgür değil ve olamaz da anca öyle olduklarını zannederler

2|3
    2|0
  • Özgürlüğüne düşkün mu? 😂
    Gerçekten kahkaha attım, ağanın haberi var mı bu paylaşımdan yoksa Türk Devrimi'nin özgürlüğünde mi yazıyorsun?

5|4
    2|0
    • 19gün

Çok özgür bir yerden giriyorum internete merak etme

• 19gün

Okuduğunu dahi anlamamış 🤔

• millet derken? yalnis anlama ama Turkiye icinde tek bayrak altinada yasamayi bilmediginiz surece ana'nizi s'kecez. baska yerde ne bok yiyorsaniz yiyin.

3|1
    1|1
  • kürtlerde biad yokda aşiret reisleri ne iş görüyor çok komiksin ayrıca komünist ve hriyanlaşmışlarmı kültürünü muhafa ediyor sana ne içiriyolar. eger yapılan mucadeleden bahsetiyossan o özgürlük mücadelesi degil avrupanın krili taşeronlugudur beebgim

2|4
    1|0
  • Çok mu hoşunuza gidiyor milleti birbirine düşürmek.

4|2
    1|0
    • 19gün

Hakaret olmasa sorun çıkmayacak. Cümlelerimde tek bir aşağılama yok. Karşı taraf ise sövüyor direkt. Bu benim suçum değildir

• Ahhaahhahahahahhahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahhaha Kal devlet kurdunuz söyleyin bakayım😂😂😂😂😂

3|0
    1|0
    • 19gün

Devlet kurup sadece tek bir lidere tapınanlar özgürlüğe düşkün olmaz

• 19gün

Kimler özgürlüğüne düşkün olur devlet kuramayıp fistan giyenler çatışmalarda çocukları öne cıkaranlar mı özgürlüğüne düşkün olur

• Kurtler millet degildir millet olmasi icin kendine ait bayragi devleti vatani olmasi lazimdir.

3|2
    1|2
    • 19gün

Bayrağımız var zaten merak etme. Özerklik devlet var henüz

• 19gün

Amerikadaki kimliklerde race yani ırk bölümünde: white, black veya hispanic yazar. Şimdi ırkın ne olduğunu daha iyi anla

• 19gün

Amerikada soyle bir durum var amerikali diye bir irk ama biz Turkler bir irktir hep hukmeden olduk hep devlet yiktik devlet kurduk kendi kendimizi yonettik kurtler hep birilerinin yonetimi altinda yasamaya mahkumlar tarihte hep boyle oldu olacakta bu topragin alti size helal ustu degil

• Özgürlük için önce cehalet ve zalimlikten kurtulmak gerekir.

2|1
    1|1
  • Parayı verince amerika almanya Fransa köpeği iti oluyor onların peh 😄😄

3|1
    2|1
  • Asla taşırmaya girmeyeceğim bir konu ama o kadar çok güldüm ki yazmak zorundayım. Hala daha feodalitenin hüküm sürdüğü ağalık sisteminde hangi özgürlükten bahsedilebilir. İnsanlık tarihi boyunca şimdiye kadar devlet kurmak istememiş 20. yy da akıllarına gelmiş bir topluluktan daha özgür ruhlu bir topluluk olduğu tabii ki düşünülemez değil mi?

2|0
    1|1
  • kürtler diye bir millet mi varmış nerde geçer ilk adi acaba hangi devletleri kurmuşlar 😂😂

2|0
    1|1
  • Yaa şimdi onlara bir giydiricem ama neyse

1|0
    1|0
  • Türkler var hatta öyleki bazı ırklar da bundan faydalanıp zamanında kendilerine bundan pay biçmişler şimdide yüz verdik astarını istiyorlar

0|1
    0|0
  • özgürlük demek yediğin kaba pislemek ise hepiniz geberin

1|1
    0|0
  • Amerika'nın o. rospusu sözde özgürlük deyip Amerika'nın altına yatıyor.

0|2
    0|0
  • Paspas gibi kullanılmaya devam edeceksiniz. Bizim açımızdan sıkıntı yok

0|2
    0|0
  • O yuzden surekli devlet kurduk

0|0
    0|0
  • Kurdum ole. ozgurlugume duskun degili m gtunde n sallama

0|1
    1|0
  • Tarih boyunca başka hiçbir topluluğun egemenliği altına girmeyen. 3000 yıldır kendi devletine sahip milletler de var. Bence onlar özgürlüğüne daha düşkün.

0|0
    0|0
  • kültür tükenmek üzeredir

0|0
    0|0
  • Öşek s*kmek özgürlükse ozgursunuz hepiniz de

0|0
    0|0
  • Ne özgürlüğü? Ne milleti? başka şeylere düşlkün onlarda neyse :D

0|0
    0|0
  • hadı canımmm.
    aşiretler , aşiret kültürü özgürlükmü bızmı yanlış bılıyoruz.
    babasının yanında çocuğunu sevemeyen adamlar
    kuma gelınce azını açamayan kadınlar bumu özgürlük.. baya özgürler

0|1
    0|0
  • Özgürlük adı altında ülke bölmeyi bilirsiniz evet sizin kadar bölücü bir millet yok

3|0
    2|1
  • Hee görüyoruz çoluk çocuğun, avradın eline taş sopa verip önde sürüp, anasının avradının fistanını giyip kendini gizlemeye çalışan, köpek kadar olamayıp devletine ihanet edenlerin, masum insanları katledenlerin, otobüsleri yakan, kundaktaki bebelere kurşun sıkanların, öğretmen, mühendis, asker, polis farketmeksizin katledenlerin özgürlük mücadelesini.

2|0
    1|0
  • Başka milletlerin boyunduruğu altında yaşamış dağ insanları etse nolur etmese nolur

3|0
    1|0
  • Kürtler kadar nüfusu yüksek aynı zamanda devleti olmayan başka millet var mı?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Hahahahaha millet mi? Kültür mü? 😂 😂 😂 öyle bir millet yok onlar sadece topluluk. Bir ülkedeki azınlık yerinizi bilin bence 😂 😂 Daha tarihleri bile yok kültürden bahsediyor 😂😂😂

2|4
    2|0
    • 19gün

Tarih ve kültürümüz olmasa çoktan asimile olmuştuk

• 19gün

yapistirdin rahat ol bende 😂😂

• kürtlerin iyisi ve kötüsü vardır ama bir kıskanma sezdim. Türkler için söylenen cümleleri kendinize kullanmışsınız :)
    kürtler pkk nın altında eziliyor nerde bu özgürlüğüne düşkün halk ezilen halk var ortada

0|2
    0|0
  • Önce elektrik faturalarınızın ödenmiş dekontunuzu bir gösterin

3|3
    0|0
  • Kürtler Türkler birbirleriyle şişman olduğu surece Kürtler her zaman ezilicek bunun farkında olun birlik olup güçlenmek var iken siz ayrılmayı düşünüyorsunuz ayrildgnzda Amerika birleşik devletlerinin egemenliği altına girmzseniz ben de neyim. biraz kafayı çalıştırın turk kurt insandır.

0|2
    1|0
  • Millet mi? 😄 valla kürtleri bilmem de bizim kadar toprağına vatanına düşkün başka bir ırk yoktur. Bizim dur dediğimiz yerde onların özgürlüğü biter. Gitsin başka yerde yaşasınlar özgürlüklerini.

0|3
    0|0
  • ne özgürlüğüsü ya
    bu töre olayları kimlerden çıktı?
    bahsetme bana özgürlükten, bu kavrama çok uzaklar.

0|1
    0|0
  • Çoğu boş eğitimsiz görgüsüz kültüründen ne olur onların çocuk doğurup sokağa salmaktan başka bişe yapamazlar

1|0
    1|0
  • Ona özgürlük denmiyo bosgezenlik deniyo evet tam kurt işi

1|0
    1|0
  • Bu başlıkta bu soruyu sormanın amacı ne? Konu Türk-Kürt bile değil. Hala böyle zihniyetler kaldı mı demeden gün geçmiyor çıkıyor birisi

0|0
    0|0
  • Asdf ne kulturu bu

0|0
    0|0
  • 😅😅😅😅 Bismillahirrrahmanirrahim😅

0|0
    0|0
  • Katiliyorum dalga gecmeye baslarlar şimdi ergenler

1|0
    4|5
    • 19gün

Aynen başladılar ama bu gerçeği değiştirmez :)

• 19gün

Kürtleri iskoclara benzetiyorum onlarda özgürluk duskunu bir millet

• tüm tarih boyunca türkler özgürlükle düşkün olarak bilinir

0|2
    0|0
    • 19gün

Kendi resmi tarihinden öğrendiğin bir şey. Hiçbir yabancı devlette Türkler özgürlüğüne düşkün denmiyor

• 19gün

Türkler 600 yıl boyunca saray tarafından sömürülüp "sen hayırdır ya" demeyen bir millet. Ben de Türküm ama Türklerin itaatkar bir toplum olduğunu inkar etmek saçmalık olur.

• 19gün

röportajlarda mi bir şey ifade etmiyor soran atilla diyince fatih diyince osmanlı diyince avrupalıların yuz hali varsa tarihiniz serinde kürtlerin özgürlüğünü görelim

• Olabilir, cok iyi tanimiyorum kurtleri.

0|0
    0|0
  • Maalesef bu dedigine guler insanlar...

0|0
    0|0
  • Ben👋

0|0
    0|0
  • Eee ne yapalım simdi?

0|0
    0|0
  • Valla benim düşündüğüm şeyi sana cevap olarak yazmışlar bence cevabını almışsındır. Herkes özgürlüğüne düşkündür onda sorun yok fakat özgür değildir😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...