Mum söndü olayını duyan var mı?

Böyle bişey olabilir mi inanıyormusunuz? ben bugun bir video izledim fikrim değişti

Güncellemeler:
15gün Herkes sanıyor ki mumlari söndürüp kim kimi denk getirirse ilişkiye giriyor aslı böyle değil aslında emniyet ibadet yasağı koymus ama onlar ibadete devam etmişler mumu söndürüp karanlıkta devam etmişler bunu mum söndü diye nitelendirmisler işte
Bazı güzel kardeşim ler irispilarda bunu başka türlü anlatmis ve tüm Alevilere leke atmış 😕😑
Edit ben alevi degilim

0|0
5|10

Kızlar Ne Diyor 5

• o neyy.

0|0
    0|0
  • ben duydum ama inanmiyorum

0|0
    0|0
  • O ne

0|0
    0|0
  • Duymamıştım

0|0
    0|0
  • Duydum ama iki farklı şey duydum bir daha duymak istemiyorum doğruysa tabi😒

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Çok yakınımda aleviler var çoğunuzdan daha müslüman yobazların bir iftirasıdır bu. Kendinden olmayana at çamuru tutmazsa izi kalsın öylemi? Hasktr.

0|1
    0|1
  • 1514'de Dersim İran arasındaki Alevilerin ayın belirli günleri 12 yaş üstü çocuklarla birlikte bir odaya toplanan akrabalar ve ailelerin Ensest Grup seks yaparak ibadet ettiği iddia edilen olay İzmirdede yaşandığı hatta birçok kez polisler tarafından basıldığı iddia edilmiştir.
    Not:Türk alevilerinin yaptığı iddia edilir arap ve kürt alevilerine atfedilmez bu olay pagan türk alevilerinin geleneği olduğu söylenir
    Doğruluğu tartışmaya açıktır iftirada diyemeyiz tamamen gerçekte diyemeyiz

0|1
    0|3
  • cok hassas bir konu, simdi baya saldiriya ugrarsin..

0|0
    0|0
    • 15gün

Nerenin emniyeti ne zaman nerde yasak koymus?

• 15gün

Eskiden

• 15gün

Eskiden ibadet edende olmustur ama ibadeti bahane edip baska seyler yapanlarda, bunu genelleyip tüm Aleviler yapar demek zaten yanlis olur.. Varsada yoksada Alevilerin sorunu, kendileri cözsün..

• eskiden alevi köylerine alevileri öldürmeye gelirlermiş onlarda perşembe günleri ibadetlerini yapmak için mum yakarlarmış kapıdada 1 kişi nöbetci dururmuş eger gelen olursa içeriye haber versin diye eger gelen olunca mum söndürüyorlarmış. bu insanlıgın olmadığı zamanlardan bir bilgi abi.

0|0
    0|1
  • Neymiş olay

0|0
    0|0
  • Yok arkadaş iftira

0|1
    0|0
  • Bu iftirayı atanlar aslında kendi fantezilerini dile getiriyorlar.

0|0
    0|0
  • Iftira diye biliyorum

0|1
    0|1
  • Var duyduk geçmiş zamanlarda :)

0|0
    0|0
  • ne videosu

0|0
    0|0
Yükleniyor...