20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde, şanslı çocukluğundan bir anıyı senin kadar şanslı olmayanlara armağan eder misin?

Bugün bir şekilde buradaysan ve en azından kendini ifade etme, internete girme, okuma/okutulma hürriyetine sahipsen çok da kötü bir çocukluk geçirmemiş olmalısın. Belki de geçirdin, öyleyse sen de paylaş bizimle...

Senin kadar şanslı olamayan, şu an belki bir savaşın ortasında çocukluğunu yaşamaya çalışan, belki okula bile gönderilmeyen, belki çocuk yaşta evlendirilmiş, belki şu an bir köprünün altında mendil satan senden habersiz o çocuklara bir çocukluk anını armağan eder misin?

Neler demek istersin?

5|4
31|19

Erkekler Ne Diyor 19

• Hayat işte.. o'nlarında kaderi böyleymiş. İstesek değiştirebiliriz. Ama öyle olmuyor işte. İstemek yetersiz. İnsanlar parayı sevdikçe, daha çok insanlar ölüyor. Ülkeler istese yardım eder, savaşı durdurur ama yapmıyorlar. Herkes kendini düşünüyor. Acıyorum o ölen çocuklara, babalara, annelere, kardeşlere.. nasil bir korku icinde buyuyorlar. Veya acliktan oluyorlar. İşte bu zor zamanlar o'nları daha cok olgunlastiracak. Daha akilli olacaklar. Ben güzel bir anı paylaşmak isterdim fakat hiç olmadıki. Olmuştur mutlaka ama unutmuşumdur. Benimde doğru düzgün bir cocuklugum olmadi, sitres ve depresyon içinde büyüdüm. Fakat şu cocuklarin durumuna bakinca, şükür ediyorum. Allah o'nlara yardım etsin. Ne güzel cocuklar vardir aralarinda. Tühlerim diken diken oluyor.. ama her insan bir gün ölecektir. Belki bir kac dakikada, belki yarin, belki seneler sonra öleceğiz. Parayı götüremeyeceğiz öbür tarafa. Allah o'nlara yardim etsin.

1|0
    0|0
  • Zorluk için de büyüdüm Çok az iyi insan tanıdım Hep kavgayla geldim bu günlere Garibi, yetimi severm Başı okşanr Amma velakin Bu devirde Dolandırıcı olan bunu kullanır bu benim sorunum değil Devlet Baba Hep sine kucak açmıştır. Onların Savaşı da onları ilgilendirir. Elden birşey gelmez.

0|0
    0|0
  • keşke elimde olsa da bütün çocuklara yardim edebilsem b

1|1
    0|0
  • savaş ebeveynlerinin suçu olmasada ülkelerini savunmayip. kacmak. onlarin suçu
    boyle olacağına çocuklarıyla beraber olseler daha onurlu olurdu
    birakin duygu somrusunu

0|1
    1|0
  • Türkiyede yaşıyorsa ve tecavüze uğramadıysa her çocuk şanslıdır !!!

Allah bu zihniyetin belasını versin inşallah şu düştüğümüz durumlara bir bakın ve titreyin!!

0|0
    0|0
  • bugün kpss sınavında verilen kalem ve gilgileri kalemtrası yarın o sırayı paylasacak olana bıraktım sıranın altına :)

1|0
    0|0
  • hiç çocukluğumu yaşamadım sanki

0|0
    0|0
  • Bir baba olarak cocuklari korurum hep..

1|0
    0|0
  • İlköğretim 3. sınıf zamanlari idi yağmur yağıyordu alt yapı kötüydü su baskını oluyordu hep okulu da gölet olack şekilde su basmıştı hey gidi günler hey Şu an ki gençlik şanslı

0|0
    0|0
  • Beni demek isterim keşke kıyamet kopsada hepimiz ölsek ve kim ne günahi varsa çekse

1|0
    0|0
  • butun guzel gunlerimin çocuklara ait olmasini isterdm

0|0
    0|0
  • Allah yardımcıları olsun

0|0
    0|0
  • Cocuklugum cok guzeldi samimi idi hersey :(

0|1
    0|0
  • Anı karın doyurmaz

0|0
    0|1
  • f*ck the world

0|0
    0|0
  • Allah onların yar ve yardımcısı olsun.

0|0
    0|0
  • Birgün önemseyip tüm yıl unutmak...

0|0
    0|0
  • Parayla mutlu olmazdık şimdilerin eline parayı at yeter

0|0
    0|0
  • insan televizyonda herhangi bir ülkenin iç savaşını, her hangi bir tuvalet kağıdı reklamıyla aynı duyarsızlıkla izliyor. tv kapandıktan sonra herhangi bir ülkenin iç savaşı ve masum çocukları hala acı çekiyor olsa bile izleyen kişi için tv kapandıktan sonra acı ve savaş bitmiştir. işte insanın yaşadığı bu dünya simülasyon dünyasından başka birşey değildir. herşey görüntüden ibaret ve cansız.. bir sinema filmi izlemek gibi herşey salondan çıkana kadar... ve ben bugün birşey armağan edeceksem küçüklüğümden bana verilen şefkati onlara armağan edeceğim... ışıklarda mendil satan çocuktan başını okşayıp da mendil alacağım

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• İyi bir çocukluk geçirmedim. Anne baba arasında kaldım hep. 2 yıl annemden ayrıydım ve sürekli beni almak için olan tartışmalar, mahkemeler...

Bazılarına göre çok şanslıyım. Ki babama bir aile dostumuz "En çok hangi çocuğuna düşkünsün" diye öylesine sorarken, babam "Yağmur benim için bir başka" deyince adam şaştı kaldı. "Sen naptın ya ne mutlu sana, bir baba bunu kolay kolay söyleyemez" dedi bana mesela.

Ha bu bazılarına çok güzel gelebilir, şanslı da görebilir ama benim hoşuma gitmedi, fazla sevilmek beni mutlu etmiyor nedense.
    Sevgi armağan edilemeyeceğine göre elimde olsa tüm çocuklara armağan edebileceğim şeyler maddi olurdu. Keşke elimizde olsa da her çocuğun yüzünü güldürebilsek.

0|1
    0|0
  • ben ılk okula gıderken yanı 80lerde oyle buyuuuk buyuuuk oyuncakcılar yoktu. olanlardada zaten bende olmayan ama obur arkadasta olan oyuncaklar olurdu. ben sanslıydım. gercekten sanslıydım. cunku gıttgım ılk okulda kızlar, barbıe bebeklerını getırırken , bende annemın meslegı sayesınde onun arkadasları tarafından bana getırılmıs barbıe bebeklerımle havamı atabılıyordum. benım ıcın o kadar kıymetlıydı kı bır tanesını gecen sene annemler bır cocuga hedıye edene kadar saklamıstım. yemın edıyorum ıcım yandı. tartıstım hatta... sımdılere bakıyorum ne o kıymet var, ne de deger...
    cunku zaten var ve cunku zaten o ısterse ona alınır <3

#şanslıçocuklarınhayatıişte : )

0|0
    0|0
  • Biz küçükken durumu iyi olmayan bir aileydik. Ama ona rağmen de her şeyimiz olmuştur. Dedem sayesinde. O da bir o kadar zengindi. Hatırlıyorum da Almanya'dan gelirken bize getirdiği çikolatalar, sakızlar ve oyuncaklar... Her gelişini dört gözle beklerdik. Şanslıydık. Güzel anılar var aklımda o yıllara dair.

0|0
    0|0
  • Tüm çocuklara sarılmak isterim sadece ve onlarla oyun oynamak gülmek... biz çocukken akşama kadar sokakta oyun oynardık.. ezan okununca eve giderdik o bir kural gibiydi o zaman kimse kalmazdı dışarıda... çocuklar o kadar tatlı ve masum ki... böyle bir dünyada çocukları öldüren istismar eden kim varsa Allah onları bildiği gibi yapsın... çocuklar olmasa dünya çok sıradan ve anlamsız.. bir çocuğu gülümsetmek benim için birçok şeyden çok çok değerli 😍😍❤❤❤ çocuklar günü anneler günü.. bunlar tek bir güne sigdirilamaz... çocuklara en güzel armağan sevgidir... onlarınki gibi karşılıksız tertemiz sevgi ve ilgi 😘😘🤗

0|1
    0|0
  • Şanslı bir çocukluğum olmadı malesef.. Hiç unutmam birgün okula giderken en az iki yıldır ayağımda olan ayakkabımın altı düştü 😑 Ayağımı kaldırmadan yürümeye çalıştım ayağım görünmez sandım, o halde vardım okula ama benden dersinde herkes farketti. Herkes yazık yoktur demek yerine güldüler aşşağıladılar. O gün bugündür herkese elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • Cocuk olamadim hic, cocuk yasta cocuklugumdan vazgecip buyumeye mecburdum. Allah kimseye yasatmasin..

1|0
    0|0
  • Anı paylaşmak istemiyorum. Ama tavsiye belki daha iyi olur. Bırakın çocukların kendi başına biseyler yapabilmesini ve zafer sevincini yaşamalarına izin verin. Çocuğa az müdehale edin.

0|0
    0|0
  • Ben sansli bir cocuk degildim ki

0|0
    0|0
  • Çocukken babamın bana çok istediğim bisikleti aldığında yaşadığım o mutlu anı armağan edebilirdim...

0|0
    0|0
  • Yanlışın var dünya çocuklar gunu değil Türkiye KPSS günü bugün 😂😂😂

1|1
    0|0
  • küçükken ailemle hep pikniğe giderdik. en sevdiğim tarafı ben hep top oynar ip atlar yüzer hazır sofraya oturur sonrada arabaya kurulurdum :) şimdiki pikniklerimizde ise sofra kurar toplar oldum :( buna da şükür :D

0|0
    0|0
  • Allah'a ne kadar şükretsem az iyi bir çocukluğum vardı büyümeseydim hiç diyorum.

0|0
    0|0
  • Bu sözlerden sonra ne diyeceğimi bilemedim o çocuğa bir seyler söyleyip onu kıracağımı düşünüyorum sadece susarak tebessüm ediyorum o çocuğa hala bir umut hala bir mutluluk olduğuna. :)

0|0
    0|0
  • Benim çocukluğum çok güzel geçti ama zaman geçip büyümeye başladığımda ben çocukluk anılarımı güzel hatırlayayım diye annemin ne zorluklar çektiğini ne sıkıntılar yaşadığını farkettim. Şimdi onun yanında çocukluğum çok güzel geçti diyemiyorum. Ben güzel anılar hatırlarken o yaşadığı zorlukları hatırlayacak :(

0|0
    0|0
  • Bunun günü olsa neolur? Hiç birşey değiştirmez.

0|0
    0|0
  • Sanslı cocugum diyebilirim

0|0
    0|0
  • Onlara güzel bir gelecek armağan edemezken, güzel yaşadığım çocukluğumu anlatıp hiç eziyet etmem.

1|0
    0|0
    • 19gün

Anlatmaktan bahsetmiyo zaten o mecaz yardım ederek güzel bir gün geçirmelerini sağlayın diyo 😪

• 19gün

Cevabınna bakınca öyle anlammışsınbelliki

• 19gün

@Kubilaysimsek herhangi bir anımın dünyanın herhangi bir yerinde ki şanssız bir çocuğa ulaşacağını düşünüyorumdur sende haklısın.

• Her gün çocukların olmalı

0|0
    0|0
  • Bunlara göre şanslı bir çocukluk geçirdim.

0|0
    0|0
  • soz veriyorum cok zengin olucagim manyak gibi para basicam dunyada haksizliga ve magduriyete ugrayan kimse kalmicak cok calismam lazim :/

0|0
    0|0
  • :( cok haklisin

0|0
    0|0
  • ülkemizde kadınlarımız ve çocuklarımız hor görülüyor ne yazıkki..

0|0
    0|0
  • Vay be. Cânım çocuklar. Şimdi böyle mi oldular. 20 kasım :)

0|0
    0|0
  • Çocukluğumu yaşayamadım

0|0
    0|0
  • İnsanlar biraz daha açık gönüllü olsaydı herşey daha iyi olabilirdi..

0|0
    0|0
  • 5 6 yaşlarında yaşamaya çalışan küçük bir kız

0|0
    0|0
  • Kucukken balkona cikip dunyayi ben kurtaricam butun cocuklar icin diye bagirmistim. Hayattaki en guzel anim bu.

0|0
    0|0
  • 12 yasindayken anaanneye gidecegim diye tutturdum. Annem bana izin vermiyor ustelik kiz kardesim sizlamaya basladi bende istiyorum diye. Ben babamdan (bosandilar) parayi alip bileti alip cantayi hazirlaiyp kardesimi da alip 12 saatlik yoluna koyulduk. Sapiklar her zaman vardi ama insanlar daha temizdi, yolda hic bir sorun cikmadi ve cok eglenceliydi. Yasasin ozgurluk. Kendi cocuguma hayata boyle bir sey izin vermem ama.

0|0
    0|0
  • Kimse de haline sukretmemis ben her istedigimde abur cubur alırlardı ama 10 yasindaydim babam öldü

0|0
    0|0
  • Çocukluğum aile içi şiddetle geçti. Bizde evden kaçıp parklara giderdik. Tek sığınağımız salıncaklar olurdu. Evde babam anneme işkenceye devam ederken bazen bizi çıkıp oynamamız için yolladığı parklar. Ama herşeye rağmen gülebildiğim bir çocukluktu. Herkesin hayatında zorluklar olur. Çevremizdeki yanlış insanlar sebep olur buna. Sonra bir bakmışız, büyüdük. Aklımızı kullanabilecek kendi irademiz doğrultusunda seçimler yaptığımız bir iç dünya... Ve sonra kendi çocuklarımıza sunabileceğimiz iyi bir hayat yolunda, adımlar atmaya çalışıyoruz. Hayat süregelen bir oyun. Sebep sonuç ilişkisi. Bir gün bu çocuklar dünyayı kurtaracaklar. Çocuklara güzeli öğretelim. Bunu onlara değil kocaman çocuklara söylüyorum. Bir çocuğun gülümsemesi birgün tüm çocukları sonra tüm insanlığı aydınlatacak. Umarım her çocuğu güldüren koca çocuklar olur...

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...