Sizce kıyametin kopması yaklaştımı?

Sizce yaklaştımı? Tabiiki zamanını sadece Allah bilir..
bence sanki yaklaştı.. küçük Alametleri nerdeyse yaşadık yaşıyoruz..

• Yaklaştı
    77% (20)59% (19)67% (39)Oy Ver
  • Daha çok var
    23% (6)41% (13)33% (19)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|19

Erkekler Ne Diyor 19

• Kıyametin ne zaman kopacağını ancak Cenab'ı Mevla bilir. Yanlış hatırlamıyorsam Cibril Hadis diye bilinen meşhur olayda Efendimiz ile Cebrail arasında geçen hasbihal de bu sual de sorulduğu vakit alınan cevap da hakkında bilgi bilinmemesiydi. Lakin şöyle bir şey de var ki,"Kıyametin alametlerini yaşıyoruz artık. Ayrıca Kıyametin gelmesinden öte toplum olarak zaten kıyamet içindeyiz. Batı ahlakını benimseyen ve onlara özenmeye çalışarak rezil ve zelil hale gelinmiş bir nesil var. Şu anlık bundan daha büyük kıyamet mi var!"'

1|0
    0|0
  • @Tefix53_
    Kimse zaman hakkında bir şey söyleyemez
    Ama bunlar olmadan kıyamet olmaz diye bir şey var ki onların çoğu da gercekleşti
    RABBİM SONUMUZU HAYR EYLESİN

2|0
    0|0
  • Ülke olarak kıyamet alametlerini yaşıyoruz zaten

1|0
    0|0
  • Zaman su gibi akıp gitmeye başladı. Dünyadaki insanlıkların kotuluklerin halinide goruyorsunuz. Tecavüz falan herşeyiyle artmaya basladı. vs vs

1|0
    0|0
  • Allah bilir

1|0
    0|0
  • Bu konularda ortağım daha iyi @neolsun55ibilirsin

1|0
    0|0
  • İnsanın kıyameti kendi ölümüdür. 1 dk sonrasına garantimiz yokken evet kıyamet yakındır.

2|0
    0|0
  • Evet 2 Şubat 2017de

1|0
    1|0
  • Yaklaştı tabi kıyametin alametlerini yaşıyoruz şu an

1|0
    0|0
  • 2071 yilinda kopacagini dusunceler icerisindeyim.

0|0
    1|0
  • En fazla 600 sene hicri 2000i geçmez

1|0
    0|0
  • orasını allah bilir

1|0
    0|0
  • :) ben sana simdi yarin kopacak desem ne degisecek. bos ver kiyameti sen ÖLMEYE hazirmisib onu dusun

1|0
    0|0
  • Deccal ülkemizde zaten 15 yıldır faliyette.. Çoktan başlamış olmalı.

0|0
    0|0
  • Yaklaştı

0|0
    0|0
  • 3000'lerde falan.

0|0
    0|0
  • yaradanın işine karışmayın

0|0
    0|0
  • Umarım yaklaşmıştır kopsa da bütün kötü insanlar ölse

1|0
    0|0
    • 12gün

Bende kopmasını istiyorum..

• 12gün

İnşallah amin.. O mal mülk servet güç uğruna insanların çocukların ölümüne yol açan adilerin ölüm anını izlemek isterdim

• kopsada şu yalan dünyadan kurtulsak

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kimse bilemez bunu bir tek Allah biliyor melekleri peygamberi bile bilmiyor ne zaman hatta sadece kıyamet için yaratılan israfil bile bilmiyor

1|1
    0|0
  • Bazen insan dünyanın halini görünce artık kopsun demek istiyor çünkü insanlık nereye gidiyor... cevapsız 😐

1|0
    1|0
  • evet yaşıyoruz günümüzde zaten küçük alametler var evledin anne babaya aşı gelmesi hırsızlık tecavüz olayları vb bunlar zaten kıyametin küçük hadiseleridir

1|0
    0|0
  • Aslında kopması gerek de rötar yaptı herhalde.

0|2
    2|0
  • Keşke kopsa çocuk tecavuzleri hayvan tecavuzleri vatana ihanet yok yere insan öldürme gibi onlarca şey varken zaten tanrı neyi bekliyor hala bilmiyorum !

1|0
    0|0
    • 12gün

Öyle deme Allah herşeyin en iyisini bilendir. Her şerde bir hayır vardır.
      Zalimlerin sonu cehennem, bu dünya bir imtihan.

• uzaklaşma ihtimali olmadığına göre 🤔

1|0
    1|0
  • Kıyametin ne zaman kopacağı belirtilmemiş."Onu ancak Allah bilir"buyrulmuştur.(A'rap 187, Ahzap 63)

1|1
    0|0
  • Allah bilir haddimizi aşmayalım..

1|0
    1|0
  • Yaklaştı

1|0
    0|0
  • yaklastı ama bız yınede goremıcez

1|0
    0|0
  • Allah cc bilir ama peygamverimiz sav 1400 yıl önceden kıyametin çok yakın olduğunu söylemiş o halde her an herşey olabilir zamanını Allah bilir, sonumuz iyi olur inşAllah...

1|0
    1|0
    • 12gün

soylediklerinde cok haklisin ama iste amalar var. :)
      soyle devam edeyim konuya evet muhammed mustafa s. a. v. hayati ornek ve kurani yansitan hayattir dogru benim takilildigim nokta rabbim sana ayri emir bana ayri emir indirmis olabilirmi? cevabin hayirsa en basit ornek olarak senden ufak bir kan aksa abdesttin bozulurken neden şafi bir kardesimizin abdestti bozulmuyo sen diyeceksinki meshep farki. ee bende sana diyecemki fark? nasil yani islam farkliliklar dinimi birisine helal olab digerine harammi? diyecem cevabinida bekliyecegim :) bana sen ne dusunuyorsun dersen ben sadece kuran diyenlerdenim ben hz. ibrahimin milletiyim baskada kimin ne dedgi beni alakadar etmez simdi kizacaksin ama meshebimde yok ancak ALLAH kuran ve muhammed s. a. v derim. bide kuran araya insan koyup ona tabi olanlar hakkinda bak ne diyor

• 12gün

i: Allah, şöyle der: “Sizden önce gelip geçmiş cin ve insan toplulukları ile birlikte ateşe girin.” Her topluluk (arkasından gidip sapıklığa düştüğü) yoldaşına lânet eder. Nihayet hepsi orada toplandığı zaman peşlerinden gidenler, kendilerine öncülük edenler için, “Ey Rabbimiz! Şunlar bizi saptırdılar. Onlara bir kat daha ateş azabı ver” derler. Allah, der ki: “Her biriniz için bir kat daha fazla azap vardır. Fakat bilmiyorsunuz.”

Yükleniyor...