Hayrlısı ile evlenmeye niyet ettiğiniz Hanımefendi/Beyefendiler de hangi özellikleri görmek istersiniz?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) hadis-i şeriflerinde hanımlara şöyle nasihat etmektedir:
""En güzel dünya nimeti, insanın sahip olabileceği nimetlerin en hayırlısı: Zikreden dil, şükreden
kalp ve insanın iman doğrultusunda (Müslümanca) yaşamasına yardımcı olan kadındır."
- Hadis-i Şerif Tirmizî, Birr 13
Hanımlar kızmasınlar bizde bunlar olurken aradığımız kişide bunlar olmayacak mı? Diye sorabilirler.
Yukarıda "kadın" kısmını "erkek" ile değiştirerek bu sorunuza cevap verebiliriz.

Allah herkese hayrlı eşler ve mutlu, huzurlu bir yuva nasip eylesin.
Vesselam.
Hayrlısı ile evlenmeye niyet ettiğiniz  Hanımefendi/Beyefendiler de hangi özellikleri görmek istersiniz?

Güncellemeler:
14gün Hayrlısı ile evlenmeye niyet ettiğiniz Hanımefendi/Beyefendiler de hangi özellikleri görmek istersiniz?
13gün Hayrlısı ile evlenmeye niyet ettiğiniz Hanımefendi/Beyefendiler de hangi özellikleri görmek istersiniz? Düşüncelerini paylaşmak ister misiniz?

0|0
5|3

Kızlar Ne Diyor 5

• Ayy vala Allah gönlümü biliyor. Ben de bu doğrultuda bir eş istiyorum. İstiyorum ki beni daha da teşvik etsin. Birlikte daha da güzel yaşayalım İslam 'i ve çocuklara güzel örnek olalım. InsAllah hakkimizda hayırlı olana gönlümüz de razı olur 😇

1|1
    0|0
  • Namaz kılmalı.
    Kur-an okumalı.
    Sohbetlere gitmeli.
    Cübbe, Sarık olabilir. :)

0|1
    0|0
  • Dini dersini de verdin gidebilirsin

1|0
    1|2
    • 14gün

Estağfirullah ne haddime!
      Ben ne anlatırsam anlatayım ne yazarsam yazayım siz yinede istediğiniz yönüyle algılayacaksınız. Vesselam.

• sadakat sadakat sadakat

0|1
    0|0
  • Beni Allaha yeniden aşık etsin

0|0
    0|0
    • 14gün

Allah celle celaluhuyla aranıza koymayın, kötü niyetle yazmadığınız aşikar; lakin cümle sıkıntılı olmuş. Farklı anlamlar doğurabilir anlatmak istediğim budur.
      Vesselam.

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...