Fakirligimi iliklerime kadar hissettim?

Beyler simdi bilen bilir bursada bademli diye bir yer var mudanyada burasi bursanin en zengin semti. Burada en dusuk ev 2-2,5 milyon lira falan. Ve vestelin sahibi zeki zorlu, ne bikiyim cavit caglar gibi bursanin en zengin insanlari burada oturuyor. Iste benim evimde bu semtte ama zengi degilim bende 2 milyon liralik evde oturuyorum ama biz oturdugumuz evi dededen kalan mirasla aldik yoksa normal sartlarda 2 mikyon liralik ev alamazdik neyse iste sonucta zengin semtinde oturan bir fakirim. Bu arada yasim 18 ekonomik okarak aileye baliiyim bu yuzden daha dogrusu ailem fakir. Babam mimar annem ogretmen iste fakir dedigim normal orta halli tipler ama benim icin orta halli olmakta kotu. Neyse iste ben bugun babamin renault cliosunu aldim neyse iste. Bademlide dolasiyorum. Zaten cevremden gecen bmwler mercesedler gani gani hatta bir ara ferrari californua bile gecti yanimdan. Neyse ben tabi bunlarin arasinda utaniyorum falan ama cota umursamiyorum. Neyse gidiyorum kici kirik clio ile sonra bir baktim karsidan bir bmw 7 serisi neyse icinde yasitim 2 tane kiz var benim arabamin yanindan gecerken yavasladilar arabamin icine bana baktilar. Sanki bu fakirin burada ne isi var der gibi neyse kizla goz goze geldik ve kiz bana guldu buyuk ihtimal fakirligime guldu neyse sonra bakti onune ve hizla gitti. Yemin ediyorum cok utandim buyuk ihtimal icinden fakir falan diye gecirdi. Neyse fakirligime guldu bildigin. Zaten maddiyata cok onem veren biriyim aileme beni fakir halleriyle dogurduklari icin hep kufrederim. Birde kiz benim fakirligime gukunce iyice moralim bozuldu. Arkadaslar fakirlik bana cidden koyuyor. Ama cidden. Bu fakirligin tedavusi yokmudur. Ne yapsam caresizim. Fakirliign gozu kor olsun.

0|0
110

En İyi Kız Görüşü

• bu fakirlikle bence konuşmaya bile hakkın yok :D

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Anlatım şeklin güzel ama senaryo pek tutarsız :) biraz düzelteyim müsadenle.

1- Mimar olan bir baba ve öğretmen olan bir anne fakir sayılmaz, orta halin biraz üstü sayılır.
    2- Mimar olan bir baba, eğer bu halde ise mesleğinde çok kötüdür.
    3- 2. nci maddeye atfen, mimar olan bir baba eski evi yıkıp yapamayacak kadar beceriksiz ise, kat karşılığı bir müteahhit ile de anlaşmayı düşünemiyor ise zaten ömür boyu fakir kalsın.
    3- Cokta umursamıyorum dediğin durumu defalarca kendin çürütmüşsün.

Başarılar.

1|0
    0|0
    • Hocam konu senaryo degil zaten sorudada degindim fakir dedigim orta halliyiz dedim. Ama orta halli olmaninda venim icin kotu oldugunu sogluyorum.

• Çalış madem öyle :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 9

• Haline şükret bbence.

0|0
    0|0
  • bu kadardami paraya duskun oldunuz be millet baba parasi ile aliyo onlari ben elimdeki herseyi kendim calisarak aldim bu yasimda onemli olan kendi calistiginla alabilmek ailende istemezmi senin istedigin gibi olmayi sokak koselerinde yatan evsiz insanlari dusun eger bu yuzden ailene kiziyorsan cok yazik sana

0|0
    0|0
  • Kışın sokakta karların altında sığınacak bir bina arayan insanlar dolaşırken sen neyin tribini yaşıyorsun lan ergen yok clioymuş yok bmwymiş si. ktirtme şimdi normal halini milyonlarca aç insan susuyor sen mi konuşuyorsun burda?

0|0
    0|0
  • Ulan sen de fakirsen başkaları ne yapsın? 2 milyonluk evi satsaniz, yatırım yapsanız ömür boyu yasarsiniz zaten. Boş goygoy yapmissin

0|0
    0|0
  • Nereden biliyorsun fakirliğine güldüğünü. Sokaklarda yaşayan 1000 lerce evsizi karınlarını doyuramayan aç yatan 1000 lerce garibi düşün. Haline şükret.

0|0
    0|0
  • Sen bu kompleksinden kurtulmazsan her bakış sana ezikliğini hissettirecek.

0|0
    0|0
  • Sen ne Salk bir düşünceye sahipsin? Şoktayım şu an? Senin ailen bir kere fakir değil okumuş yazmış insanlar ve sen başkaları için aileni burada madara ediyorsun? Yazık sana ailen seni yetiştirememiş bak bu konuda aileni eleştirebilirim yazık sana

0|0
    0|0
  • Allah Belani versin.. Troll..

0|0
    0|0
    • Ne troolu ben burada size icimi doktum. Cubku bu durum beni icnten kemiriyor. Konumu baltalama troll falan degil.

• Ayrica bana niye bela okuyorsun ben burada kotu birseymi yaptim. Isyan ediyorsamda kendime

• konuymus... Pehhhh.. Burdaki insanlari gerizekalimi sandin.. Yas trol. sen troll soru troll.. Bir soru da 50 kere fakirlik kullanilirmi? Ve ailesine bunun icinde kufredermismiss. pisllkkk

• Umarım trolsündür. Yoksa beyinsizsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...