Almanya'nın sığınmacılara karşı duvar örmesine nasıl bakıyorsunuz?

#Almanya'nın #Münih kentinde yerel halkın sığınmacıların gürültüsünden rahatsız olmaması amacıyla #Berlin Duvarı'na benzetilen bir duvar inşa ediliyor.

Duvarın amacının çevrede yaşayan sakinleri gürültüden korumak olduğu iddia edildi.

Almanya dışında farklı ülkelerde de eleştirilere neden olan duvarın yapımının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

Almanya duvar örüyor, #Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık veriyor. Sizce doğru olanı kim yapıyor?

Almanya'nın sığınmacılara karşı duvar örmesine nasıl bakıyorsunuz ?

• Türkiye Cumhuriyeti doğru olanı yapıyor.
    24%(10)23%(22)Oy Ver22%(12)
  • Almanya doğru olanı yapıyor.
    33%(14)36%(35)Oy Ver39%(21)
  • İkisi de yanlış yapıyor.
    33%(14)33%(32)Oy Ver33%(18)
  • Bu konu hakkında bir fikrim yok.
    10%(4)8%(7)Oy Ver6%(3)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0

En İyi Kız Görüşü

• insanlık diye bir şey kalmamış ne diyeyim ki.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye işine yarayanı alıp gerisini sınırlı bir şekilde kontrol etmeliydi. Önüne gelen çingeneyi ülkeye almakla doğru yapmadı. Ucuz işçilik hep vardı ama ülke hindistana döndü resmen. Almanya işine yaramayan insanına bile bakmak istemiyorken ne diye alsın ki suriyeliyi?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Almanya doğru olanı yapıyor. Kimse Suriyelilerin nazını çekmek zorunda değil ama biz çekiyoruz. Vatandaşlık fikrini ortaya atan "insanın" beyninin olduğundan şüphe ediyorum. Korkak bir milletin şanlı, cesur Türk milletinin yanında yeri yoktur...

4|2
    0|1
  • Aynısını Türkiye de yapmalı. Defolup gitsinler ülkeden. Sınırda çocuklarınıda kadınlarını da bebeklerinide vursunlar.

1|0
    0|1
    • Hangi filmin etkisindesin bilmiyorum ama boş konuşuyorsun.

• Türk milleti bu kadar aptal ve zekası düşük olmamalı, Atatürk'ün emanet ettiği nesil bu olamaz !

• Evet vahşice ve olması gereken bu. Bir de s*lak gibi vatandaşlık veriyoruz varoşlara. Araplasıyoruz

• Onlar duvar ördüğü için biz vatandaşlık veriyoruz.

0|0
    0|0
  • Biz niye örmüyoz artık. Bence bunu tartışmalıyız 😁

3|0
    0|0
  • C ikisinin yaptığı da yanlış

0|0
    0|0
  • ülkeyi araplaştırıyorlar ve düzenini bozuyorlar. Bunu savunuyorum savunacağım da. Eski Türklerde bile Çinli prensesler gelip yıkılmaya yol açmıştı şimdi bu Suriyeliler aynısını yapacak ya da Ülkelerini korumak varken niye gelip bize sığındılar?

1|0
    0|1
  • Ne duvar örecek kadar vicdansız nede vatandas yapacak kadar keriz olmasın kimse

1|0
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti doğru olanı yapıyor.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Suriye sınırına 300 kilometre duvar çektiğimizden haberin yok mu senin?

www.furkanhaber.net/.../...k-duvarlar-oruluyor.jpg

0|1
    0|0
  • B dedim. Adamlar haklı.

1|1
    0|0
  • Aslında bizim yapmamız gereken duvar o.. Ülkenin pespaye durumundan kurtulması için çok yararlı olurdu..20 Çocuklu angutlar kaçakçılık yapıp ekonominin ölmesine yardım edemezlerdi.

0|0
    0|0
  • milliyetçi biri değilim ama biz Türklerdeki merhamet, kim ne derse desin, başka bir millette yok.. cevaba gelecek olursam ikisi de yanlış. mülteci gelsin, kalsın tabiki ama bir sınır içinde. yalnız sınır şekli de almanyada'ki gibi değil tabiki.

0|0
    0|0
  • Keşke bizde yapsak

1|0
    0|0
  • Almanya doğru yapıyor

2|1
    0|0
  • Almanya doğrusunu yapıyor.

1|1
    0|0
  • TC doğru olanı yapıyor diyenler, Suriyeliler.😂😂😂

1|0
    0|0
  • Haber ne kadar doğru bilmiyorum. Ama eğer durumdan rahatsız olması gereken birileri varsa onlar da Suriyeliler'dir.

Türkiye'nin de, Almanya'nın da Suriye'nin kan gölüne dönmesinde emekleri çoktur.

0|0
    0|1
  • türkiye en iyisini yapıyor onlarda eşşek gibi masraflarını karşılayacak

0|0
    2|0
  • İkisinide hatalı

0|0
    0|0
  • Almanya doğru olanı yapıyor.

1|0
    0|0
  • Bizde duvar örüyoruz

0|0
    0|0
  • Ne b0k olduklarını daha açık belli edemezler

0|0
    1|0
  • Ben O Duvardan Geçerim :D

0|0
    0|1
  • almanya ne yapsin ipini koparan almanya da adamlar canindan bezdiler, turkiye cumhuriyetiyle kiyaslam cok gereksiz olmus turkiye kuruldu kurulali sadece 3yildir multeci geliyor simdi burada atip tutan cok olur ama almanya icinde olurler

0|0
    0|0
  • önce kendi halkın gelir...

0|0
    0|0
Yükleniyor...