Çekik gözlü olmadığı halde Orta Asyalı olduğunu iddia ediyor?

Bu sabah bir soru gördüm sitede. Birisi demiş ki Orta Asya kökenli olmak için illa ki çekik gözlü ve sarı tenli mi olmak gerek diye. Ben de dedim ki evet öyle olmam gerek. Sonra o da dedi ki illa ki kökenin olduğu yerin insanına benzemen gerekmez. Esmer ve hatta siyahi biri bile İsveç kökenli olabilir. Mantıklı mı şimdi bu?

O nedenle diyorum ki Anadolu Türkleri genelde Orta değil, Anadolu kökenlidir.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Illa cekik gozlu olacak Cengiz Han esti gecti kendi genetigi aktardi. Ama sari teni da nereden cikti. Ya esmer olurlar ya beyaz tenli. Iklime bagli bir unsur. Yahudi genetik haritaya gore orta asyalilarla dna 26 % benzer. Ruslarla bile dna benzerligi 27%. Bu konuda tarihe bakacaksin.

0|0
    0|0
    • 12gün

Yahudiler Asyalı mı? Yahudiler Ortadoğulu yahu.

• 11gün

A haha dun senin soru başlık okumadan cevapladin sen ise yahudi nereye bağladın. Ben ne diyorum sen neyi. Yahudi genetik haritayı çıkarttılar bu oranları onların hesaplama sonucu. Yani yahudileri ben orta asyalilarla kiyas yapmadım

• 11gün

Pardon. Yanlış anladım :D

Erkekler Ne Diyor 2

• o zaman ortaasya kokenli teuton kabilelerine dayanan germenlerde yani almanalrin atasida mongoloid cekik gozlu dediginiz genis goz kapakli fenotipte olmasi gerekiyor... onun disinda gene orta asya kokenli ural kabileleri finliler gibi estonlar gibi mongoloid fenotipte olmasi gerekiyor... asya olmak mongoloid fenotipte olmak gerektirmiyor oyle bir dna kokeni yok.. ustelik kurgan turk mezaridir sadece turke aittir ve kurganlardan cikan dna orneklerinde mongoloid cikanda var europoid cikanda var... turklerin anadolu kokenli olmasi mumkun degil ne sami kokenli mezopotamya ile alakasi var ne de hint aryan kokenli hitit... uratu vs gibi kavimlerle alakasi var... dili ve kulturel yasayis.. dini gorusleri tamamen ayri.. anadoluda olduguna dair bazi tezler one surulsede turklerin cikis yeri kuzey sibirya ormanlaridir bugun saha veya yakutlarin tuva turklerinin yasadigi bolgedir...

0|0
    0|0
    • 13gün

Aslında ben şuna çok güldüm: Kız dedi ki Senegalde yaşayan bir siyahi bile İsveç kökenli olabilir. 😂

• 12gün

senageli fransa capet hanedani tarafindan 19uncu yuzyilda alinmis bir topraktir ordan alinan kolelerle bugun 21inci yuzyila kadar ikinci cumhuriyetcilere kadar suren zamanda devamli devsirme olarak kullanilmistir bugun ozellikle dijon ve lille sehrinde yasarlar bu adamlar ve 3 milyona yakin fransada senegal kokenli fransiz vatandasi var evlilikler vasitasiyla galli ve frenk dnasi almis senegalliler bu yuzden vardir... biryerde topragi olmamasi birseyi degistirmyor bugun nasil avusturalya da angalosakson dnasi ingiltereden uzak oldugu halde varsa somurgeci politiklarla kolelikle devsirme yoluyla vs.. olabilir

• 12gün

Ama frank dnası taşıyan Senegalliler melez olurlar. Siyahi olmazlar.

• tamamen yanlış sarı tenli ve cekik gözlü doğu asya kökenli insanlardır orta asyalılar cekik gözlü ve sarı tenli degildir tabiki içlerinde olabilir ama genel olarak degildir

0|0
    0|0
    • 13gün

Aslında ben şuna çok güldüm: Kız dedi ki Senegalde yaşayan bir siyahi bile İsveç kökenli olabilir. 😂

Yükleniyor...