İslam ve Müslümanlık gerçekten doğrumu? yoksa dogdugun yerdeki dinemi inanıyorsun?

Öncelikle lütfen hala oksijeni akcigerleriyle soluyan arkadaşlar yorum yapsınlar.
BU SORU KAVGA SORUSU degildir lütfen kavga etmeyelim.

belli başlı maddeler altında bunu inceleyelim
1. Kuran indirildiğinde diger kitaplarin değiştirildigi biliniyordu neden Allah kuranda bakara 4 te değiştirilmiş kitaplara iman etmemizi istedi? neden onları hükümsüz kılmadı?
bakara 4
''Diyanet İşleri: Onlar sana indirilene de, senden önce indirilenlere de inanırlar. Ahirete de kesin olarak inanırlar.''
2. Şura 46.
''diyanet : Onların Allah’tan başka kendilerine yardım edecek dostları da yoktur. Allah, kimi saptırırsa artık onun için hiçbir çıkar yol yoktur.''
bu bir sinav dünyasi? peki neden allah benim hür irademe müdehale edip beni yoldan saptırıyor?
3. Allahın her kulu eşittir?
Neden muhammet peygamber veda hütbesinde köleligi desteklemiş? ve kölelerin efendilerine uymassalar lanetlencegini söylemiş
''yahut efendisinden baskasina intisaba kalkan nankör, Allah'in gazabina, meleklerin lanetine ve bütün müslümanlarin ilencine ugrasin. Cenab-i Hak, bu gibi insanlarin ne tevbelerini, ne de adalet ve sahadetlerini kabul eder.''
4. dikkat bu şık beyin oksijeni engeller o yüzden derin nefesle giriniz anlamıyorsanız lütfen yorum yapmayınız 4e.. Her müslümanın söyledigi söz bir sanat sanatçı gerektirir argümani. kaleme bir yaratici gerek diyorsunuz insani gösteriyorsunuz bak kalem bile kendi kendine olamıyorken sen nasıl kendı kendıne olabilirsin diyor !. tamam peki? insanda kendi kendine olamıyor. peki tüm bu herşeyi yaratan nasıl kendi kendine oluyor. neyse

Güncellemeler:
1 adet mantıklı cevap yok..

1|0
15

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...