Kızlar, İETT'nin yeni "müsait bir yerde inecek var" uygulamasını kullanıyor musunuz?

Artık saat 22:00'den sonra kadınların istedikleri yerde inebilmesine olanak sağlayan bu uygulamayı siz nasıl buldunuz, kullanıyor musunuz?Kızlar, İETT'nin yeni

• Kullanıyorum, çok faydalı bir uygulama.
    17% (35)
  • Henüz kullanmadım.
    83% (170)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımBu anket erkek oylarına kapalı

1|0
34

Kızlar Ne Diyor 34

• Şaka maka bu durumu savunan kadınlar var. Kadınlar iyi misiniz, kendinizde misiniz?
    Nasıl göremiyorsunuz anlamıyorum yahu. Tacizciyi, tecavüzcüyü eğitmek, ceza vermek yerine kadınları eğitmeye başlayan bir durum var karşımızda. Sanki o sapıklar soförlerden çıkmıyor gibi de müsait bir yer uygulaması yapmışlar. Sen o tacizciye gerekli cezayı vermezsen istersen kapının önünde in, yanına 100 tane kişi al öyle dolaş yine de bir yolunu bulup bu kişi sana taciz, tecavüz etmez mi?
    Bu uygulama "erkekler nefsine sahip çıkamıyor, bizde erkeklere bir şey yapamıyoruz çünkü erkeklerin fıtratında var taciz, tecavüz etmek, canları çekiyor. O yüzden kadınlar kendini korusun, gece tek dolaşmasın" demek değil de nedir?
    Tacizciye caydırıcı ceza vermek yerine, insanlara tacizin, tecavüzün yanlış olduğunu öğretmek yerine; "biz onları engelleyemiyoruz, sokakların güvenliğini sağlayamiyoruz" deniyor resmen. Yazık, çok yazık...

Soruya gelecek olursak henüz kullanmadım.

1|0
    0|0
  • Asla ve asla kullanmam. Siz eğitimi çökertin, tecavüzü meşrulaştırın sonra ortaya pembe otobüs koyun.

5|0
    0|0
  • Tüm illerde olmasını umuyoruz..

0|0
    0|0
  • Nasıl kullanılıyor?

0|0
    0|0
  • Zihniyet değişmetikten sonra bu uygulamaların pek yararı olmaz

3|0
    0|0
  • Uygulama 'devlet olarak kadınlara sahip çıkamıyoruz, bari önlem gibisinden bir şeyler yapalım' tarzında. Her ne kadar iyiniyetli bir uygulama olsa da daha kalıcı çözümler bulmalarını ümit ederdim. Umarım bu uygulama bir nebze de olsun işe yarar.

1|0
    0|0
  • henüz kullanmadım :/ bakıcam

0|0
    0|0
  • 22den sonra disari cikmadigum icin bana bir faydasi olmadi dbdjdj

0|0
    0|0
  • Gerekli önlemleri farkli şekillerde alsalar buna gerek kalmaz

0|0
    0|0
  • Kullanmadım. İnmek istediğim yerde iniyorum zaten.

0|0
    0|0
  • Ben olayı anlamadım ki :( artık durak harici baska yerlerde durabiliyor muyuz?

0|0
    0|0
  • cok guzel bence kullanılır neden kullanılmasınki

0|0
    0|0
  • müsait yerde indiğimiz gibi müsait bir yerde binebiliyor muyuz

0|0
    0|0
  • Bu uygulamayı da elestirenler var ya ne diyeyim. Bunun yerine şu önlem falan. Yahu bu da yapılsın o da yapılsın.

0|0
    0|0
  • Ilk uygulama eskisehirde başladı bir bunu biliyorum guzelmis

0|0
    0|0
  • kadınların arkasından erkek inemiyor mu sanki. çok saçma yine.

1|1
    0|0
  • kullanırdım

0|0
    1|0
  • İstanbul'da yaşamıyorum

0|0
    0|0
  • Guzel bir uygulama ama cok da bir degisiklik yaratmayacaktir...

0|0
    0|0
  • Kullanırız

0|0
    0|0
  • B dedim

0|0
    0|0
  • Daha kullanmadım ama faydalı bir uygulama bence

0|0
    0|0
  • O saatte ben dışarıda olmam 8 de evde olurum

0|0
    0|0
  • böyle uygulamalar yerine saat 22den sonra sokakların tekinsiz hale gelmesini, getiren zihniyetleri önleseler keşke.

0|0
    0|0
  • bu uygulamayi yapana kadar, siz once kadinlara kizlara sahip cikin boyle seylerle ugrasmayin bence kadin ve kizlar kadar erkeklerde buna karsi cikmali sizinde anneniz kardesiniz var.

0|0
    0|0
  • Ya sanki herkesin evi güzergah üzerinde

0|0
    0|0
  • O saatte coktan evde oluyorum

0|0
    0|0
  • Başka sorunlarımız da var. Toplu taşımalar da taciz.

0|0
    0|0
  • Çok güzel oldu

0|0
    1|0
  • Sadece İstanbul'da değil mi bu uygulama?

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4
Yükleniyor...