Hukukçular bana yol gösterin lütfen?

Oğlum ilkokul birinci sınıfa gidiyor. Sınıftan bir arkadaşı tarafından haftada en az bir kere ıssırılıyor ve çocuğum kolları mosmor geliyor eve. Önce ıssıran çocukla anlayacağı şekilde arkadaşını ıssırmaması gerektiğini, arkadaşların birbirini ıssırmayacağını anlattım. Daha sonra çocuğumun morarmış kollarının fotoğraflarını ailesine yolladım ve uzlaşmacı bir şekilde iletişime geçtim. Aile kabul etmedi. Ama sınıftaki birkaç arkadaşı da duruma tanık olmuşlar. Bende durumu en son çare olarak öğretmene ve rehberlik servisine bildirdim. İlgileneceklerini söylediler ama bugün oğlumun başka arkadaşından öğrendim ki oğlum yine ıssırılmış. Size sorum hukuki olarak nasıl bir yol izlemeliyim? Darp raporu alıp okul müdür muaviniyle görüşsem sınıfını değiştirme hakkım var mı? ya da sınıfını değiştiremezsem çocuğu nasıl uzaklaştırabilir? Aile benimle uzlaşma sağlamıyor.

0|0
3|4

Erkekler Ne Diyor 4

• Bence okula şahitli ve belgeli bir dilekçe yaz ve sınıf değişimini talep et. yasal süreyi bekle ve milli eğitim bakanlığı ilçe müdürlüğüne ön yazı ile talep ettiğini ve resmi cevap alamadığını yaz.. gerisini onlar düşünsün.. çözüm olur. geçmiş olsun..

0|0
    0|0
    • 15gün

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Yasal süre nedir acaba?

• 15gün

Milli eğitimde ne kadar bilmiyorum ama ya 15 gün ya da 30 gün.

• 15gün

Tamam gerçekten çok teşekkür ederim

• başka okula gönderebilirsin veya 1. sınıf sadece okulda 1 tane değilya başka şubeye aldırabilirsin direk

0|0
    0|0
    • 15gün

4 tane birinci sınıf var. Okul sitemizin içinde oldukça güvenli ve eğitimi iyi bir okul. Dolayısıyla başka ilçelerden bile talep gören bir okul. Okul değiştirmeyi hiç düşünmüyorum. Cevabınız için teşekkürler. Ben insani olarak uzlaşmacı bir tavır sergiledim ve okul açıldığından beri sabır gösterdim. Ama oğlumun hergün okuldan ıssırılmış kollarla gelmesine daha fazla sabır gösteremeyeceğim

• Oğlunu dövüş sanatları kursuna gönder kendini savunsun

0|0
    0|0
    • 15gün

Kendini savuna biliyor oğlum çok şükür ama vahşice ısırmıyor kimsenin çocuğunu

• 15gün

Lütfen dalga geçmeyin. Gerçekten çok çaresiz durumdayım. Yasal yollardan bu durumun önüne geçmek istiyorum. Zaten diğer yollardan yapabileceğimi yaptım

• 15gün

Dalga geçmiyorum. Yasal yolla hiçbirşey yapamassım her sınıfta buna benzer laftan anlamaz yaramaz çocuklar var ya sınıfınu değiştir ya da okukunu

• aynen bu söylediklerini dilekçe le okul müdürlüğüne yz

0|0
    0|0
    • 15gün

Tamam öyle yapacağım. Çok teşekkür ederim. Umarım bir çözüm bulabilirim

• 15gün

Olur illaki ama rehberligin cocukla gorusmesi lazim ilerde sorun olmasin diye

Kızlar Ne Diyor 3

• ben hukukçu değilimde siz çok sakin bir yol izlemişsiniz. Ben yerinizde olsa hemen doktora götürüp rapor çıkarttırırım. İnsan ısırması zatne fazlasıyla tehlikeli. Polise giderim çocuğum ısırılmış derim. Çocuğunuz zaten bir psikologla görüştürülse söyleyecektir. Raporları alırım okulu ve öğretmen hakkında şikayette bulunurum. Beklediğiniz hata

0|0
    0|0
    • 15gün

Bu çocuklar altı yaşında olmasa aynen dediğinizi yaparım. Hiç gönlümden geçmese de tekrar ıssırılmasını bekliyorum. Ozaman gidip rapor alacağım doktordan ve okul yönetimine dilekçe yazacağım

• 15gün

Allah kolaylık versin

• 14gün

Teşekkür ederim

• okul müdürünün yanına bir zat git ve sınıfını değiştirmek istediğini söyle yapanda çocuk sonuç olarak resimleri ve rahatsızlığını dile getir ailesi ile irtibata geçemediğini kabul etmedikleri söyle durum düzeltilir olmazsa en son çare meb şikayette bulunabilirsin

0|0
    0|0
    • 15gün

Yazdığım gibi rehberlik servisiyle görüştüm. Şimdi bekliyorum. bugün öğretmenle de konuştum. Aile kabul etmemiş. Çocuk öğretmene ısırdığını söylemiş. Bugün öğlen okula gittim çocuğum yine ıssırılmış.

• Cocuğun okulunu değiştir kurtar ya, cocuk yetiştirmekten haberi yok milletin. Ne alakasız aileler var.

0|0
    0|0
    • 15gün

Çok doğru söylüyorsunuz. Ama okul sitemizin içinde ve eve yürüme mesafesinde. Benim çocuğum yanlış yapmıyor ki anaokulundan beri 3 senedir olduğu okuldan uzaklaştırılsın

• 15gün

Siz de cok haklısınız. Siz her yolu denediyseniz hala laftan almıyorlarsa basvurun hukuki yollara da görsünler dünya kaç bucak.

• 15gün

Şuanda içim içimi yese de çocuğumun tekrar o çocuk tarafından ıssırılmasını bekliyorum. Öğretmen de ne sahip çıkıyor ne yol gösteriyor.

Yükleniyor...